НАЦІОНАЛЬНИЙ БАНК УКРАЇНИ

ЛИСТ

від 29.05.2012 р. N 28-311/2682-5436

Департамент контролю, методології та ліцензування валютних операцій

Головним управлінням Національного банку України в Автономній республіці Крим та по м. Києву і Київській області, територіальним управлінням Національного банку України, банкам України та їх філіям


Про звітність за формою N 538

У зв'язку зі зверненнями банків щодо відображення операцій з купівлі іноземної валюти в межах відкритої валютної позиції у звіті за формою статистичної звітності N 538 "Інформація про купівлю безготівкової іноземної валюти за дорученням клієнтів банку, інших банків та уповноваженими банками"1 (далі - форма N 538) повідомляємо.


1 Затверджена постановою Правління НБУ від 19.03.2003 N 124.

Відповідно до абзацу восьмого пункту 4 розділу 1 Положення про порядок та умови торгівлі іноземною валютою2 (далі - Положення) власні операції банку з купівлі (продажу, обміну) іноземної валюти - це операції, проведені на підставі банківської ліцензії та генеральної ліцензії на здійснення валютних операцій в межах лімітів відкритої валютної позиції банку. Згідно з абзацом першим пункту 15 розділу I Положення уповноважені банки мають право здійснювати власні операції в межах установлених лімітів відкритої валютної позиції.


2 Затверджене постановою Правління НБУ від 10.08.2005 N 281.

Власні операції банку з купівлі безготівкової іноземної валюти в межах відкритої валютної позиції повинні відображатись у звіті за формою N 538 за видами операцій відповідно за кодами 8.1 - 9.9 довідника "Підстави для придбання іноземної валюти" (kod_70_2.dbf) (далі - Довідник).

При цьому код 9.9 "За іншими операціями банку в межах відкритої валютної позиції" Довідника слід використовувати у разі купівлі банком безготівкової іноземної валюти для цілі, яка не відповідає жодному з кодів 8.1 - 9.8 Довідника, або у разі неможливості визначення конкретної цілі операції.

 

Заступник Голови

І. В. Соркін

 
 
Copyright © 2003-2018 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали