ПРАВЛІННЯ ФОНДУ СОЦІАЛЬНОГО СТРАХУВАННЯ З ТИМЧАСОВОЇ ВТРАТИ ПРАЦЕЗДАТНОСТІ

ПОСТАНОВА

від 3 квітня 2012 року N 20

Про звіт директора виконавчої дирекції Фонду соціального страхування про виконання рішень правління Фонду та використання страхових коштів за 2011 рік

Правління Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності постановляє:

Звіт директора виконавчої дирекції Фонду соціального страхування про виконання рішень правління Фонду та використання страхових коштів за 2011 рік взяти до відома.

 

Голова правління

В. М. Коломієць


 

Додаток


ЗВІТ
директора виконавчої дирекції Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності Бондара О. В. про виконання рішень правління Фонду та використання страхових коштів за 2011 рік

Виконавча дирекція Фонду здійснює свої повноваження відповідно до базового Закону, Статуту Фонду та Положення.

Підготовка документів для розгляду на засіданнях правління здійснювалась виконавчою дирекцією Фонду відповідно до затвердженого плану розгляду питань на 2011 рік (Постанова N 21).

В 2011 році відбулось 5 засідань правління Фонду, у тому числі засідання правління в Міністерстві соціальної політики України. Прийнято 73 постанови, у тому числі 4 шляхом опитування.

Із прийнятих постанов 12 підлягало державній реєстрації в Міністерстві юстиції України, з них 9 - зареєстровані, 3 - не пройшли державну реєстрацію, підготовлені проекти постанов про їх скасування.

За звітній період головою правління підписано 174 розпорядження щодо нагородження працівників відділень Фонду та його робочих органів Почесними грамотами Фонду та Подяками голови правління Фонду. За цей час комісіями розглянуто 103 проекти документів.

За 2011 рік правлінням Фонду надано Виконавчій дирекції 12 протокольних доручень. З них залишились невирішеними 5, зокрема:

- Про зміни структури та граничної чисельності органів Фонду;

- Про фінансування дитячо-юнацьких спортивних шкіл за рахунок коштів державного бюджету;

- Про внесення до Національного класифікатора професій України змін щодо введення посади, яка відповідає функціональним обов'язкам фахівців відділів з питань експертизи тимчасової непрацездатності органів Фонду;

- Щодо доопрацювання та повторного внесення на розгляд Верховної Ради України проекту Закону України, яким передбачається відповідальність посадових осіб та лікарів за порушення та невиконання стандартів якості надання медичної допомоги, порядку видачі і продовження листків непрацездатності застрахованим особам;

- Про внесення змін та доповнень до Інструкції про порядок складання та виконання бюджету Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності.

Виконавчою дирекцією прийнято до виконання 21 рішення правління Фонду, з яких на сьогоднішній день не виконані 2, а саме:

- Про Концепцію розвитку Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності на 2011 - 2015 роки;

- Про проведення конкурсного відбору банків для розміщення тимчасово вільних коштів Фонду на вкладних (депозитних) рахунках.

Упродовж II півріччя 2011 року на виконання доручення правління Виконавчою дирекцією Фонду опрацьовувались зміни до Статуту Фонду. Протягом 2011 року Виконавчою дирекцією Фонду проведено:

23 березня Рада директорів;

З 24 по 25 березня Виїзна нарада директорів, заступників директорів та головних бухгалтерів - завідувачів фінансових відділів виконавчих дирекцій відділень Фонду;

14 квітня Розширена нарада сторін соціального діалогу;

16 листопада Семінар-нарада "Шляхи запровадження концептуальних засад розвитку Фонду";

Упродовж року Тематичні селекторні наради з керівниками робочих органів Фонду.

За 2011 рік Виконавчою дирекцією Фонду з питань основної діяльності Фонду підготовлено 3 тис. 713 листів та звернень, в тому числі до Міністерства соціальної політики України 664 листи.

За 2011 рік Виконавчою дирекцією Фонду підготовлено 1 тис. 824 накази та розпорядження.

Станом на сьогодні за Виконавчою дирекцією Фонду не рахується жодного невиконаного звернення громадян, народних депутатів України, доручень вищого керівництва держави та керівництва Міністерства соціальної політики.

Бюджет Фонду на 2011 рік, затверджений постановою правління Фонду від 04.03.2011 N 14 (Постанова N 14), вперше за останні три роки є бездефіцитним.

Виконання доходної частини бюджету Фонду за 2011 рік (Постанова N 14), без урахування залишку коштів на початок року, становить 8 млрд. 560,0 млн. грн., або 96,1 % до планового показника.

Загальний фонд оплати праці, з якого утримувалися страхові внески до Фонду, за 2011 рік становить 353,9 млрд. грн., або 98,2 % до плану та 115,1 % до показника 2010 року.

Відповідно сума страхових внесків, що акумульована Фондом у 2011 році, склала 8 млрд. 267,3 млн. гривень, або 95,6 % до плану.

Надходження від часткової сплати за путівки склали 130,0 млн. грн., або 105,8 % до плану.

Інші надходження (пеня, штрафи, не прийняті до заліку витрати, пасивні доходи) - 162,7 млн. грн., або 118,3 % до планового показника.

Заборгованість Фонду перед страхувальниками із суми 751,4 млн. грн., що мала місце на початок 2011 року, зменшилась і на 01.01.2012 року складає 12,2 млн. гривень.

Сума заборгованості, що залишилася, не погашена Фондом у зв'язку із відсутністю звернень страхувальників, їх банкрутства, відсутністю інформації про їх місцезнаходження, відсутністю розрахункових даних.

Такій позитивній динаміці сприяла реалізація заходів, розроблених у 2011 році, які спрямовані на зменшення дефіциту коштів, збільшення надходжень до бюджету Фонду, посилення контролю за ефективним і раціональним використанням коштів Фонду.

Витратна частина бюджету Фонду за 2011 рік (Постанова N 14) склала 7 млрд. 559,2 млн. гривень.

Питому вагу у витратній частині бюджету Фонду складають витрати на виплату:

- допомоги по тимчасовій непрацездатності - 57,4 %;

- допомоги по вагітності та пологах - 23,4 %;

- видатки по статті бюджету Фонду "Оздоровчі заходи" становлять 12,9 %;

- організаційно-управлінські витрати - 5,4 %;

- допомоги на поховання - 0,3 %;

- допомога громадянам, які постраждали внаслідок аварії на ЧАЕС, - 0,5 %;

- витрати по виконанню обов'язків страховика - 0,1 %.

Витрати Фонду на виплату допомоги по тимчасовій непрацездатності за 2011 рік становлять 4336,7 млн. грн., або 89,2 % до плану та 95,6 % до аналогічного показника 2010 року.

Зменшення витрат на виплату допомоги по тимчасовій непрацездатності у 2011 році порівняно з 2010 роком в цілому по Фонду обумовлено зменшенням загальної кількості оплачених днів на 18 відсотків.

Необхідно зазначити, що значне зменшення кількості оплачених днів по тимчасовій непрацездатності є результатом посилення контролю за обґрунтованістю видачі та продовження листків непрацездатності, а саме: збільшенням кількості перевірок закладів охорони здоров'я на 34,6 відсотків та перевірених листків непрацездатності на 25,1 відсотків.

Витрати на виплату допомоги по вагітності та пологах за 2011 рік склали 1767,0 млн. грн., або 98,5 % до планового показника та 111,6 % до аналогічного показника 2010 року.

З метою недопущення надмірних, а саме шахрайських, витрат коштів бюджету з боку страхувальників Фондом проводиться постійний моніторинг випадків зловживань при виплаті допомоги по вагітності та пологах. Робочими органами ретельно відслідковуються ці виплати в максимальних розмірах та, у разі потреби, подаються такі справи до правоохоронних органів.

Саме тому сьогодні простежується тенденція до значного зменшення випадків зловживань страхувальниками при виплаті допомоги по вагітності та пологах.

Відповідно до кошторисів регіональних програм щодо відновлення здоров'я застрахованих осіб та членів їх сімей для надання соціальних послуг застрахованим особам за 2011 рік використано 973,0 млн. грн., що становить 96,4 % від запланованих асигнувань за статтею бюджету Фонду "Оздоровчі заходи", або 61,4 % до аналогічного показника 2010 року

Для надання послуг із санаторно-курортного та відновлювального лікування використано 450,5 млн. грн., що становить 95,1 % від запланованої суми та 43 % до аналогічних витрат 2010 року.

Зменшення видатків на зазначені цілі у порівнянні з минулим роком обумовлено дефіцитом бюджету Фонду.

За кошти Фонду у звітному періоді оздоровлено 200 тис. 943 дитини застрахованих осіб у дитячих закладах оздоровлення на суму 159,8 млн. гривень, із яких 87,3 %, або 139,5 млн. грн., використано на часткове фінансування дитячих закладів оздоровлення. А за таких умов батьківська плата становила в середньому біля 70 % вартості путівки.

У зв'язку з цим кошти на оздоровлення дітей використані на 97,6 % від суми, передбаченої кошторисами програм відділень Фонду.
 
 
Copyright © 2003-2018 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали