Додаткова копія: Про Звернення Закарпатської обласної ради щодо вжиття невідкладних заходів з ефективного функціонування ЗОКП "Міжнародний аеропорт Ужгород"

ЗАКАРПАТСЬКА ОБЛАСНА РАДА
Шістнадцята сесія VII скликання

РІШЕННЯ

від 26 вересня 2019 року N 1588

Про Звернення Закарпатської обласної ради щодо вжиття невідкладних заходів з ефективного функціонування ЗОКП "Міжнародний аеропорт Ужгород"

Відповідно до частини 2 статті 43 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні", з метою здійснення заходів з ефективного функціонування аеропорту "Ужгород", обласна рада вирішила:

1. Звернутися до Кабінету Міністрів України, Міністерства інфраструктури України з проханням посприяти у підписанні міжурядової Угоди між Україною та Словацькою Республікою, яка визначить умови використання частини повітряного простору Словацької Республіки, необхідної для повноцінного функціонування ЗОКП "Міжнародний аеропорт Ужгород" (текст Звернення додається).

2. Контроль за виконанням цього рішення покласти на профільну постійну комісію обласної ради з питань розвитку бізнесу, виробничої інфраструктури, банківської діяльності та інвестицій.

 

Голова ради

М. Рівіс

 

Додаток

Кабінет Міністрів України

Міністерство інфраструктури України

ЗВЕРНЕННЯ

Закарпатською обласною державною адміністрацією спільно із Закарпатською обласною радою та керівництвом Закарпатського обласного комунального підприємства "Міжнародний аеропорт Ужгород" проведено низку заходів, спрямованих на відновлення регулярних пасажирських авіаційних перевезень та діяльності ЗОКП "МА Ужгород" в цілому.

Проведено сертифікацію аеродрому "Ужгород" та всіх служб ЗОКП "МА Ужгород", оновлено Каталог координат і висот об'єктів на аеродромі "Ужгород" та приаеродромній території у радіусі 55 кілометрів, а також здійснено інші необхідні для повноцінної життєдіяльності ЗОКП "МА Ужгород" заходи. ДП "Украерорух", за запитом експлуатанта аеродрому, підготували проекти схем процедур вильоту, прибуття та заходження на посадку за приладами із використанням традиційної навігації та навігації, заснованої на характеристиках, а також виконано перерахунок мінімальних безпечних висот прольоту перешкод ОСА/Н для заходження на посадку ПС категорій A, B, C, D на аеродром "Ужгород".

Значним кроком у відновленні діяльності ЗОКП "МА Ужгород", інтеграції України до загальноєвропейської мережі управління повітряним рухом стало отримання ДП "Украерорух" сертифікату EASA та оснащення аеродрому "Ужгород" всеспрямованим далекомірним маяком (DME).

За зверненням Закарпатської обласної ради до Державної авіаційної служби України повітряну лінію "Київ - Ужгород - Київ" з незначним повітряним рухом визначено як суспільно важливу для міста Ужгорода та Закарпатської області (Наказ Державіаслужби України від 15.05.2019 N 594).

АТ "Авіакомпанія "Мотор Січ", як авіаперевізник, який готовий виконувати зобов'язання, що мають суспільно важливий характер, розпочала з 03.06.2019 виконання регулярних рейсів за маршрутом "Ужгород - Київ - Ужгород". Відкриття рейсу позитивно позначилося на суспільних настроях регіону, викликало значний інтерес та попит на авіаційні перевезення як із Закарпаття, так і у зворотному напрямку.

Враховуючи важливість дотримання авіаперевізником встановлених вимог, зокрема щодо безперервності та регулярності повітряних перевезень, та з огляду на аеронавігаційні й метеорологічні (з явно вираженими сезонними особливостями) характеристики аеродрому "Ужгород", ми, депутати Закарпатської обласної ради, просимо у максимально стислі терміни сприяти підписанню міжурядової угоди між Україною та Словацькою Республікою про надання можливості ДП "Украерорух" керувати частиною повітряного простору Словацької Республіки, що дасть змогу виконувати польоти за приладами в межах аеродрому "Ужгород". Вирішення цього питання усуне головну перешкоду, що стоїть на заваді повноцінній діяльності ЗОКП "МА Ужгород".

Водночас зволікання із підписанням міжурядової угоди унеможливить виконання регулярного авіасполучення Ужгород - Київ - Ужгород та поставить під загрозу подальше повноцінне функціонування Закарпатського обласного комунального підприємства "Міжнародний аеропорт Ужгород".

Звернення прийнято на пленарному засіданні
шістнадцятої сесії обласної ради VII скликання

Депутати Закарпатської обласної ради VII скликання
 
 
Copyright © 2003-2019 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали