Шановні партнери! Всі ціни, інформація про наявність та терміни доставки документів актуальні.


Додаткова копія: Щодо контролю за надходженням, обліком і використанням коштів виборчих фондів

ЧЛЕН ЦЕНТРАЛЬНОЇ ВИБОРЧОЇ КОМІСІЇ

ЛИСТ

від 28.05.2019 р. N 21-39-4415

Національному банку України

На лист Національного банку України від 22 травня 2019 року N 57-0007/27141, що надійшов до Центральної виборчої комісії 23 травня 2019 року, керуючись частиною сьомою статті 15 Закону України "Про Центральну виборчу комісію", повідомляємо.

Виборчий процес позачергових виборів народних депутатів України 21 липня 2019 року розпочався 24 травня 2019 року.

Відповідно до частини дев'ятої статті 50 Закону України "Про вибори народних депутатів України" (Закон N 4061-VI) (далі - Закон) Центральна виборча комісія здійснює контроль за надходженням, обліком і використанням коштів виборчих фондів політичних партій, кандидати в народні депутати України від яких зареєстровані в загальнодержавному багатомандатному виборчому окрузі. Окружні виборчі комісії здійснюють контроль за надходженням, обліком і використанням коштів виборчих фондів кандидатів в народні депутати України у відповідних одномандатних округах. Національне агентство з питань запобігання корупції здійснює контроль за дотриманням вимог Закону (Закон N 4061-VI) щодо фінансування передвиборної агітації політичних партій, кандидати в народні депутати України від яких зареєстровані в загальнодержавному багатомандатному виборчому окрузі, кандидатів у народні депутати України в одномандатних округах.

Контроль за надходженням, обліком і використанням коштів виборчих фондів також здійснюється установами банку, в яких відкрито рахунки виборчого фонду.

Контроль за надходженням, обліком і використанням коштів виборчих фондів здійснюється відповідно до порядку, встановленого Центральною виборчою комісією спільно з Національним банком України та центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері надання послуг поштового зв'язку.

Під час підготовки та проведення позачергових виборів народних депутатів України 21 липня 2019 року контроль за надходженням, обліком і використанням коштів виборчих фондів здійснюватиметься згідно з Порядком контролю за надходженням, обліком і використанням коштів виборчих фондів політичних партій, кандидати у народні депутати України від яких зареєстровані в загальнодержавному багатомандатному виборчому окрузі, та кандидатів у народні депутати України в одномандатних виборчих округах, затвердженим постановою Центральної виборчої комісії від 16 травня 2014 року N 618, постановою Правління Національного банку України від 16 травня 2014 року N 285, наказом Міністерства інфраструктури України від 16 травня 2014 року N 211 (Порядок N 618).

Звертаємо увагу, що установа банку, в якій відкрито рахунок виборчого фонду, надає відповідній виборчій комісії та Національному агентству з питань запобігання корупції інформацію про надходження та використання коштів виборчого фонду (частина дев'ята статті 50 Закону (Закон N 4061-VI)).

Враховуючи викладене, установи банків надають:

- Центральній виборчій комісії - інформацію про надходження та використання коштів виборчих фондів політичних партій, кандидати в народні депутати України від яких зареєстровані в загальнодержавному багатомандатному виборчому окрузі;

- окружним виборчим комісіям з виборів народних депутатів України - інформацію про надходження та використання коштів виборчих фондів кандидатів у народні депутати України в одномандатних виборчих округах;

- Національному агентству з питань запобігання корупції - інформацію про надходження та використання коштів виборчих фондів політичних партій, кандидати в народні депутати України від яких зареєстровані в загальнодержавному багатомандатному виборчому окрузі; кандидатів у народні депутати України в одномандатних виборчих округах.

Слід також зазначити, що з питань застосування печаток слід керуватися нормами Господарського кодексу України, відповідно до якого використання суб'єктом господарювання печатки не є обов'язковим. Відбиток печатки не може бути обов'язковим реквізитом будь-якого документа, що подається суб'єктом господарювання до органу державної або органу місцевого самоврядування.

Зауважуємо, що відповідно до Номенклатури справ Центральної виборчої комісії на 2019 рік, затвердженої Головою Комісії 27 грудня 2018 року, схваленої Експертною комісією Центральної виборчої комісії (протокол засідання від 27 листопада 2018 року N 2), погодженої Експертно-перевірною комісією Центрального державного архіву вищих органів влади та управління України (протокол засідання від 21 грудня 2018 року N 12), повідомлення установ банків про відкриття відповідних рахунків виборчих фондів і відомості щодо формування та використання коштів відповідних виборчих фондів підлягають зберіганню у відповідних архівах.

Враховуючи зазначене та з огляду на частину шосту статті 48 Закону (Закон N 4061-VI) вказані повідомлення та відомості (інформація) повинні подаватися установами банків на паперових носіях.

Крім того інформуємо, що згідно з частиною четвертою статті 48 Закону (Закон N 4061-VI) Інструкцією про порядок відкриття і закриття рахунків клієнтів банків та кореспондентських рахунків банків - резидентів і нерезидентів, затвердженою постановою Правління Національного банку України від 12 листопада 2003 року N 492 (у редакції постанови Правління Національного банку України від 1 квітня 2019 року N 56 (Постанова N 56)) за погодженням із Центральною виборчою комісією, встановлено порядок відкриття і закриття рахунків виборчих фондів.

Просимо довести зазначену інформацію до відома банків.

 

 

Т. Юзькова
 
 
Copyright © 2003-2019 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали