ГОЛОВНЕ УПРАВЛІННЯ ДФС У ЧЕРНІГІВСЬКІЙ ОБЛАСТІ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ

від 02.03.2018 р. N 842/ІПК/10/25-01-12-03-06

Щодо індексації нормативної грошової оцінки земель

Головне управління ДФС у Чернігівській області розглянуло лист Товариства щодо індексації нормативної грошової оцінки землі Товариства (платника єдиного податку 4 групи) у 2016 та 2017 роках та, керуючись статтею 52 Податкового кодексу України від 02.12.2010 року N 2755-VI зі змінами та доповненнями (далі - Кодекс), повідомляє.

Товариство, що є платником єдиного податку 4 групи, запитує про порядок визначення податкових зобов'язань за землі сільськогосподарських угідь на 2017 рік (далі - Угіддя), суб'єктам господарювання, які обрали спрощену систему оподаткування, обліку і звітності (далі - Спрощена система, Єдиний податок).

Кодексом передбачено два окремих спеціальних порядки індексації нормативної грошової оцінки земель. Повідомлення Держгеокадастру, яке містить посилання на п. 8 підрозділу 6 "Особливості справляння плати за землю" Перехідних положень Кодексу станом на 01.01.2017 року про визначення коефіцієнта індексації нормативної грошової оцінки Угідь за 2016 рік, не може бути використане Товариством, яке є платником Єдиного податку.

Правові засади застосування Спрощеної системи, Єдиного податку визначено главою 1 розділу XIV "Спеціальні податкові режими" Кодексу та підрозд. 8 "Особливості справляння єдиного податку та фіксованого податку" Перехідних положень Кодексу.

Угіддя за своїм цільовим призначенням належать до категорії земель сільськогосподарського призначення (ст. 19 Земельного кодексу України).

Угіддя є основним засобом виробництва суб'єктів господарювання, які перебувають на загальній або обрали Спрощену систему.

В залежності від обраної системи оподаткування площі Угідь є об'єктом оподаткування платою за землю - для загальної системи оподаткування та/або об'єктом оподаткування Єдиного податку при Спрощеній системі.

Базою оподаткування платою за землю Угідь для суб'єктів господарювання, що перебувають на загальній системі оподаткування, є нормативно-грошова оцінка земельних ділянок з урахуванням коефіцієнта індексації (ст. 271 Кодексу).

Базою оподаткування Угідь Єдиним податком для суб'єктів господарювання, що обрали Спрощену систему, є нормативна грошова оцінка 1 гектара сільськогосподарських угідь (ріллі, сіножатей, пасовищ і багаторічних насаджень), з урахуванням коефіцієнта індексації, визначеного станом на 1 січня базового податкового (звітного) року відповідно до порядку, встановленого Кодексом (п. 2921.2 ст. 2921 Кодексу).

Таким чином при обранні суб'єктами господарювання-землекористувачами як загальної системи, так і Спрощеної системи визначення бази оподаткування передбачає індексацію нормативної грошової оцінки земельних ділянок, що є Угіддями.

Загальний порядок індексації нормативної грошової оцінки земель для цілей оподаткування, визначений ст. 289 Кодексу, передбачає виконання індексації із застосуванням коефіцієнта, який відповідає індексу споживчих цін за попередній рік.

Разом з тим Кодексом передбачено два окремих спеціальних порядки виконання індексації нормативної грошової оцінки окремо.

Для Угідь, що використовуються суб'єктами господарювання, які перебувають на загальній системі оподаткування та сплачують плату за землю, порядок індексації встановлений підрозділом 6 "Особливості справляння плати за землю" Перехідних положень Кодексу.

Для Угідь, що використовуються суб'єктами господарювання, які обрали Спрощену систему та сплачують Єдиний податок, спеціальний порядок індексації встановлено підрозділом 8 "Особливості справляння єдиного податку та фіксованого податку" Перехідних положень Кодексу. Зокрема, п. 5 підрозділу 8 Перехідних положень Кодексу на 2017 рік не встановив особливого порядку індексації нормативної грошової оцінки Угідь для обчислення податкових зобов'язань з Єдиного податку платників четвертої групи.

З огляду на викладене Товариство має обчислити базу оподаткування Єдиного податку для Угідь на 2017 рік із застосування нормативної грошової оцінки Угідь та офіційно оприлюдненого індексу споживчих цін за 2016 рік.

Згідно п. 52.2 ст. 52 Кодексу індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.
 
 
Copyright © 2003-2018 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали