Додаткова копія: Роз'яснення щодо складання та подання банками фінансової звітності на основі таксономії в єдиному електронному форматі

НАЦІОНАЛЬНИЙ БАНК УКРАЇНИ

ЛИСТ

від 29.12.2018 р. N Р/60-0006/69684

Незалежній асоціації банків України,
Асоціації українських банків,
банкам України

Роз'яснення щодо складання та подання банками фінансової звітності на основі таксономії в єдиному електронному форматі

Відповідно до статті 121 Закону України від 05.10.2017 N 2164-VIII "Про внесення змін Закону України "Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні" суб'єкти, що становлять суспільний інтерес (далі - ССІ), складають та подають фінансову звітність на основі таксономії фінансової звітності за міжнародними стандартами в єдиному електронному форматі (далі - таксономії звітності UA XBRL МСФЗ).

На виконання Комплексної програми розвитку фінансового сектору України до 2020 року, затвердженої постановою Правління Національного банку України від 18.06.2015 N 391, та згідно з Меморандумом про взаєморозуміння щодо розробки і запровадження системи фінансової звітності від 18.12.2017 N 102/15, підписаного регуляторами фінансового сектору, запроваджується єдина Система фінансової звітності (далі - СФЗ).

Запровадження в Україні СФЗ дозволить здійснювати прийом, обробку, перевірку та розкриття фінансової звітності, складеної відповідно до таксономії, у єдиному електронному форматі. XBRL визначений як єдиний електронний формат звітності. Стандарт XBRL офіційно рекомендований до використання і підтримується Радою з МСФЗ для складання фінансової звітності за МСФЗ.

Єдина СФЗ є безкоштовною для користувачів та створюється на базі Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку (далі - НКЦПФР). Національний банк відповідно до Меморандуму буде її користувачем. Банки як суб'єкти, що становлять суспільний інтерес, будуть подавати фінансову звітність в електронному форматі XBRL на основі таксономії фінансової звітності за міжнародними стандартами в НКЦПФР.

На виконання Закону Національний банк України (далі - Національний банк) затвердив постанову Правління Національного банку від 28 грудня 2018 року N 163 (Постанова N 163) "Про внесення Змін до Інструкції про порядок складання та оприлюднення фінансової звітності банків України".

На офіційному сайті Національного банку розміщено:

- таксономію звітності UA XBRL МСФЗ для всіх суб'єктів, що становлять суспільний інтерес (ССІ);

- таксономію звітності UA XBRL МСФЗ з показниками для банків;

- Інструкція з перегляду української МСФЗ таксономії.

Банкам необхідно ознайомитися з цією інформацією за посиланням https://bank.gov.ua/control/uk/publish/article?art_id=84659719&cat_id=84880247.

Водночас повідомляємо, що на сайті Міністерства фінансів України https://www.minfin.gov.ua/news/bjudzhet/taksonomiia розміщено наказ Міністерства фінансів України від 07.12.2018 N 983 "Про затвердження перекладу таксономії фінансової звітності за міжнародними стандартами фінансової звітності" та Ілюстрований посібник з Таксономії МСФЗ 2017.

У свою чергу, на базі НКЦПФР у першому кварталі 2019 року буде створений окремий веб-сайт єдиної Системи фінансової звітності для запуску тестування для всіх суб'єктів звітування, які перед переходом до робочої версії Системи фінансової звітності зможуть перевірити:

• виконання логічних правил при наданні фінансової інформації;

• готовність власної технічної платформи створювати й надсилати звіти XBRL та ефективність обміну з СФЗ.

Планується проведення тестування робочої версії таксономії звітності UA XBRL МСФЗ з ССІ, в т. ч. із залученням банків. План-графік тестування для банків буде доведений додатково.

Національний банк буде проводити круглі столи, організовувати зустрічі з ІТ-компаніями, надавати роз'яснення з питань складання та подання фінансової звітності на основі таксономії звітності UA XBRL МСФЗ в рамках плану-дій з впровадження.

Про подальші дії Національний банк буде повідомляти додатково листами.

Додаток: Post_163.pdf.

 

Головний бухгалтер -
директор Департаменту
бухгалтерського обліку

Б. Лукасевич
 
 
Copyright © 2003-2019 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали