МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ

ЛИСТ

від 09.02.2018 р. N 1/11-1467

Керівникам закладів вищої освіти I - II рівнів акредитації
Керівникам закладів професійної (професійно-технічної) освіти
Керівникам закладів середньої освіти

Щодо документів, які посвідчують особу

Шановні керівники закладів освіти!

Звертаємо Вашу увагу, що згідно Умов прийому на навчання до закладів вищої освіти України в 2018 році та Умов прийому на навчання для здобуття освітньо-кваліфікаційного рівня молодшого спеціаліста в 2018 році (Умови N 1377), є обов'язковою наявність у вступника документа, який посвідчує особу (свідоцтва про народження для осіб, яким виповнюється 14 років після 01 травня 2018 року).

Відповідно до статті 21 Закону України "Про Єдиний державний демографічний реєстр та документи, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус" (Закон N 5492-VI) (далі - Закон), документом, який посвідчує особу та підтверджує громадянство України, є паспорт громадянина України. Наразі паспорт громадянина України виготовляється у формі картки, що містить безконтактний електронний носій.

Повний перелік документів, що посвідчують особу та підтверджують громадянство України, наведено в частині першій статті 13 Закону (Закон N 5492-VI), а саме:

• паспорт громадянина України; паспорт громадянина України для виїзду за кордон;

• дипломатичний паспорт України;

• службовий паспорт України;

• посвідчення особи моряка;

• посвідчення члена екіпажу; посвідчення особи на повернення в Україну;

• тимчасове посвідчення громадянина України.

З 01 жовтня 2016 року набрали чинності зміни до статті 21 Закону (Закон N 5492-VI) в частині встановлення зобов'язання отримання паспорта громадянина України після досягнення ним шістнадцятирічного віку. Відповідно до пункту 1 розділу V "Перехідні положення" (Закон N 5492-VI) документи, що засвідчують особу, видані до дня набрання чинності законом, є чинними до закінчення строку їх дії та не підлягають обов'язковій заміні.

Замовлення та виготовлення паспорта потребує певного часу. Тому просимо Вас роз'яснити особам, які планують в 2018 році продовжити навчання в закладах вищої та професійної (професійно-технічної) освіти, та не отримали досі документів, що посвідчують особу, необхідність їх завчасного замовлення.

З повагою

 

Заступник Міністра

Ю. М. Рашкевич
 
 
Copyright © 2003-2018 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали