Шановні партнери! Всі ціни, інформація про наявність та терміни доставки документів актуальні.


Додаткова копія: Протокол N 32 засідання Комісії з розгляду питань, пов'язаних з оформленням, видачею, обліком та аналізом ефективності використання дозволів на поїздку по територіях іноземних держав

МІНІСТЕРСТВО ІНФРАСТРУКТУРИ УКРАЇНИ

ПРОТОКОЛ N 32
засідання Комісії з розгляду питань, пов'язаних з оформленням, видачею, обліком та аналізом ефективності використання дозволів на поїздку по територіях іноземних держав

від 6 грудня 2019 року

Протокол N 32 затверджено наказом Міністерства інфраструктури України від 6 грудня 2019 року N 843

На засіданні присутні члени Комісії з розгляду питань, пов'язаних з оформленням, видачею, обліком та аналізом ефективності використання дозволів на поїздку по територіях іноземних держав (далі - Комісія) у складі: голови Комісії - Сірого О. В. та членів Комісії: Галаса В. П., Главацького П. В., Глевацького А. О., Лаврука Я. В., Лабая Н. Я., Мальчевської В. М., Мердуха Н. Я., Несвітайла В. І., Січкар Д. О., Хмарського С. Г.

Засідання відкрив голова Комісії Сірий О. В., який проінформував присутніх, що на засіданні Комісії відсутній один член Комісії (Кубальська-Колтунович С. С.), засідання Комісії є правомочним.

На засіданні присутня заступник Міністра інфраструктури України Н. Форсюк.

Голова Комісії запропонував такий порядок денний.

Порядок денний:

1. Введення додаткових обмежень тимчасового характеру у разі недостатнього залишку квоти дозволів Республіки Польща певного виду, на завантаження, за екологічними параметрами автомобільного транспортного засобу, за повною масою автомобільного транспортного засобу, за видами перевезень до вирішення питання щодо виділення для України додаткової квоти зазначеного виду дозволів.

Присутні члени Комісії одноголосно погодили вищевказаний порядок денний.

1. ВИСТУПИЛИ:

Лаврук Я. В. повідомив про надходження значної кількості звернень українських перевізників з приводу оформлення ним дозволів Польщі.

Главацький П. В. повідомив, що відповідно до Протоколу N 29 засідання Комісії від 07.11.2019 (Протокол N 29), затвердженого наказом Міністерства інфраструктури України від 11.11.2019 N 792 (Наказ N 792), було прийнято рішення, що 5000 додаткових дозволів Республіки Польща мають бути оформлено українським перевізникам-резидентам на завантажені автотранспортні засоби.

Мердух Н. Я. повідомив, що бланки дозволів Республіки Польща було оформлено в повному обсязі 18.11.2019. Таким чином, станом на 04.12.2019 в пунктах видачі дозволів Укртрансбезпеки перебувають транспортні засоби, котрі були завантажені та знаходяться під митним контролем у період з 11.11.2019 - 18.11.2019, яким через вичерпання залишку квоти дозволів, яку погодилася передати Польська Сторона, не вистачило дозволів для оформлення.

Главацький П. В. повідомив, що відповідно до Протоколу N 31 засідання  Комісії з розгляду питань, пов'язаних з оформленням, видачею, обліком та аналізом ефективності використання дозволів на поїздку по територіях іноземних держав від 27.11.2019 (Протокол N 31), затвердженого наказом Міністерства інфраструктури України від 02.12.2019 N 831 (Наказ N 831), за результатами аналізу ефективності використання дозволів Республіки Польща в першому півріччі 2019 року українськими автомобільними перевізниками було введено додаткові обмеження тимчасового характеру відносно оформлення 10000 дозволів Республіки Польща з попереднього обміну дозволами 2020 року, які дійсні для оформлення, починаючи з грудня 2019 року, відповідно до прозорого механізму з урахуванням повної маси автомобіля більше 10 тонн та екологічних параметрів транспортного засобу Євро-3 і вище для універсальних дозволів та Євро-4 і вище для транзитних дозволів відповідно.

Лаврук Я. В. повідомив, що для оформлення українським перевізникам, які знаходяться поза ефективним використанням дозволів, дійсним є 284 дозволів.

Форсюк Н. В. поінформувала, що до Міністерства інфраструктури України надходять численні звернення від перевізників про необхідність отримання дозволу через те, що транспортні засоби перебувають під митним контролем в пункті видачі дозволів.

Несвітайло В. І. повідомив, що відповідно до пункту 3.2 Порядку дозволи для перевезення вантажів оформлюються і видаються водію автомобільного транспортного засобу (автомобільному перевізнику або уповноваженій ним особі) (далі - уповноважена особа) на підставі усного звернення або письмової заяви, в якій зазначаються найменування (прізвище, ім'я, по батькові) автомобільного перевізника та його місцезнаходження (місце проживання), відомості щодо автомобільних транспортних засобів (реєстраційні номери, вантажопідйомність, повна маса), маршруту руху із зазначенням країн відправлення та призначення, а також країн прямування автомобільного транспортного засобу, вантажу (вага, загальна кількість), видів дозволів, які бажає отримати автомобільний перевізник, та пункт видачі дозволів.

Несвітайло В. І. зазначив, що автомобільний перевізник забезпечується дозволами, передбаченими законами або міжнародними договорами України з питань міжнародних перевезень, необхідними йому тільки для конкретної поїздки, за наявності залишку дозволів та за умови пред'явлення в пункті видачі дозволів усіх отриманих раніше дозволів на автомобільний транспортний засіб.

Форсюк Н. В. запропонувала, що перевізники, які дійсно виконали необхідні умови, в частині обмежень щодо завантаження транспортного засобу в період оформлення додаткової квоти дозволів Республіки Польща 2019 року, повинні бути задоволені в отриманні дозволів, необхідних для конкретної поїздки, адже існує залишок дозволів Республіки Польща з попереднього обміну дозволами на 2020 рік, який дійсний для оформлення у грудні 2019 року.

Форсюк Н. В. повідомила про досягнення домовленості з польською стороною щодо виділення додаткової квоти дозволів Польщі для українських перевізників на 2019 рік у кількості 5000 штук, які мають надійти до України орієнтовно у першій половині грудня.

Главацький П. В. повідомив про необхідність зняття соціальної напруги серед вітчизняних перевізників.

Форсюк Н. В. повідомила, що потрібно перевірити звернення від перевізників та рекомендувати Державній службі України з безпеки на транспорті здійснювати оформлення дозволів Республіки Польща тим перевізникам, які здійснили завантаження до 18.11.2019 року, у разі надання ними підтверджуючих документів.

ВИРІШИЛИ:

1. Рекомендувати Державній службі України з безпеки на транспорті відповідно до пункту 3.2 Порядку здійснити оформлення дозволів Республіки Польща з попереднього обміну дозволами на 2020 рік, які дійсні для оформлення в грудні 2019 року, тим перевізникам, в яких завантаження підтверджується документами, датованими до 18.11.2019 року включно, а іншим перевізникам, які здійснили завантаження та митне оформлення у період після 18.11.2019, оформлення та видачу дозволів Польщі здійснювати за рахунок додаткової квоти дозволів Польщі квоти 2019 року, яка має надійти до України орієнтовно у першій половині грудня 2019 року.

2. Державній службі України з безпеки на транспорті здійснити заходи щодо організації процесу видачі дозволів Польща відповідно до прийнятого рішення.

За прийняте рішення присутні члени Комісії проголосували таким чином:

"ЗА" - 11;

"ПРОТИ" - 0;

"УТРИМАЛИСЬ" - 0

Рішення прийнято одноголосно.

 

Голова Комісії

О. Сірий

Члени Комісії:

В. Галас

А. Глевацький

П. Главацький

Я. Лаврук

В. Несвітайло

В. Мальчевська

Н. Мердух

Д. Січкар

С. Хмарський

Н. Лабай
 
 
Copyright © 2003-2019 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали