Шановні партнери! Всі ціни, інформація про наявність та терміни доставки документів актуальні.


Додаткова копія: Щодо безкоштовного харчування учнів і студентів, які є прийомними дітьми

МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ

ЛИСТ

від 26.09.2019 р. N 1/11-8539

Щодо безкоштовного харчування учнів і студентів, які є прийомними дітьми

Міністерство освіти і науки розглянуло <...> запит <...> і повідомляє.

Відповідно до підпункту 5 пункту 13 "Про поліпшення виховання, навчання, соціального захисту та матеріального забезпечення дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування" (далі - постанова N 226) діти-сироти і діти, позбавлені батьківського піклування, що перебувають під опікою (піклуванням), на період навчання у закладах вищої та професійної (професійно-технічної) освіти забезпечуються, зокрема обідами.

Статтею 8 Закону України "Про забезпечення організаційно-правових умов соціального захисту дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування" визначені такі форми влаштування дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування:

усиновлення;

встановлення опіки, піклування;

передача до прийомної сім'ї, дитячих будинків сімейного типу, до закладів для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.

Цією ж статтею надається визначення кожної із форм влаштування дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.

Враховуючи те, що встановлення опіки, піклування та передача до прийомної сім'ї - це різні форми влаштування дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, учні та студенти, які є прийомними дітьми, права на безплатне забезпечення обідами на період навчання у закладах професійної (професійно-технічної) та вищої освіти не мають.

Одночасно інформуємо, що підпунктом 1 пункту 13 постанови N 226 встановлено, що у разі коли такий учень або студент є прийомною дитиною, він за вибором може бути зарахований на повне державне утримання у закладі професійної (професійно-технічної) та вищої освіти або йому продовжується виплата соціальної допомоги як дітям-сиротам і дітям, позбавленим батьківського піклування. При зарахуванні на повне державне утримання в закладі освіти учням та студентам, які є прийомними дітьми, здійснюється матеріальне та фінансове забезпечення відповідно до постанови N 226.

 

Заступник Міністра

С. Даниленко
 
 
Copyright © 2003-2019 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали