Додаткова копія: Роз'яснення щодо форми державного статистичного спостереження N 1-зерно (місячна) "Звіт про надходження культур зернових і зернобобових та олійних на перероблення та зберігання"

ДЕРЖАВНА СЛУЖБА СТАТИСТИКИ УКРАЇНИ

РОЗ'ЯСНЕННЯ

від 05.06.2018 р. N 17.4-12/3

ЗАТВЕРДЖУЮ
Голова Державної служби статистики
______ І. Вернер
05 червня 2018 р.

Роз'яснення щодо форми державного статистичного спостереження N 1-зерно (місячна) "Звіт про надходження культур зернових і зернобобових та олійних на перероблення та зберігання" (Наказ N 1-зерно, 125)

I. Загальні положення

1. Ці Роз'яснення містять інформацію щодо показників форми державного статистичного спостереження N 1-зерно (місячна) "Звіт про надходження культур зернових і зернобобових та олійних на перероблення та зберігання" (Наказ N 1-зерно, 125) (далі - форма).

2. Показники форми включають дані станом на кінець звітного періоду та за період з початку року (наростаючим підсумком).

Значення показників форми мають формат представлення у цілих числах.

3. За відсутності даних відповідні рядки (графи) форми вміщують прочерки.

4. Показники форми ґрунтуються на даних первинних документів: складських квитанцій, простих складських свідоцтв, подвійних складських свідоцтв, накладних (внутрішньогосподарського призначення), товарно-транспортних накладних та інших первинних документів, що фіксують факти здійснення господарських операцій.

II. Показники форми (Наказ N 1-зерно, 125)

1. Графи 1, 2, 4, 5, 6, 7 вміщують дані про наявну у підприємства куплену, передану на перероблення масу зерна культур зернових і зернобобових та олійних (далі - зерно) у заліковій вазі.

2. Графа 1 вміщує дані про наявну в підприємства масу зерна, як власного, так і прийнятого на зберігання, на кінець звітного періоду (включаючи залишки попередніх років та державного резерву).

3. Графа 2 вміщує дані про масу зерна, купленого за кошти з початку звітного (календарного) року, на підставі оформлених документів, а саме купленого за готівку, безготівково, за бартером, на інших умовах, крім давальницьких.

Ця графа не включає дані про куплену для подальшого перероблення, фасування тощо продукцію переробки культур зернових і зернобобових та олійних.

4. Графа 3 вміщує дані про вартість зерна, маса якого відображена у графі 2, що зазначена в оформлених документах, які є підставою для розрахунків з продавцями зерна як за національну грошову одиницю, так і за валюту (у перерахунку за офіційним курсом гривні до іноземних валют, установленим Національним банком України на момент укладання угоди на купівлю зерна), за цінами, що склалися у звітному періоді, з урахуванням надбавок (знижок) за його якість. Дані цієї графи не включають податок на додану вартість, накладні, транспортні та експедиційні витрати, плату за сушку, очистку та доробку зерна до базисних кондицій.

5. Графа 4 вміщує дані про загальну масу зерна, переданого підприємством на перероблення на власних (орендованих) потужностях з початку звітного (календарного) року.

6. Дані графи 4 можуть бути більшими або дорівнювати сумі даних, що зазначені у графах 5, 6 і 7, за рахунок перероблення зерна на дерть, фуражне борошно, спирт та інше.

7. Рядок 003 вміщує дані щодо зернових та зернобобових культур і включає зерно цих культур сухе, не розмелене, а саме: пшеницю, кукурудзу на зерно, ячмінь, жито, тритикале, овес, гречку, сорго, просо, рис, інші зернові культури (гібриди, суміші колосових), а також зернобобові сушені. Дані цього рядка можуть бути більшими або дорівнювати сумі даних, що зазначені у рядках 004, 011, 012, 015, 021, 022, 024, 025, 027.

Рядок 003 не вміщує даних щодо бобів сої, насіння ріпаку й кользи, соняшнику.

8. Рядок 004 вміщує дані щодо пшениці, уключаючи тверду, м'яку та іншу. Дані цього рядка дорівнюють сумі рядків 800 і 806.

Рядок 004 не вміщує даних щодо тритикале.

9. Рядок 012 вміщує дані щодо ячменю, уключаючи пивоварний і товарний. Дані цього рядка дорівнюють сумі рядків 816 і 819.

10. Дані рядків 806, 011, 816, 819, 015 можуть бути більшими суми складових зерна за сортами за рахунок елітного, насіннєвого, несортового зерна тощо, які окремо не виділяються.

11. Рядок 027 вміщує дані щодо культур зернобобових сушених, уключаючи сушену квасолю, боби кінські, нут, сочевицю, горох, вику, люпин, інші культури зернобобові. Дані цього рядка можуть бути більшими або дорівнювати рядку 032.

12. Рядок 998 вміщує дані про максимальну потужність одночасного зберігання зерна культур зернових і зернобобових та олійних у спеціалізованих або пристосованих для зберігання врожаю приміщеннях капітального типу (власних/орендованих), незалежно від способу, виду і типу зберігання, наявності сертифіката відповідності послуг зі зберігання зерна та продуктів його переробки, на кінець звітного року. Дані цього рядка не включають інформацію про непристосовані навіси та приміщення, що можуть використовуватися для тимчасового зберігання зерна.

13. Роз'яснення щодо заповнення форми державного статистичного спостереження N 1-зерно (місячна) "Звіт про надходження зернових та олійних культур на перероблення та зберігання" від 18 вересня 2015 року за N 17.4-12/12 (Роз'яснення N 17.4-12/12) є недійсними з 01 лютого 2019 року.

 

Директор департаменту статистики
сільського господарства та
навколишнього середовища Держстату

О. Прокопенко
 
 
Copyright © 2003-2019 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали