Додаткова копія: Щодо дати виникнення податкових зобов'язань при отриманні коштів на небюджетний казначейський рахунок

ГОЛОВНЕ УПРАВЛІННЯ ДФС У ЧЕРКАСЬКІЙ ОБЛАСТІ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ

від 12.03.2019 р. N 1004/ІПК/23-00-12-0119

Головне управління ДФС у Черкаській області розглянуло ваш запит щодо дати виникнення податкових зобов'язань при отриманні коштів на не бюджетний казначейський рахунок та керуючись статтею 52 Податкового кодексу України (далі - Кодекс), повідомляє наступне.

18 грудня 2018 року набула чинності постанова Кабінету Міністрів України від 05.12.2018 р. N 1074 "Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 23 квітня 2014 р. N 117" (Постанова N 1074). Відповідно до внесених змін постанову Кабінету Міністрів України від 23.04.2014 р. N 117 "Про здійснення попередньої оплати товарів, робіт і послуг, що закуповуються за бюджетні кошти" (Постанова N 117) (далі - постанова N 117) доповнено пунктом 21 (Постанова N 117), відповідно до якого попередня оплата розпорядниками (одержувачами) бюджетних коштів за капітальними видатками та державними контрактами здійснюється шляхом спрямування бюджетних коштів виконавцям робіт, надавачам товарів і послуг (крім нерезидентів) на небюджетні рахунки, відкриті на їх ім'я в органах Казначейства у встановленому законодавством порядку, з подальшим використанням зазначених коштів виконавцями робіт, надавачами товарів і послуг виключно з таких рахунків на цілі, визначені договорами про закупівлю товарів, робіт і послуг.

Відповідно до пункту 187.7 статті 187 Кодексу датою виникнення податкових зобов'язань у разі постачання товарів/послуг з оплатою за рахунок бюджетних коштів є дата зарахування таких коштів на банківський рахунок платника податку або дата отримання відповідної компенсації у будь-якій іншій формі, включаючи зменшення заборгованості такого платника податку за його зобов'язаннями перед бюджетом.

Визначення банківського рахунку наведено у Законі України "Про банки і банківську діяльність" від 07.12.2000 року.

Банківські рахунки - рахунки, на яких обліковуються власні кошти, вимоги, зобов'язання банку стосовно його клієнтів і контрагентів та які дають можливість здійснювати переказ коштів за допомогою банківських платіжних інструментів.

Роз'яснення норм Закону України "Про банки і банківську діяльність" здійснюється Національним банком України.

Таким чином, у разі отримання роз'яснення від Національного банку України, що не бюджетний рахунок, який відкривається відповідно до постанови N 117 (Постанова N 117), підпадає під визначення банківського рахунку, то дата отримання коштів на такий рахунок буде визначати дату виникнення податкових зобов'язань відповідно норми пункту 187.7 статті 187 Кодексу.

Відповідно до пункту 52.2 статті 52 Кодексу індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.
 
 
Copyright © 2003-2019 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали