ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА АДМІНІСТРАЦІЯ В АВТОНОМНІЙ РЕСПУБЛІЦІ КРИМ

ЛИСТ

від 17.01.2012 р. N 154/10/15-233

ДПА в АР Крим, керуючись ст. 52 Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року N 2755-VI (далі - Кодекс), за дорученням ДПСУ від 29.12.2011 р. N 10873/7/15-3417-01 розглянула лист та повідомляє таке.

Відповідно до п. 187.1 ст. 187 розділу V Кодексу в разі експорту товарів датою виникнення податкових зобов'язань є дата оформлення митної декларації, що засвідчує факт перетину митного кордону України, оформленої відповідно до вимог митного законодавства, а для послуг - дата оформлення документа, що засвідчує факт постачання послуг платником податку.

Згідно з пп. 195.1.1 п. 195.1 ст. 195 розділу V Кодексу за нульового ставкою оподатковуються операції з експорту товарів (супутніх послуг), якщо їх експорт підтверджений митною декларацією, оформленою відповідно до вимог митного законодавства.

З метою підтвердження факту перетину товарами митного кордону України відповідно до постанови КМУ від 01.03.2002 р. N 243 "Про вдосконалення механізму бюджетного відшкодування податку на додану вартість за операціями з експорту продукції" (з урахуванням змін та доповнень) платник ПДВ, який здійснив операцію з вивезення (пересилання) товарів за межі митної території України, подає разом з іншими передбаченими законодавством документами оригінал п'ятого основного аркуша (примірника декларанта) вантажної митної декларації, що є її складовою частиною, оформленого митним органом під час здійснення митного оформлення експорту товарів, на якому зазначеним митним органом за зверненням платника податку вчиняється напис про фактичне вивезення експортованих товарів за межі митної території України, який засвідчується підписом відповідальної посадової особи і гербовою печаткою митного органу. При цьому до оригіналів п'ятих основних аркушів (примірників декларанта) ВМД прирівнюються оригінали аркушів з позначенням "3/8".

Відповідно до п. 200.8 ст. 200 розділу V Кодексу до декларації з ПДВ (Наказ N 1492) додаються оригінали митних декларацій (примірників декларанта), що підтверджують вивезення товарів (супутніх послуг) за межі митної території України.

Згідно з п. 50.1 ст. 50 розділу V Кодексу у разі якщо у майбутніх податкових періодах (з урахуванням строків давності, визначених ст. 102 цього Кодексу) платник податків самостійно виявляє помилки, що містяться у раніше поданій ним податковій декларації (крім обмежень, визначених цією статтею), він зобов'язаний надіслати уточнюючий розрахунок до такої податкової декларації за формою чинного на час подання уточнюючого розрахунку.

Враховуючи викладене, з метою достовірного відображення обсягів експортованих товарів у податковій звітності платник повинен відображати обсяги експортованих операцій, що підтверджені ВМД, в тому звітному періоді, в якому фактично здійснено вивезення експортованих товарів за межі митної території України (дата фактичного перетину товаром митного кордону має бути зазначена у вантажній митній декларації).

Якщо такі ВМД отримані від митного органу із запізненням (в податкових періодах, наступних за тим податковим періодом, в якому фактично відбувся експорт товарів), обсяги таких експортних операцій мають бути задекларовані в тому звітному періоді, на який припадає дата фактичного експорту товарів, шляхом подання уточнюючого розрахунку за відповідний податковий період (в якому фактично здійснено вивезення експортованих товарів за межі митної території України).

ДПА в АР Крим пропонує ПрАТ урегулювати питання щодо своєчасного надання ВМД з митними органами для відображення обсягів експортних операцій у податкових деклараціях з ПДВ (Наказ N 1492) за податкові періоди, в яких відбулося фактичне вивезення експортованих товарів.

Органами ДПС АР Крим надіслано запит до Кримської регіональної митниці з метою уточнення причин несвоєчасного надання вантажних митних декларацій ПрАТ.

 

Заступник голови комісії з проведення
реорганізації ДПА в АР Крим,
заступник голови ДПА в АР Крим

В. Мешкова

 
 
Copyright © 2003-2018 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали