Щодо державної реєстрації юридичних осіб

 

 Частиною першою статті 3 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців" (далі - Закон про реєстрацію) визначено, що дія цього Закону поширюється на державну реєстрацію юридичних осіб незалежно від організаційно-правової форми, форми власності та підпорядкування, а також фізичних осіб - підприємців.

Згідно із частиною другою зазначеної статті Законом можуть бути встановлені особливості державної реєстрації об'єднань громадян (у тому числі професійних спілок), благодійних організацій, політичних партій, органів державної влади та органів місцевого самоврядування, банків, торгово-промислових палат, фінансових установ (у тому числі кредитних спілок), бірж, а також інших установ та організацій.

Особливості реєстрації релігійних організацій встановлюються Законом України "Про свободу совісті та релігійні організації" (далі - Закон про свободу совісті).

Відповідно до вимог статті третьої Закону про реєстрацію установи та організації, зокрема, релігійні організації, для яких законом встановлені особливості державної реєстрації, набувають статусу юридичної особи лише з моменту їх державної реєстрації у порядку, встановленому цим Законом.

Звертаємо увагу, що прикінцевими положеннями Закону про реєстрацію визначено, що закони, нормативно-правові акти, прийняті до набрання чинності цим Законом, діють у частині, що не суперечить цьому Закону, та мають бути приведені у відповідність із цим Законом.

Отже, релігійні організації проходять легалізацію в порядку та в органах, визначених Законом про свободу совісті, і тільки після цього звертаються до державного реєстратора за місцезнаходженням релігійної організації для включення їх до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців та отримання свідоцтва про державну реєстрацію юридичної особи.

Крім цього зазначаємо, що норми частини третьої статті 27 Закону про реєстрацію, щодо повторного подання документів на проведення державної реєстрації юридичної особи, можуть бути застосовані державним реєстратором лише після реєстрації релігійної організації в органах, визначених абзацом першим статті 14 Закону про свободу совісті.

Лист від 08.12.2009 р. N 15086

Державний комітет України з питань регуляторної політики та підприємництва

По матеріалах «НОРМАТИВ PRO»

 
 

 

 
Copyright © 2003-2018 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали