Шановні партнери! Вимушені повідомити, що в зв'язку зі зміною собівартості, з 1 березня будуть підвищені ціни на ДСТУ та ДБН


Додаткова копія: Про звернення Київської міської ради до Кабінету Міністрів України, державного концерну "Укроборонпром" та Фонду державного майна України щодо вжиття належних заходів для безоплатної передачі з державної до комунальної власності територіальної громади міста Києва будівлі дошкільного навчального закладу у Дарницькому районі міста Києва

КИЇВСЬКА МІСЬКА РАДА
VI сесія VIII скликання

РІШЕННЯ

від 19 липня 2018 року N 1362/5426

Про звернення Київської міської ради до Кабінету Міністрів України, державного концерну "Укроборонпром" та Фонду державного майна України щодо вжиття належних заходів для безоплатної передачі з державної до комунальної власності територіальної громади міста Києва будівлі дошкільного навчального закладу у Дарницькому районі міста Києва

Відповідно до Конституції України, Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні", з метою задоволення освітніх потреб киян та використання будівлі колишнього дитячого навчального закладу N 331 на вул. Кам'янській, 110 у Дарницькому районі міста Києва за цільовим призначенням Київська міська рада вирішила:

1. Направити звернення Київської міської ради до Кабінету Міністрів України, державного концерну "Укроборонпром" та Фонду державного майна України щодо вжиття належних заходів для безоплатної передачі з державної до комунальної власності територіальної громади міста Києва будівлі дошкільного навчального закладу у Дарницькому районі міста Києва згідно з додатком до цього рішення.

2. Офіційно оприлюднити це рішення у газеті Київської міської ради "Хрещатик".

3. Контроль за виконанням цього рішення покласти на постійну комісію Київської міської ради з питань освіти, науки, сім'ї, молоді та спорту.

 

Київський міський голова

В. Кличко

 

Додаток
до рішення Київської міської ради
19.07.2018 N 1362/5426

Звернення
Київської міської ради до Кабінету Міністрів України, державного концерну "Укроборонпром" та Фонду державного майна України щодо вжиття належних заходів для безоплатної передачі з державної до комунальної власності територіальної громади міста Києва будівлі дошкільного навчального закладу у Дарницькому районі міста Києва

Київська міська рада висловлює глибоку стурбованість ситуацією, що склалась із безоплатною передачею з державної до комунальної власності територіальної громади міста Києва будівлі дошкільного навчального закладу N 331 на вулиці Кам'янській, 110 (попередня назва вулиці - Дніпродзержинська) у Дарницькому районі міста Києва.

У Дарницькому районі столиці досить гостро стоїть проблема відсутності належної кількості дошкільних навчальних закладів. Одним із варіантів вирішення зазначеного питання є відновлення діяльності непрацюючих закладів освіти.

У межах вулиць Тростянецької, Харківського шосе, Архітектора Вербицького та ін. єдиним варіантом для розширення мережі відповідних закладів освіти є передача до комунальної власності територіальної громади міста Києва будівлі колишнього дошкільного навчального закладу N 331 на вул. Кам'янській, 110, яка перебуває на балансі державного підприємства "Радіовимірювач" (входить до складу державного концерну "Укроборонпром") та не функціонує більше 20 років.

Київська міська рада своїми рішеннями від 02.12.99 N 145/647 та від 12.07.2012 N 695/8032 (Рішення N 695/8032) вже надала згоду на прийняття до комунальної власності територіальної громади міста Києва всіх відомчих дошкільних навчальних закладів. Крім того, на виконання рішення Київської міської ради від 02.07.2015 N 663/1527 "Щодо здійснення заходів, пов'язаних із відновленням роботи дошкільного навчального закладу на вул. Дніпродзержинській у Дарницькому районі міста Києва" (Рішення N 663/1527) виконавчим органом Київської міської ради (Київською міською державною адміністрацією) скеровано звернення до державного концерну "Укроборонпром" (далі - Концерн) з пропозицією щодо передачі із державної до комунальної власності будівлі відповідного дошкільного навчального закладу.

Незважаючи на те, що дошкільний навчальний заклад взагалі не використовується протягом тривалого часу та з кожним роком сама будівля зазнає руйнувань, Концерн протягом 2014 - 2018 років постійно змінює свою позицію щодо передачі відповідного майна до комунальної власності територіальної громади столиці.

Так, листом від 17.07.2014 N Вих. N UOP-3.012-6074 Концерн погодився на передачу зазначеного нерухомого майна за умови виділення в розпорядження підприємства 100 ліжко-місць у гуртожитках комунальної власності територіальної громади міста Києва та у разі погодження передачі відповідного майна трудовим колективом державного підприємства "Радіовимірювач".

Розглянувши зазначену пропозицію, виконавчий орган Київської міської ради (Київська міська державна адміністрація) проінформував Концерн про неможливість задоволення відповідного прохання, оскільки всі вільні місця у гуртожитках комунальної власності територіальної громади міста Києва передані для розміщення переселенців із східних областей України та Криму.

3 березня 2015 року трудовий колектив ДП "Радіовимірювач" узгодив передачу будівлі колишнього дошкільного навчального закладу N 331 на вул. Кам'янській, 110 до комунальної власності територіальної громади міста Києва, про що свідчить витяг N 15 з протоколу конференції трудового колективу зазначеного підприємства.

Листом від 24.02.2016 N UOP-3.01-1728 Концерн проінформував про те, що адміністрація підприємства та його трудовий колектив не заперечують щодо безоплатної передачі будівлі колишнього дошкільного навчального закладу до комунальної власності територіальної громади міста Києва і така передача буде здійснена після оформлення права постійного користування на земельну ділянку під будівлею та проведення державної реєстрації речових прав на нерухоме майно.

У зв'язку із цим Київською міською радою опрацьовано матеріали та рішенням від 28.07.2016 N 995/995 (Рішення N 995/995) затверджено проект землеустрою стосовно відведення земельної ділянки ДП "Радіовимірювач" для експлуатації та обслуговування будівлі та споруд дитячого садка. 21 листопада 2016 року Департамент з питань реєстрації виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) провів державну реєстрацію речових прав на зазначене нерухоме майно за Концерном, а виконавчий орган Київської міської ради (Київська міська державна адміністрація) видав розпорядження від 26.06.2017 N 749 "Про надання земельної ділянки державному підприємству "Радіовимірювач" для експлуатації та обслуговування будівлі та споруд дитячого садка на вул. Дніпродзержинській, 110 у Дарницькому районі м. Києва" (Розпорядження N 749), що, як слідує з відповідей Концерну, є останнім документом, необхідним для початку процедури передачі нерухомого майна.

Після вчинення Київською міською радою та Київською міською державною адміністрацією вищезазначених дій Концерн листом від 07.07.2017 N UOP 3.012-256у проінформував виконавчий орган Київської міської ради (Київську міську державну адміністрацію) про нові умови передачі майна, а саме: що підприємство готове вжити заходів для передачі вищезазначеного майна до комунальної власності територіальної громади міста Києва за умови видання виконавчим органом Київської міської ради (Київською міською державною адміністрацією) розпорядження щодо передачі 9 кімнат у будинку (колишньому гуртожитку) на вулиці Севастопольській, 7/13 у Дарницькому районі міста Києва в постійне користування ДП "Радіовимірювач".

Відзначимо, що подібна вимога ДК "Укроборонпром" раніше не висловлювалась. Протягом 2015 - 2017 років позиція Концерну та ДП "Радіовимірювач" була чітка та однозначна - майно передається безоплатно, без будь-яких вимог. Не висловлював таких вимог і трудовий колектив ДП "Радіовимірювач", який на своїй конференції 03.03.2015 узгодив безоплатну передачу будівлі колишнього ДНЗ до комунальної власності.

З метою пошуку взаємоузгоджених шляхів для здійснення передачі зазначеного майна з державної до комунальної власності у вересні 2017 року було утворено міжвідомчу тимчасову узгоджувальну групу, до якої, в тому числі, увійшли відповідальні посадові особи Дарницької районної в місті Києві державної адміністрації, профільних структурних підрозділів виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації), Концерну та ДП "Радіовимірювач", депутат Київської міської ради та народний депутат України.

За цей час відбулось три засідання тимчасової узгоджувальної групи, за результатами яких були складені протоколи із відповідними рекомендаціями як для Дарницької районної в місті Києві державної адміністрації, так і для Концерну та ДП "Радіовимірювач".

Згідно з рішенням узгоджувальної групи комунальне підприємство "Керуюча компанія з обслуговування житлового фонду Дарницького району міста Києва" вживає заходів для здійснення процедури державної реєстрації права комунальної власності територіальної громади міста Києва на кімнати у житловому будинку за вищевказаною адресою.

Також на засіданні відповідної групи представники Концерну та ДП "Радіовимірювач" висловили умову Дарницькій районній в місті Києві державній адміністрації сприяти ДП "Радіовимірювач" щодо укладення договорів з АК "Київводоканал" на водопостачання і водовідведення та з ТОВ "Євро-реконструкція" на теплопостачання зазначених вище кімнат у житловому будинку на вулиці Севастопольській, 7/13.

Листом від 26.04.2018 N 003-769 виконавчий орган Київської міської ради (Київська міська державна адміністрація) поінформував Кабінет Міністрів України та Концерн про вжиття заходів щодо виконання і цієї умови.

Крім того, Концерн листом від 11.01.2018 N UOP 3.01-255, в контексті розгляду питання щодо безоплатної передачі будівлі колишнього дошкільного навчального закладу N 331 на вул. Кам'янській, 110 у Дарницькому районі міста Києва, запропонував розглянути також і питання щодо встановлення для підприємств Концерну, що розташовуються в місті Києві, пільгової ставки земельного податку. А листом від 20.04.2018 N UOP 3.01-3584 ДК "Укроборонпром" висловив нову позицію, згідно з якою запропонував виконавчому органу Київської міської ради (Київській міській державній адміністрації) самостійно здійснити погодження передачі зазначеного майна з відповідними органами державної влади, тобто запропоновано погодити проект управлінського рішення ДК "Укроборонпром".

Відзначимо, що перекладання Концерном обов'язку погодження власного управлінського рішення з центральними органами виконавчої влади та Фондом державного майна України на виконавчий орган Київської міської ради (Київську міську державну адміністрацію) не відповідає приписам Закону України "Про передачу об'єктів права державної та комунальної власності" та постанови Кабінету Міністрів України "Про передачу об'єктів права державної та комунальної власності" від 21.09.98 N 1482.

Вбачаючи певну непослідовність у діях посадових осіб ДК "Укроборонпром", виконавчий орган Київської міської ради (Київська міська державна адміністрація) листом від 26.04.2018 N 003-769 поінформував Кабінет Міністрів України про зазначену ситуацію та висловив наступну позицію: "на теперішній час відсутні будь-які правові перепони для здійснення передачі дошкільного навчального закладу до комунальної власності для подальшої реконструкції та відновлення його роботи. Разом з тим, на нашу думку, ДК "Укроборонпром" зумисно затягує процес передачі дитячого садка до комунальної власності територіальної громади міста".

Повністю поділяючи позицію виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації), Київська міська рада звертається до Кабінету Міністрів України, ДК "Укроборонпром", Фонду державного майна України у межах компетенції, визначеної законодавством України, вжити належних заходів для ухвалення відповідного управлінського рішення та здійснення всіх передбачених законодавством заходів для передачі з державної до комунальної власності територіальної громади міста Києва будівлі колишнього дошкільного навчального закладу N 331 на вулиці Кам'янській, 110 у Дарницькому районі міста Києва.

Зазначеним зверненням Київська міська рада вкотре підтверджує готовність прийняти до комунальної власності територіальної громади міста Києва вказаного вище нерухомого майна та вжити належних заходів для проведення відповідної реконструкції з метою відновлення функціонування дошкільного навчального закладу.

Також інформуємо Кабінет Міністрів України та державний концерн "Укроборонпром", що Київська міська рада вживає низку заходів для підтримки діяльності підприємств оборонно-промислового комплексу столиці. Зокрема, за сприяння Київської міської ради на підставі угоди про розширення співробітництва з підприємствами міста Києва в рамках виконання державного оборонного замовлення та програм соціального і економічного розвитку м. Києва, укладеного між державним концерном "Укроборонпром" та виконавчим органом Київської міської ради (Київською міською державною адміністрацією), ряд підприємств оборонно-промислового комплексу, що входять до складу Концерну, отримали додаткові замовлення на свою продукцію. На підставі рішення Київської міської ради від 22.12.2016 N 791/1795 "Про внесення змін до рішення Київської міської ради від 23 червня 2011 року N 242/5629 "Про встановлення місцевих податків і зборів у м. Києві" (Рішення N 791/1795) для підприємств, що здійснюють виробництво комп'ютерів, електронної та оптичної продукції (розділ 26 КВЕД ДК 009:2010 (Наказ N 457)) та електричного устаткування (розділ 27 КВЕД ДК 009:2010 (Наказ N 457)), встановлено ставку земельного податку у розмірі 2,0 % від нормативної грошової оцінки, тоді як для інших промислових підприємств така ставка встановлена на рівні 3,0 %.

Наразі Київською міською радою опрацьовуються питання щодо встановлення пільгової ставки податку для підприємств оборонно-промислового комплексу столиці на 2018 рік.

 

Київський міський голова

В. Кличко
 
 
Copyright © 2003-2019 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали