Додаткова копія: Про Звернення обласної ради щодо законодавчого врегулювання перерахунків пенсій колишнім державним службовцям та посадовим особам органів місцевого самоврядування

ЗАКАРПАТСЬКА ОБЛАСНА РАДА
Шістнадцята сесія VII скликання

РІШЕННЯ

від 26 вересня 2019 року N 1587

Про Звернення обласної ради щодо законодавчого врегулювання перерахунків пенсій колишнім державним службовцям та посадовим особам органів місцевого самоврядування

Відповідно до статті 43 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні", обласна рада вирішила:

1. Звернутися до Верховної Ради України щодо законодавчого врегулювання перерахунків пенсій державним службовцям та особам місцевого самоврядування, які вийшли на пенсію до 1 травня 2016 року та яким пенсія була призначена за нормами статті 37 Закону України "Про державну службу" від 16 грудня 1993 року N 3723 (текст Звернення додається).

2. Контроль за виконанням цього рішення покласти на постійну комісію обласної ради з питань праці, зайнятості та соціального захисту населення.

 

Голова ради

М. Рівіс

 

Додаток

Верховна Рада України

ЗВЕРНЕННЯ

Ми, депутати Закарпатської обласної ради, висловлюємо глибоке занепокоєння у зв'язку із ситуацією, яка склалася у сфері пенсійного забезпечення колишніх державних службовців та посадових осіб органів місцевого самоврядування, які вийшли на пенсію до 1 травня 2016 року та яким пенсія була призначена за нормами статті 37 Закону України "Про державну службу" від 16 грудня 1993 року N 3723.

Пунктом 5 Прикінцевих положень Закону України від 2 березня 2015 року N 213 "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо пенсійного забезпечення" (Закон N 213-VIII) передбачено, що у разі неприйняття до 1 січня 2015 року закону щодо призначення пенсій, у тому числі спеціальних, на загальних підставах з 1 червня 2015 року скасовуються норми щодо пенсійного забезпечення осіб, яким пенсії (щомісячне довічне утримання) призначаються відповідно до Закону України "Про державну службу" та інших законів.

Згідно з пунктом 2 розділу XI Закону України "Про державну службу" від 10 грудня 2015 року N 889-VIII втратив чинність Закон N 3723, крім статті 37, що застосовується до осіб, зазначених у пунктах 10 та 12 цього розділу (державні службовці, які на день набрання чинності цим Законом займають посади державної служби та мають не менш як 10 років стажу на посадах, віднесених до відповідних категорій посад державних службовців та осіб, які на день набрання чинності цим Законом мають не менш як 20 років стажу на посадах, віднесених до відповідних категорій посад державної служби).

У зв'язку з цим склалась ситуація несправедливого та дискримінаційного ставлення до тих державних службовців, яким пенсія була призначена за нормами статті 37 Закону України "Про державну службу" від 16 грудня 1993 року N 3723.

Державним службовцям зазначеної категорії, що 25 - 35 років і більше працювали в органах державної влади та місцевого самоврядування, переважна більшість яких отримувала мізерну (1,5 - 3,0 тис. гривень) заробітну плату, яка не підвищувалася з 2008 до 2016 року, держава гарантувала вищий в порівнянні з іншими категоріями пенсіонерів порядок визначення розміру пенсії (90 - 70 відсотків від заробітної плати) та подальший її перерахунок у разі підвищення заробітної плати.

У зв'язку зі змінами законодавства ці державні службовці втратили таку надію та право на перерахунок пенсії і, незважаючи на значно більший стаж державної служби, отримують пенсію у значно меншому розмірі від тих державних службовців, яким пенсію призначено після 1 травня 2016 року.

Статтею 22 Конституції України визначено, що права і свободи людини й громадянина, закріплені цією Конституцією, не є вичерпними. Конституційні права і свободи гарантуються і не можуть бути скасовані.

При прийнятті нових законів або внесення змін до чинних законів не допускається звуження змісту та обсягу існуючих прав і свобод.

Цією статтею та статтею 64 Конституції України передбачено, що право на пенсійне забезпечення відповідних категорій громадян встановлене законами України, є таким, що не підлягає звуженню та обмеженню.

Враховуючи викладене, з метою дотримання принципу справедливості та відновлення законного права зазначених колишніх державних службовців на рівнозначний підхід до визначення розміру пенсії, звертаємось до Верховної Ради України з проханням розглянути питання щодо законодавчого урегулювання перерахунків пенсій, які призначені до 1 травня 2016 року відповідно до Закону України "Про державну службу" від 16.12.93 N 3723.

Звернення прийнято на пленарному засіданні
шістнадцятої сесії обласної ради VII скликання

Депутати Закарпатської обласної ради VII скликання

 
 
 
Copyright © 2003-2019 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали