Протягом 2012 року Мін‘юст винесе на громадське обговорення близько двох десятків суспільно значимих законодавчих ініціатив

 

22 лютого 2012 года

Протягом 2012 року Міністерство юстиції винесе на громадське обговорення близько двох десятків суспільно значимих законодавчих ініціатив. Крім того, Мін‘юст проведе низку консультацій з громадськістю щодо проблем та шляхів реалізації вже ухвалених законів, які стосуються важливих сфер життєдіяльності країни, а також реформ, які відбуваються в Україні. Про це повідомив Міністр юстиції Олександр Лавринович.

Так, за словами Міністра юстиції, у жовтні – листопаді на громадське обговорення будуть винесені проекти законів «Про Державний Герб України», «Про Державний Гімн України» та «Про Державний Прапор України». Дані законопроекти розробляються на реалізацію Конституції України, яка визначає що опис, порядок використання та захист державних символів має встановлюватися виключно законом. На сьогодні чинне законодавство не встановлює практичних норм щодо використання державних символів. Крім того, не визначено норм щодо правового захисту Герба, Прапора та Гімну України.

Також, у жовтні – листопаді поточного року на обговорення буде винесено проект Закону України “Про впровадження системи пробації”. Закон покликаний запровадити в країні альтернативні види покарання, не пов‘язані з позбавленням волі. Як відомо, суть пробації полягає у встановленні нагляду за засудженим з покладенням на нього певних зобов’язань й обмежень, без ізоляції від суспільства.

У жовтні – листопаді Мін‘юст запропонує до обговорення проект закону щодо внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення стосовно особливостей притягнення до відповідальності за порушення правил дорожнього руху на підставі їх автоматичної фіксації технічними засобами.

У листопаді на громадське обговорення буде винесено нормативно-правові акти щодо усунення надлишкових контрольно-наглядових функцій. А після набрання чинності Закону України “Про адміністративні послуги” Мін‘юст винесе на обговорення законопроект щодо визначення вичерпного переліку адміністративних послуг.

Крім того, у ІІ кварталі поточного року Міністерство юстиції проведе консультації з громадськістю, під час яких планується обговорити проблему не чіткого визначення переліку документів, які надаються державному реєстратору у випадку внесення змін до установчих документів у разі передачі між юридичними особами частки в статутному капіталі. Під час цих консультації з громадськістю буде також обговорено необхідність розроблення законопроекту стосовно внесення змін до статті 29 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців» (даною статтею визначається порядок державної реєстрації змін до установчих документів юридичної особи).

Планується низка заходів та громадських обговорень у сфері боротьби та протидії корупції.

Зокрема, вже у травні на суспільне обговорення буде запропоновано проект Закону України «Про внесення змін до деяких законів України (щодо встановлення відповідальності юридичних осіб за вчинення корупційних правопорушень)». У жовтні – листопаді - проекту Закону України "Про внесення змін до деяких законів України щодо удосконалення законодавства у сфері запобігання і протидії корупції". Крім того, протягом року протягом року Міністерством юстиції здійснюватимуться заходи щодо запровадження та вдосконалення громадської антикорупційної експертизи.

У травні поточного року на громадське обговорення буде винесено зміни до Закону України «Про нотаріат», якими будуть запропоновані заходи з подальшого реформування системи нотаріату. Зокрема, планується встановити новий порядок допуску до професії нотаріуса, підвищення кваліфікації кадрів, які працюють у сфері нотаріату. Проектом закону планується створити підґрунтя для прийняття Кодексу професійної етики нотаріусів, а також для створення самоврядної професійної організації нотаріусів з чітким визначенням її статусу. У результаті створення такої організації має відбутися становлення професійного самоврядування.

Протягом року Мін‘юст також винесе на громадське обговорення низку нормативно-правових актів у сфері запровадження електронного цифрового підпису.

Зокрема, планується розробити зміни до Закону України «Про електронний цифровий підпис», а також розробити низку спільних наказів Міністерства юстиції та Адміністрації державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації щодо затвердження технічних специфікацій форматів представлення базових об'єктів національної системи електронного цифрового підпису, затвердження технічних специфікацій форматів представлення базових об'єктів національної системи електронного цифрового підпису (формат контейнера особистого ключа), затвердження технічних специфікацій форматів представлення базових об'єктів національної системи електронного цифрового підпису (інтерфейсів засобів криптографічного захисту інформації, що реалізують алгоритми ДСТУ ГОСТ 28147:2009, ГОСТ 34.311-95, ДСТУ 4145-2002 згідно до РКС8#11), а також затвердження типового Регламенту акредитованого центру сертифікації ключів.

 

Джерело: Прес-реліз Мінюст України
 

 

 
Copyright © 2003-2018 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали