ДЕРЖАВНА КАЗНАЧЕЙСЬКА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ЛИСТ

від 11.11.2011 р. N 17-08/728-4394

Державна казначейська служба <...> в межах компетенції повідомляє.

За яким кодом економічної класифікації видатків виплачувати премію студентам ВНЗ зі стипендіального фонду при їх заохоченні: КЕКВ 1342 "Стипендії" чи КЕКВ 1343 "Інші поточні трансферти населенню"?

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 12.07.2004 року N 882 "Питання стипендіального забезпечення" (далі - постанова) за особливі успіхи у навчанні, участь у громадській, спортивній та науковій діяльності учням, студентам, курсантам за поданням стипендіальної комісії навчального закладу можуть призначатися іменні або персональні стипендії навчального закладу, виплата яких проводиться у межах коштів, передбачених для виплати стипендій, відповідно до положення про іменні або персональні стипендії навчального закладу, що затверджується його керівником (п. 14).

Відповідно до Інструкції щодо застосування економічної класифікації видатків бюджету, затвердженої наказом Державного казначейства України від 25.11.2008 року N 495, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 27.01.2009 за N 79/16095 (далі - Інструкція), за кодом економічної класифікації видатків 1342 "Стипендії" проводяться виплати стипендії, крім стипендій, які призначаються Президентом України, Кабінетом Міністрів України, Верховною Радою України, органами виконавчої влади та місцевого самоврядування; доплати до стипендії; матеріальної допомоги (у тому числі в натуральному вираженні) студентам, учням, аспірантам, докторантам (3.3.2 - а, б).

За яким кодом економічної класифікації видатків передбачати в кошторисі ВНЗ витрати на компенсацію харчування дітям-сиротам: КЕКВ 1133 "Продукти харчування" чи КЕКВ 1343 "Інші поточні трансферти населенню"?

Згідно з Законом України "Про забезпечення організаційно-правових умов соціального захисту дітей-сиріт, позбавлених батьківського піклування" державні соціальні стандарти і нормативи встановлюються у тому числі щодо мінімального матеріального забезпечення, витрат на харчування, одяг та взуття.

Постановою Кабінету Міністрів України від 05.04.94 N 226 "Про поліпшення виховання, навчання, соціального захисту та матеріального забезпечення дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування" визначено, що учні та студенти зазначеної категорії зараховуються на повне державне утримання в навчальних закладах, до яких вони вступили, і в період навчання до 23 років або до закінчення відповідних навчальних закладів забезпечуються безоплатно продуктами харчування, одягом, взуттям і м'яким інвентарем за нормами, встановленими для вихованців шкільного віку шкіл-інтернатів (п. 13 - 1).

Інструкцією визначено, що компенсаційні виплати за всі види харчування, передбачені законодавством (у тому числі оплата наборів харчування донорів), проводяться за КЕКВ 1133 "Продукти харчування" (1.3.3 - д).

Чи можна передплатити для поповнення бібліотечних фондів періодичні видання (газети, журнали) за КЕКВ 1131 "Предмети, матеріали, обладнання та інвентар, у тому числі м'який інвентар та обмундирування"?

Згідно з Законом України "Про бібліотечну справу" бібліотечний фонд - упорядковане зібрання документів, що зберігається в бібліотеці.

Бібліотечні фонди формуються відповідно до значення, складу користувачів бібліотеки та виду бібліотеки як упорядковане зібрання документів (абзац 8 статті 1).

Бібліотека - інформаційний, культурний, освітній заклад (установа, організація) або структурний підрозділ, що має упорядкований фонд документів, доступ до інших джерел інформації та головним завданням якого є забезпечення інформаційних, науково-дослідних, освітніх, культурних та інших потреб користувачів бібліотеки.

Відповідно до Інструкції з обліку документів, що знаходяться в бібліотечних фондах, затвердженої наказом Міністерства культури і туризму України від 03.04.2007 N 22, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 23.05.2007 за N 530/13797, до бібліотечних фондів, зокрема, відносяться:

- журнал - періодичне видання у вигляді блока скріплених у корінці аркушів друкованого матеріалу встановленого формату в обкладинці або оправі;

- газета - періодичне видання у вигляді одного чи декількох аркушів друкованого матеріалу встановленого формату, призначене для широкого кола осіб, яке є джерелом письмової інформації про поточні події, пов'язані з внутрішніми справами, міжнародними проблемами, політикою тощо;

- періодичне видання - серійне видання, що виходить через визначені проміжки часу з постійним для кожного року числом номерів (випускників), без повторів у змісті, однотипно оформленими, нумерованими і/або датованими випусками, під одним і тим самим заголовком.

Інструкцією визначено, що придбання або передплата періодичних, довідкових, інформаційних видань, придбання та виготовлення підручників та книг (крім бібліотечних фондів) здійснюється за КЕКВ 1131 "Предмети, матеріали, обладнання та інвентар, у тому числі м'який інвентар та обмундирування" (1.3.1 - в).

Видатки на поповнення музейних фондів, книг для бібліотечних фондів проводяться за КЕКВ 2110 "Придбання обладнання і предметів довгострокового користування" (1.1 - к). Таким чином, якщо періодичні видання є бібліотечними фондами, видатки на їх придбання здійснюються за зазначеним кодом.

Звертаємо вашу увагу, що відповідь на порушене питання було надано <...> листом від 14.09.2001 N 17-08/278-1569.

 

Заступник Голови

Л. Гізатуліна

 
 
 
Copyright © 2003-2018 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали