ДЕРЖАВНА МИТНА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ЛИСТ

від 30.05.2012 р. N 11.1/2-16.1/6123-ЕП

Керівникам митних органів


Для керівництва та застосування в роботі направляємо (див. окремо в базі):

1) Угоду про вільну торгівлю між Україною та державами ЄАВТ, Угоду про сільське господарство між Україною та Королівством Норвегія (), Угоду про сільське господарство між Україною та Ісландією () та Угоду про сільське господарство між Україною та Швейцарською Конфедерацією (), які вчинені 24 червня 2010 року в м. Рейк'явіку (англійською та українською мовою).

Відповідно до листа Міністерства закордонних справ України від 08.05.2012 N 72/11-612/1-1450 (Лист N 72/11-612/1-1450) вищезазначені Угоди набувають чинності з 1 червня 2012 року.

Тексти Угод українською мовою, розміщені на офіційному веб-порталі Верховної Ради України (офіційний веб-сайт Верховної Ради України) http://portal.rada.gov.ua та системі інформаційно-правового забезпечення "Ліга:Закон".

2) Повідомлення держав ЄАВТ від 18.04.2012 та його неофіційний переклад, надіслане листом Міністерства закордонних справ України від 25.05.2012 N 51/15-213/1-2532, з інформацією про зразки печаток, які використовуються протягом 2012 року митними відомствами держав ЄАВТ під час видачі сертифікатів перевезення товарів EUR.1 та EUR-MED з адресами митних органів, які відповідають за перевірку цих сертифікатів та інформацію щодо уповноважених експортерів та сум національних валют, виражених в євро.

При застосуванні Правил походження товарів до угод (далі - Протокол) звертаємо Вашу увагу на наступне.

1. Згідно зі статтею 17 Протоколу, товари походженням з держав ЄАВТ отримують переваги, визначенні вищевказаними Угодами, за умови надання одного з таких підтверджень походження:

a) сертифікат з перевезення товару EUR.1, зразок якого наведено в додатку 3a до Протоколу;

b) сертифікат з перевезення товару EUR-MED, зразок якого наведено в додатку 3b до Протоколу;

c) у випадках, визначених у пункті 1 статті 23 цього Протоколу, декларація інвойс або декларація інвойс EUR-MED, що надаються експортером на інвойсі, накладній чи будь-якому іншому комерційному документі, який описує відповідні товари з достатньої для їхньої ідентифікації деталізацією; тексти декларацій інвойс наведено в додатках 4а та 4b.

Разом з тим, Україною, на теперішній час, не підписані, у відповідності до статті 5 Протоколу, преференційні торговельні угоди та протоколи, що передбачають застосування кумуляції до матеріалів, що походять з однієї з країн, зазначених у статтях 3 та 4 Протоколу, при виробництві продуктів щодо яких може видаватись сертифікат EUR-MED або декларація інвойс EUR-MED.

Тому, згідно підпункту d) пункту 1 статті 17 Протоколу, доки цей Протокол застосовується лише на двосторонній основі між Україною та державами ЄАВТ, для надання товарам походженням з країн ЄАВТ режиму вільної торгівлі є необхідним надання митним органам виключно таких документів:

сертифіката з перевезення товару EUR.1, зразок якого наведено в додатку 3a до Протоколу;

декларації інвойс.

2. Митними органами Ісландії та Норвегії, у відповідності до статті 24 Протоколу, надано право уповноваженим експортерам, що здійснюють часті відправлення товарів згідно із цією Угодою, самостійно оформлювати декларацію інвойс або декларацію інвойс EUR-MED (далі - уповноважені експортери).

При цьому звертаємо Вашу увагу, що відповідно до статті 24 Протоколу, декларації інвойс оформлюються уповноваженими експортерами незалежно від вартості відповідних товарів.

Таким чином, вартість товарів, походження яких підтверджується декларацією інвойс, оформленою уповноваженим експортером країни ЄАВТ, не обмежується вартістю 6000 євро.

3. Інформація Секретаріату ЄАВТ щодо сум національних валют, виражених в грошовій одиниці Євро, про які згадується у статтях 23, 28 та 32 Протоколу, використовується при ввезенні в Україну товарів, походженням з країн ЄАВТ у таких випадках:

- коли подається в якості підтвердження преференційного походження декларація інвойс, оформлена будь-яким експортером для будь-якої партії, що складається з однієї чи більшої кількості упаковок, що містять продукти походженням з держав Сторін, повна вартість яких не перевищує 6000 євро;

- коли подання митному органу документального підтвердження походження на товари, визначені у статі 28 Протоколу, є необов'язковим. Загальна вартість цих товарів не має перевищувати 500 євро у разі невеликих пакунків та 1200 євро у разі товарів, що складають частину персонального багажу мандрівника.

4. Відповідно до статті 34 Протоколу, коли митні органи мають обґрунтовані сумніви стосовно автентичності документів, статусу походження товарів або виконання інших вимог цього Протоколу, може здійснюватись перевірка документів (сертифіката перевезення товарів EUR.1, декларації інвойс), що подавались в якості підтвердження преференційного походження товарів при ввезенні товарів на митну територію України.

Перевірка здійснюється шляхом направлення до Департаменту класифікації товарів та заходів регулювання ЗЕД Держмитслужби України відповідного запиту, який повинен містити проект запиту українською та англійською мовою до відповідного компетентного органу іноземної держави та містити перелік конкретних питань, що підлягають з'ясуванню для цілей перевірки преференційного походження.

Додаток: зазначене по тексту на арк.

 

Перший заступник
Голови Служби

О. М. Дороховський

 
 
Copyright © 2003-2018 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали