НАЦІОНАЛЬНА КОМІСІЯ РЕГУЛЮВАННЯ ЕЛЕКТРОЕНЕРГЕТИКИ УКРАЇНИ

ЛИСТ

від 20.08.2008 р. N 5203/08/17-08

ТОВ "ГЛОБАЛ ОЙЛ КОНСАЛТИНГ"
01021, м. Київ,
вул. Інститутська, 17/5, оф. 11


Щодо ліцензування

Національна комісія регулювання електроенергетики України розглянула ваш лист від 01.08.2008 стосовно ліцензування діяльності у сфері газопостачання та повідомляє.

Відповідно до пункту 9 Порядку забезпечення споживачів природним газом, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 27.12.2001 N 1729 "Про забезпечення споживачів природним газом", постачальниками природного газу можуть бути суб'єкти господарської діяльності, які в установленому порядку отримали ліцензію на постачання природного газу.

Основним нормативно-правовим актом України, що регулює відносини в сфері ліцензування, є Закон України "Про ліцензування певних видів господарської діяльності". Статтею 9 цього Закону визначено, що ліцензуванню підлягає постачання природного газу за регульованим, за нерегульованим тарифом. Відповідно до статті 8 цього ж Закону суб'єкт господарювання зобов'язаний провадити певний вид господарської діяльності, що підлягає ліцензуванню, відповідно до встановлених для цього виду діяльності ліцензійних умов.

Ліцензійні умови провадження господарської діяльності з постачання природного газу за нерегульованим тарифом затверджені постановою НКРЕ від 25.08.2005 N 694 та зареєстровані в Міністерстві юстиції України 22.09.2005 за N 1088/11368. Пунктом 1.3 цих Ліцензійних умов визначено, що постачання природного газу за нерегульованим тарифом - вид господарської діяльності з постачання природного газу безпосередньо споживачам, що провадиться ліцензіатом відповідно до Ліцензійних умов за вільними цінами та в умовах конкуренції.

Отже, діяльність з перепродажу природного газу, придбаного в ПСГ, іншій юридичній особі, яка не є споживачем, не підпадає під визначення "постачання природного газу".

При цьому необхідно зазначити, що суб'єкт господарської діяльності, який в установленому порядку отримав ліцензію на постачання природного газу за нерегульованим тарифом, при постачанні природного газу споживачам повинен дотримуватись норм постанови Кабінету Міністрів України від 27.12.2001 N 1729 "Про забезпечення споживачів природним газом", зокрема в частині забезпечення відповідним ресурсом природного газу певної категорії споживачів.

 

В. о. Голови Комісії

С. Дунайло

 
 
Copyright © 2003-2018 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали