Шановні партнери! Всі ціни, інформація про наявність та терміни доставки документів актуальні.


Додаткова копія: Про звернення Київської міської ради до Генеральної прокуратури України щодо добровільної відмови від земельної ділянки, розташованої на перетині вулиць Іллі Еренбурга та Жилянської у Голосіївському районі м. Києва, або отримання згоди на її вилучення для суспільних потреб (створення скверу)

КИЇВСЬКА МІСЬКА РАДА
VIII сесія VIII скликання

РІШЕННЯ

від 16 травня 2019 року N 908/7564

Про звернення Київської міської ради до Генеральної прокуратури України щодо добровільної відмови від земельної ділянки, розташованої на перетині вулиць Іллі Еренбурга та Жилянської у Голосіївському районі м. Києва, або отримання згоди на її вилучення для суспільних потреб (створення скверу)

Відповідно до Конституції України, Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні", Земельного кодексу України, з метою вирішення конфліктної ситуації навколо земельної ділянки, розташованої на перетині вулиць Іллі Еренбурга та Жилянської у Голосіївському районі м. Києва, Київська міська рада вирішила:

1. Направити звернення Київської міської ради до Генеральної прокуратури України щодо добровільної відмови від земельної ділянки, розташованої на перетині вулиць Іллі Еренбурга та Жилянської у Голосіївському районі м. Києва, або отримання згоди на її вилучення для суспільних потреб (створення скверу), що додається.

2. Це рішення Київської міської ради офіційно оприлюднити у спосіб, визначений чинним законодавством України.

3. Контроль за виконанням цього рішення покласти на постійну комісію Київської міської ради з питань містобудування, архітектури та землекористування.

 

Київський міський голова

В. Кличко

 

Додаток
до рішення Київської міської ради
16.05.2019 N 908/7564

Звернення
до Генеральної прокуратури України щодо добровільної відмови від земельної ділянки, розташованої на перетині вулиць Іллі Еренбурга та Жилянської у Голосіївському районі м. Києва, або отримання згоди на її вилучення для суспільних потреб (створення скверу)

Рішенням Київської міської ради від 24.04.2003 N 402/562 Генеральній прокуратурі України передано в постійне користування земельну ділянку площею 0,25 га для будівництва, експлуатації та обслуговування житлового будинку на перетині вулиць Іллі Еренбурга та Жилянської у Голосіївському районі (далі - земельна ділянка). Інформація про державну реєстрацію речового права від 27.07.2015.

Згідно із розділом "Загальні дані" містобудівних умов та обмежень, затверджених наказом Департаменту містобудування та архітектури від 25.05.2018 N 424, на земельній ділянці планується нове будівництво. Цільове призначення земельної ділянки (код ділянки 72:197:0003) - для будівництва, експлуатації та обслуговування житлового будинку - відповідно до Інформації з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Реєстру прав власності на нерухоме майно, Державного реєстру Іпотек, Єдиного реєстру заборон відчуження об'єктів нерухомого майна щодо об'єкта нерухомого майна: номер довідки 111396510 від 23.01.2018, реєстраційний номер об'єкта нерухомого майна 68121280000, номер запису про право власності 10429481, номер запису про інше речове право 10650142. Витяг з Державного земельного кадастру про земельну ділянку: N НВ-0001272322018 від 15.02.2018 (цільове призначення: 02.03). Функціональне призначення земельної ділянки - територія багатоповерхової житлової забудови та частково територія вулиць та доріг відповідно до Генерального плану міста Києва та проекту планування його приміської зони на період до 2020 року, затвердженого рішенням Київської міської ради від 28.03.2002 N 370/1804.

Водночас ділянка проектування потрапляє в межі Центрального історичного ареалу, зону регулювання забудови третьої категорії згідно з рішенням Київської міської ради від 28.03.2002 N 370/1804, рішенням виконкому Київської міської ради народних депутатів від 10.10.88 N 976 та розпорядженням Київської міської державної адміністрації від 17.05.2002 N 979. Тому необхідно отримати висновок щодо проектної документації, наданої на розгляд до відповідних спеціально уповноважених органів охорони культурної спадщини згідно із вимогами Закону України "Про охорону культурної спадщини", а також врахувати законні інтереси та вимоги власників або користувачів земельних ділянок та будівель, що оточують місце будівництва, згідно із вимогами статті 5 Закону України "Про основи містобудування".

Крім того, необхідно передбачити розроблення заходів щодо захисту прилеглих будинків від руйнації, забезпечення їх стійкості під час будівництва. Складні інженерно-геологічні та техногенні умови передбачають проведення експертизи проекту в частині міцності, надійності та довговічності будинків і споруд. Відмежувати охоронні зони згідно з ДБН 360-92** дод. 8.1, 8.2, 8.3 від існуючих та запроектованих інженерних комунікацій або тих, що не підлягають перенесенню. А також низка інших вимог та обмежень.

У свою чергу, мешканці будинку N 45 на вул. Жилянській категорично проти забудови їхньої прибудинкової території. Останнє обумовлено не лише знищенням значної частини зелених насаджень, а й тим, що будинок N 45 є великим будинком старої забудови. Тому будь-яке будівництво може призвести до порушення стійкості будинку та до його руйнації. У зв'язку з цим, громадяни у своєму клопотанні просять присвоїти земельній ділянці статус скверу.

Тобто наразі існують значні правові обмеження на забудову земельної ділянки біля будинку N 45 на вул. Жилянській та наявний конфлікт інтересів постійного землекористувача та мешканців прилеглих будинків.

18 липня 2018 року розпорядженням заступника міського голови - секретаря Київської міської ради Прокопіва Володимира Володимировича за N 38 було утворено робочу групу щодо питання вирішення конфліктної ситуації навколо земельної ділянки на перетині вулиць Іллі Еренбурга та Жилянської у Голосіївському районі м. Києва.

28 серпня 2018 року розпорядженням заступника Київського міського голови - секретаря Київської міської ради Прокопіва Володимира Володимировича за N 39 до робочої групи щодо питання вирішення конфліктної ситуації навколо земельної ділянки на перетині вулиць Іллі Еренбурга та Жилянської у Голосіївському районі м. Києва було введено депутата Київської міської ради Манойленко Наталію Вікторівну.

З метою з'ясування можливості врегулювання ситуації, яка склалася навколо земельної ділянки, у позасудовому порядку на підставі рішення Київської міської ради до Департаменту земельних ресурсів виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) було направлене звернення від 07.09.2018 N 08/279/08/051-700.

Відповідно до відповіді Департаменту земельних ресурсів від 18.09.2018 N 057026-19828 вилучення земельної ділянки на перетині вулиць Іллі Еренбурга та Жилянської у Голосіївському районі м. Києва для суспільних потреб (створення скверу) за рішенням Київської міської ради можливе лише за згодою (добровільною відмовою) Генеральної прокуратури України.

27 вересня 2018 року відбулося засідання робочої групи щодо питання вирішення конфліктної ситуації навколо земельної ділянки на перетині вулиць Іллі Еренбурга та Жилянської у Голосіївському районі м. Києва, на якому були присутні вісім з дев'яти членів робочої групи. Після розгляду питань порядку денного були прийняті такі рішення:

1. Обрати головою робочої групи щодо питання вирішення конфліктної ситуації навколо земельної ділянки на перетині вулиць Іллі Еренбурга та Жилянської у Голосіївському районі м. Києва депутата Київської міської ради Пинзеник О. О.

2. Направити звернення депутатів Київської міської ради - членів робочої групи щодо питання вирішення конфліктної ситуації навколо земельної ділянки на перетині вулиць Іллі Еренбурга та Жилянської у Голосіївському районі м. Києва до Департаменту земельних ресурсів виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) щодо розробки протягом 10 робочих днів проекту рішення "Про звернення депутатів Київської міської ради до Генеральної прокуратури України щодо добровільної відмови від земельної ділянки на перетині вулиць Іллі Еренбурга та Жилянської у Голосіївському районі м. Києва, або отримання згоди на її вилучення для суспільних потреб".

3. Доручити Департаменту земельних ресурсів виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) знайти альтернативну земельну ділянку Генеральній прокуратурі України замість земельної ділянки на перетині вулиць Іллі Еренбурга та Жилянської у Голосіївському районі м. Києва.

18 жовтня 2018 року заступник міського голови - секретар Київської міської ради Прокопів В. В. надав відповідь листом за N 228-КР-3792 на звернення депутата Київської міської ради - голови робочої групи Пинзеник О. О. щодо питання вирішення конфліктної ситуації навколо земельної ділянки на перетині вулиць Іллі Еренбурга та Жилянської у Голосіївському районі м. Києва від 06.10.2018 N 08/279/08/51-743 стосовно прийнятого рішення робочою групою, в якому зазначив вважати за доцільне депутату Київської міської ради - голові робочої групи Пинзеник О. О. виступити суб'єктом подання проекту рішення Київської міської ради у встановленому Регламентом Київської міської ради порядку.

Враховуючи викладене, Київська міська рада звертається до Генеральної прокуратури України з проханням добровільно відмовитись від земельної ділянки, розташованої на перетині вулиць Іллі Еренбурга та Жилянської у Голосіївському районі м. Києва, або надати згоду на її вилучення для суспільних потреб (створення скверу).

У свою чергу, за наявності можливості Київська міська рада сприятиме виділенню Генеральній прокуратурі України іншої земельної ділянки із земель комунальної власності, що не надані у власність чи користування.

 

Київський міський голова

В. Кличко
 
 
Copyright © 2003-2019 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали