Додаткова копія: Результати розгляду питань порядку денного засідання Вищої ради правосуддя

ВИЩА РАДА ПРАВОСУДДЯ

ДОВІДКА

від 23 квітня 2019 року N 32

Результати розгляду питань порядку денного засідання Вищої ради правосуддя

У засіданні Вищої ради правосуддя взяли участь 19 членів Ради: В. Говоруха, В. Беляневич, В. Шапран, Т. Малашенкова, І. Мамонтова, І. Артеменко, І. Бенедисюк, А. Бойко, Н. Волковицька, П. Гречківський, М. Гусак, В. Комков, Н. Краснощокова, А. Мірошниченко, В. Нежура, А. Овсієнко, О. Прудивус, М. Худик, Л. Швецова.

1. Вища рада правосуддя ухвалила клопотання заступника Генерального прокурора - керівника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Холодницького Назара Івановича задовольнити, тимчасово відсторонити суддю Луцького міськрайонного суду Волинської області ЮЩУКА Олега Сергійовича від здійснення правосуддя у зв'язку з притягненням до кримінальної відповідальності до набрання законної сили вироком суду або закриття кримінального провадження.

2. Вища рада правосуддя ухвалила рішення про внесення подання Президентові України про призначення:

СУСЛОВОЇ Владлени Володимирівни - на посаду судді господарського суду Харківської області;

ГОВОРУНА Олександра Володимировича - на посаду судді господарського суду Донецької області;

МИШКА Віталія Володимировича - на посаду судді Білгород-Дністровського міськрайонного суду Одеської області;

ЛИЗЕНКА Андрія Вікторовича - на посаду судді Козельщинського районного суду Полтавської області;

ШПЕНОВОЇ Поліни Юріївни - на посаду судді Луганського окружного адміністративного суду;

ЗУБАЧИК Наталії Богданівни - на посаду судді Галицького районного суду міста Львова;

САВИЦЬКОЇ Наталії Валентинівни - на посаду судді Сумського окружного адміністративного суду;

ТАРГОНІЯ Михайла Вячеславовича - на посаду судді Рівненського районного суду Рівненської області;

БОРАЧКА Миколи Васильовича - на посаду судді Сихівського районного суду міста Львова;

ХАРАДЖІ Наталії Вікторівни - на посаду судді Жовтневого районного суду міста Маріуполя Донецької області;

БІЛОНОЖЕНКО Марини Анатоліївни - на посаду судді Черкаського окружного адміністративного суду;

ВОЙТЕНКО Юлії Вікторівни - на посаду судді Святошинського районного суду міста Києва;

КРУПНИКА Романа Володимировича - на посаду судді господарського суду Львівської області;

МАЩУКА Віталія Юрійовича - на посаду судді Красногвардійського районного суду міста Дніпропетровська;

НИЖНОГО Андрія Валерійовича - на посаду судді Ленінського районного суду міста Дніпропетровська;

ЧАЙКІНА Ігоря Борисовича - на посаду судді Жовтневого районного суду міста Кривого Рогу Дніпропетровської області.

3. Вища рада правосуддя ухвалила рішення про переведення суддів апеляційних судів:

судді апеляційного суду міста Києва КУЛІКОВОЇ Світлани Василівни - на посаду судді Київського апеляційного суду;

судді Харківського апеляційного господарського суду БІЛЕЦЬКОЇ Алли Миколаївни - на посаду судді Східного апеляційного господарського суду;

судді апеляційного суду Херсонської області СЕМИЖЕНКА Геннадія Володимировича - на посаду судді Херсонського апеляційного суду.

4. Вища рада правосуддя ухвалила рішення про звільнення у зв'язку із поданням заяви про відставку:

БОЙКА Григорія Васильовича - з посади судді Зачепилівського районного суду Харківської області;

ДОРОША Валерія Васильовича - з посади судді Ананьївського районного суду Одеської області;

ЦЕЛУХА Анатолія Петровича - з посади судді Малиновського районного суду міста Одеси;

ВАЩУК Віри Петрівни - з посади судді апеляційного суду Вінницької області;

СУРКОВОЇ Валентини Петрівни - з посади судді Шевченківського районного суду міста Запоріжжя;

ФЕДЮШИНА Миколи Володимировича - з посади судді Жовтневого районного суду міста Харкова.

5. Вища рада правосуддя ухвалила залишити без розгляду заяву ЛЕОНОВА Андрія Анатолійовича про звільнення з посади судді Бабушкінського районного суду міста Дніпропетровська у відставку.

6. Вища рада правосуддя ухвалила залишити без розгляду подання з рекомендацією Вищої кваліфікаційної комісії суддів України про звільнення ЛАСТОВКИ Нелі Дмитрівни з посади судді Дніпровського районного суду міста Києва на підставі підпункту 4 пункту 161 розділу XV "Перехідні положення" Конституції України.

7. Відкладено розгляд матеріалів про звільнення САЛТАН Людмили Володимирівни з посади судді Київського районного суду міста Одеси на підставі підпункту 4 пункту 161 розділу XV "Перехідні положення" Конституції України відповідно до подання з рекомендацією Вищої кваліфікаційної комісії суддів України.

8. Вища рада правосуддя ухвалила залишити без розгляду подання з рекомендацією Вищої кваліфікаційної комісії суддів України про звільнення ЦЕЛУХА Анатолія Петровича з посади судді Малиновського районного суду міста Одеси на підставі підпункту 4 пункту 161 розділу XV "Перехідні положення" Конституції України.

9. Вища рада правосуддя ухвалила звільнити ЗАЗОВСЬКОГО Ярослава Ігоровича з посади судді Джанкойського міськрайонного суду Автономної Республіки Крим на підставі пункту 3 частини шостої статті 126 Конституції України.

10. Вища рада правосуддя ухвалила внести Генеральному прокурору подання про виявлення посадових осіб Генеральної прокуратури України, які допустили бездіяльність, що порушує гарантії незалежності суддів, у частині невнесення до Єдиного реєстру досудових розслідувань відомостей про вчинення кримінального правопорушення, передбаченого частиною першою статті 376 Кримінального кодексу України, за повідомленням судді Галицького районного суду міста Львова РАДЧЕНКА Віталія Євгеновича.

11. Вища рада правосуддя ухвалила звернутися до Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури Дніпропетровської області щодо притягнення до дисциплінарної відповідальності адвоката у зв'язку із вчиненням ним дій, що свідчать про порушення гарантій незалежності судді Центрально-Міського районного суду міста Кривого Рогу Дніпропетровської області КУЗНЄЦОВА Романа Олександровича; звернутися до Генеральної прокуратури України щодо надання інформації про розкриття та розслідування злочину у кримінальному провадженні, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань 22 березня 2019 року за статтею 377 Кримінального кодексу України у зв'язку із подією у судовому засіданні 22 березня 2019 року.

12. Вища рада правосуддя ухвалила звернутися до Генеральної прокуратури України щодо надання інформації про розкриття та розслідування злочину у кримінальних провадженнях N 12017040230000059 від 11 січня 2017 року за частиною другою статті 194, частиною першою статті 377, частиною другою статті 378 Кримінального кодексу України за фактами умисного пошкодження та знищення шляхом підпалу автомобіля марки "Volkswagen Touareg", яким користується суддя Жовтневого районного суду міста Кривого Рогу Дніпропетровської області ПУСТОВІТ Олексій Григорович, надіслання повідомлень із погрозами насильства та знищення майна судді у зв'язку з його діяльністю, пов'язаною зі здійсненням правосуддя, та N 42017040000000829 від 10 липня 2017 року за частиною першою статті 367 Кримінального кодексу України за фактом неналежного зберігання службовими особами Криворізького ВП ГУ НП в Дніпропетровській області речового доказу у кримінальному провадженні N 12017040230000059; звернути увагу Генеральної прокурати України на необхідність дотримання гарантій незалежності суддів та авторитету правосуддя під час здійснення досудового розслідування у кримінальному провадженні N 12017040230000060 від 12 січня 2017 року за ознаками вчинення суддею Жовтневого районного суду міста Кривого Рогу Дніпропетровської області ПУСТОВІТОМ Олексієм Григоровичем кримінальних правопорушень, передбачених частиною четвертою статті 358 та частиною другою статті 190 Кримінального кодексу України.

13. Вища рада правосуддя ухвалила звернутися до Генеральної прокуратури України щодо надання інформації про розкриття та розслідування злочину у кримінальному провадженні N 4201710000000211 від 18 квітня 2017 року за повідомленням суддів Ірпінського міського суду Київської області САРАНЮК Людмили Павлівни, ОЛАДЬКО Світлани Іванівни, КАРАБАЗИ Наталії Федорівни, КУХЛЕНКА Дмитра Сергійовича та ЧЕРНОВА Дмитра Євгеновича.

14. Вища рада правосуддя ухвалила звернутися до Генеральної прокуратури України щодо необхідності забезпечення проведення відповідно до вимог Кримінального процесуального кодексу України ( N 4651-VI) повної та всебічної перевірки повідомлення судді Лубенського міськрайонного суду Полтавської області ГРУЗМАН Тетяни Володимирівни про вчинення стосовно неї працівниками управління по боротьбі з економічними злочинами Головного управління Національної поліції в Полтавській області дій, які мають ознаки кримінальних правопорушень, передбачених статтею 369, частиною другою статті 370 Кримінального кодексу України.

15. Вища рада правосуддя ухвалила звернутися до Генеральної прокуратури України щодо надання інформації стосовно заходів реагування, вжитих за повідомленнями суддів Київського апеляційного адміністративного суду ЖЕЛТОБРЮХ Ірини Леонтіївни та БЄЛОВОЇ Людмили Василівни від 3 та 4 жовтня 2017 року про втручання у їхню діяльність щодо здійснення правосуддя.

16. Вища рада правосуддя ухвалила звернутися до Генеральної прокуратури України та Національної поліції України стосовно виявлення та притягнення до відповідальності осіб, якими вчинено дії, що порушують гарантії незалежності суддів під час здійснення правосуддя, у зв'язку з фактичними обставинами, зазначеними у повідомленнях суддів Сумського окружного адміністративного суду, Чугуївського міського суду Харківської області, Оболонського районного суду міста Києва, Харківського апеляційного суду, Балаклійського районного суду Харківської області, Новокаховського міського суду Херсонської області; звернутися до Національної поліції України щодо вжиття передбачених законом заходів із забезпечення безпеки суддів та працівників апаратів судів, учасників судових процесів, забезпечення громадського порядку під час роботи судів та охорони приміщень Сумського окружного адміністративного суду, Чугуївського міського суду Харківської області, Оболонського районного суду міста Києва, Харківського апеляційного суду, Балаклійського районного суду Харківської області, Новокаховського міського суду Херсонської області.

17. Вища рада правосуддя ухвалила звернутися до Генеральної прокуратури України щодо надання інформації про розкриття та розслідування злочину у кримінальному провадженні N 12017161490002058 за повідомленням судді Суворовського районного суду міста Одеси ШЕПІТКА Івана Григоровича.

18. Вища рада правосуддя, розглянувши повідомлення судді Старобільського районного суду Луганської області КУДРЯВЦЕВА Ігоря Володимировича, ухвалила звернутися до керівника Головного управління Національної поліції в Луганській області щодо надання інформації про вжиті заходи та результати в кримінальному провадженні за повідомленням судді Старобільського районного суду Луганської області КУДРЯВЦЕВА Ігоря Володимировича.

19. Вища рада правосуддя, розглянувши повідомлення судді Бучацького районного суду Тернопільської області ФЕДОРОНЧУКА Володимира Богдановича, ухвалила звернутися до слідчого управління Головного управління Національної поліції в Тернопільській області щодо надання інформації про вжиті заходи та результати у кримінальному провадженні N 12018210060000227 від 25 липня 2018 року за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених частиною першою статті 376 та частиною першою статті 296 Кримінального кодексу України.

20. Вища рада правосуддя ухвалила затвердити висновки членів Вищої ради правосуддя про відсутність підстав для вжиття заходів щодо забезпечення незалежності суддів та авторитету правосуддя:

Беляневича Вадима Едуардовича - за повідомленнями:

судді Ширяївського районного суду Одеської області ПАЛІЯ Сергія Анатолійовича,

судді Вишгородського районного суду Київської області ЧІРКОВА Гліба Євгеновича,

судді Семенівського районного суду Чернігівської області ГНИПА Олександра Івановича,

судді Сєвєродонецького міського суду Луганської області МАКАРЕНКО Інни Геннадіївни,

судді Коростенського міськрайонного суду Житомирської області СНІГІР Віти Михайлівни,

судді Южноукраїнського міського суду Миколаївської області ВОЛКОВОЇ Олени Іванівни,

голови Солом'янського районного суду міста Києва ШЕРЕМЕТЬЄВОЇ Людмили Антонівни,

суддів Київського районного суду міста Одеси БОРЩОВА Ігоря Олексійовича, КОРОТАЄВОЇ Наталії Олександрівни, ІВАНЧУКА Вадима Миколайовича та ВОЙТОВА Геннадія Васильовича,

судді Енергодарського міського суду Запорізької області КАПУСТИНСЬКОГО Максима Вікторовича,

судді Дніпровського районного суду міста Києва ШЕВЧЕНКО Віри Миколаївни,

суддів Світловодського міськрайонного суду Кіровоградської області ІВАЩЕНКА Віталія Миколайовича, ВОЛОШИНОЇ Наталії Леонідівни, ГАРМАШ Тамари Іванівни,

судді Марківського районного суду Луганської області ЧЕРНІК Анастасії Петрівни,

зборів суддів Кіровоградського районного суду Кіровоградської області, голови Кіровоградського районного суду Кіровоградської області ТЕРЕЩЕНКА Дмитра Володимировича та за скаргою судді Кіровоградського районного суду Кіровоградської області САРАПА Миколи Борисовича,

судді Жовтневого районного суду міста Маріуполя Донецької області ТОМІЛІНА Олексія Миколайовича;

Бенедисюка Ігоря Михайловича - за повідомленнями:

голови Одеського окружного адміністративного суду ГЛУХАНЧУКА Олега Васильовича про втручання в діяльність суддів ТАНЦЮРИ Катерини Олексіївни, КОРОЙ Світлани Миколаївни, ВОВЧЕНКО Оксани Андріївни,

голови апеляційного суду Черкаської області БАБЕНКА Володимира Миколайовича,

суддів Придніпровського районного суду міста Черкаси ДУНАЄВА Сергія Олександровича,

судді господарського суду Житомирської області МАШЕВСЬКОЇ Оксани Петрівни,

судді Южноукраїнського міського суду Миколаївської області ВОЛКОВОЇ Олени Іванівни,

судді Галицького районного суду міста Львова РАДЧЕНКА Віталія Євгеновича,

судді Дарницького районного суду міста Києва КОЛЯДЕНКО Поліни Леонідівни,

судді апеляційного суду Черкаської області МІЩЕНКА Сергія Валентиновича, БИБИ Юрія Володимировича,

суддів Одеського апеляційного адміністративного суду ФЕДУСИКА Андрія Григоровича, ДИМЕРЛІЯ Олександра Олександровича, ЄЩЕНКА Олександра Володимировича,

Говорухи Володимира Івановича - за повідомленням судді Старобільського районного суду Луганської області КУДРЯВЦЕВА Ігоря Володимировича;

Гречківського Павла Миколайовича - за повідомленням суддів Жмеринського міськрайонного суду Вінницької області ВЕРНІКА Володимира Михайловича, ЗАЯРНОГО Андрія Миколайовича, ШЕПЕЛЯ Костянтина Анатолійовича, ПОРОЩУКА Петра Петровича;

Гусака Миколи Борисовича - за повідомленнями:

голови Новоселицького районного суду Чернівецької області ВІВЧАРА Георгія Ауреловича про втручання в діяльність судді цього суду ПАВЛІНЧУКА Сергія Степановича,

судді Глухівського міськрайонного суду Сумської області МАЗУРА Сергія Анатолійовича;

Комкова Володимира Кириловича - за повідомленням судді Октябрського районного суду міста Полтави ГОЛЬНИК Лариси Владленівни;

Швецової Лариси Анатоліївни - за повідомленням судді Токмацького районного суду Запорізької області НОВІКОВОЇ Наталії Валеріївни.

21. Вища рада правосуддя відклала розгляд питання про затвердження висновку члена Вищої ради правосуддя Бенедисюка І. М. про відсутність підстав для вжиття заходів щодо забезпечення незалежності суддів та авторитету правосуддя за повідомленням суддів Святошинського районного суду міста Києва НОВИК Валентини Петрівни, БАНДУРИ Івана Степановича, КОСИК Людмили Григорівни про втручання у їхню діяльність зі здійснення правосуддя.

22. Вища рада правосуддя ухвалила порушити дисциплінарне провадження стосовно заступника Голови Державної судової адміністрації України ГІЗАТУЛІНОЇ Людмили Василівни та скерувати до Комісії з питань вищого корпусу державної служби в системі правосуддя.

23. Вища рада правосуддя ухвалила рішення про внесення змін до Положення про Державну судову адміністрацію України.

24. Вища рада правосуддя ухвалила внести зміни до Антикорупційної програми Вищої ради правосуддя на 2019 рік.

25. Вища рада правосуддя ухвалила залишити без розгляду вимогу члена Першої Дисциплінарної палати Гусака Миколи Борисовича про скасування ухвали Першої Дисциплінарної палати Вищої ради правосуддя від 29 березня 2019 року про залишення без розгляду дисциплінарної скарги Каленюк Дар'ї Миколаївни на дії судді Вищого господарського суду України ЄМЕЛЬЯНОВА Артура Станіславовича. Рішення ухвалено із окремою думкою.

26. Вища рада правосуддя ухвалила рішення про продовження на 60 днів строку розгляду скарги представника судді Печерського районного суду міста Києва ОСТАПЧУК Тетяни Володимирівни - адвоката Лазаренко Ельвіри Олександрівни на рішення Другої Дисциплінарної палати Вищої ради правосуддя від 30 січня 2019 року N 264/2дп/15-19 про притягнення судді до дисциплінарної відповідальності.

27. Вища рада правосуддя ухвалила рішення про продовження на 60 днів строку розгляду скарги судді Ржищевського міського суду Київської області КЕРІМОВА Романа Вагіфовича на рішення Другої Дисциплінарної палати Вищої ради правосуддя від 11 лютого 2019 року N 409/2дп/15-19 про притягнення його до дисциплінарної відповідальності.

28. Вища рада правосуддя ухвалила рішення про продовження на 60 днів строку розгляду скарг КАТЕЛЬНИЦЬКОГО Миколи Степановича, представника судді Оболонського районного суду міста Києва ВАСАЛАТІЯ Костянтина Анатолійовича - адвоката Якими Євгенія Івановича, судді Оболонського районного суду міста Києва ВАСАЛАТІЯ Костянтина Анатолійовича на рішення Другої Дисциплінарної палати Вищої ради правосуддя від 13 лютого 2019 року N 452/2дп/15-19 про притягнення судді до дисциплінарної відповідальності.
 
 
Copyright © 2003-2019 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали