ДЕРЖАВНА МИТНА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ЛИСТ

від 17.01.2012 р. N 14/1-156-ЕП

Керівникам митних органів

Щодо формування доказової бази під час проведення перевірок суб'єктів ЗЕД

За результатами розгляду заяви Київської регіональної митниці про перегляд судового рішення з мотивів неоднакового застосування судом касаційної інстанції одних і тих самих норм матеріального права у подібних правовідносинах 31.10.2011 Верховним Судом України винесено постанову у справі N 21-315а11.

Відповідно до статті 2442 Кодексу адміністративного судочинства України рішення Верховного Суду України, прийняте за результатами розгляду заяви про перегляд судового рішення з мотивів неоднакового застосування судом (судами) касаційної інстанції одних і тих самих норм матеріального права у подібних правовідносинах, є обов'язковим для всіх суб'єктів владних повноважень, які застосовують у своїй діяльності нормативно-правовий акт, що містить зазначені норми права, та для всіх судів України.

Копію постанови для врахування в роботі митними органами розміщено в розділі "Перегляд судової практики" ПІК "Судові рішення з питань ЗЕД" ЄАІС ДМСУ (справа N 2а-762/09/2670).

Звертаємо увагу, що згідно з позицією Верховного Суду України, висловленою у вказаній постанові, при визначенні митної вартості оцінюваних товарів, виходячи зі змісту статті 267 Митного кодексу України та чинного законодавства про право інтелектуальної власності, до ціни, що була фактично сплачена або підлягає сплаті, слід додавати роялті у тому випадку, коли покупець сплачує їх на виконання умови продажу оцінюваних товарів.

Слід зауважити, що вказана умова не обов'язково має бути зазначена у зовнішньоекономічному контракті купівлі-продажу. Зокрема, у зазначеній справі суд апеляційної інстанції дійшов висновку, що виплата роялті як умова продажу товарів передбачена ліцензійними угодами, укладеними позивачем з особою, що не є продавцем цих товарів.

Відповідно до частини 2 статті 71 Кодексу адміністративного судочинства України обов'язок доказування правомірності прийнятих митними органами рішень, що оскаржуються в судовому порядку, покладено на митні органи.

Документом, який підтверджує факт проведення перевірки, відображає її результати, зокрема, виявлені порушення законодавства України з питань митної справи, є акт проведеної митним органом перевірки.

У зв'язку з цим саме акт перевірки є основним доказом правомірності прийнятих митним органом податкових повідомлень-рішень.

Враховуючи викладене, у випадку встановлення в ході перевірки не включення до митної вартості товарів сум роялті, сплата яких була умовою продажу цих товарів, акт перевірки має містити посилання на положення зовнішньоекономічних контрактів чи ліцензійних договорів, норми законодавства, зокрема про захист права інтелектуальної власності, в яких ці умови встановлено.

 

Начальник Управління
правового забезпечення

Г. М. Чорна

 
 
 
Copyright © 2003-2018 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали