НАЦІОНАЛЬНИЙ БАНК УКРАЇНИ

ЛИСТ

від 20.06.2012 р. N 29-216/6171-6192

Генеральний департамент грошово-кредитної політики

Територіальним управлінням Національного банку України, банкам України та їх філіям, Асоціації українських банків, Асоціації "Український кредитно-банківський союз", Незалежній асоціації банків України, департаментам та самостійним управлінням центрального апарату Національного банку України, структурним одиницям Національного банку України


Роз'яснення щодо порядку іноземного інвестування в Україну

У зв'язку з численними зверненнями уповноважених банків Національний банк України направляє до відома та керівництва в роботі роз'яснення щодо особливостей здійснення резидентами та нерезидентами операцій з векселями з урахуванням змін, внесених до Закону України "Про інвестиційну діяльність".

Перелік об'єктів, які можуть бути об'єктами інвестиційної діяльності, встановлено статтею 4 вищезгаданого Закону України.

Законом України від 22.12.2011 N 4218-VI "Про внесення змін до Закону України "Про інвестиційну діяльність" (Закон N 4218-VI) (далі - Закон N 4218-VI) внесено зміни до вказаного переліку, згідно з якими об'єктами інвестиційної діяльності можуть бути будь-яке майно, в тому числі основні фонди і оборотні кошти в усіх галузях економіки, цінні папери (крім векселів), цільові грошові вклади, науково-технічна продукція, інтелектуальні цінності, інші об'єкти власності, а також майнові права.

Тобто, з моменту набрання чинності Законом N 4218-VI (Закон N 4218-VI) (з 15 січня 2012 року) векселі не можуть розглядатись як об'єкти інвестиційної діяльності як для резидентів, так і для нерезидентів.

Порядок використання інвестиційних рахунків регулюється Інструкцією про порядок відкриття, використання і закриття рахунків у національній та іноземних валютах1, згідно з якою інвестиційні рахунки призначені виключно для здійснення іноземними інвесторами інвестиційної діяльності в Україні.


1 Затверджена постановою Правління Національного банку України від 12.11.2003 N 492 і зареєстрована в Міністерстві юстиції України 17.12.2003 за N 1172/8493 (зі змінами).

Оскільки векселі не є об'єктом інвестиційної діяльності, використання нерезидентами-інвесторами інвестиційних рахунків для здійснення операцій з векселями забороняється (у тому числі у випадку, коли векселі придбавались до набрання чинності змін до Закону України "Про інвестиційну діяльність").

 

Заступник Голови

І. В. Соркін

 
 
Copyright © 2003-2018 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали