Щодо ліцензування певних видів господарської діяльності

 

 Види господарської діяльності, що підлягають ліцензуванню, визначено Законом України "Про ліцензування певних видів господарської діяльності".

Відповідно до статті 2 зазначеного Закону, види господарської діяльності, крім випадків, передбачених частиною другою цієї статті, які не включені до переліку видів господарської діяльності, встановленого статтею 9 цього Закону, не підлягають ліцензуванню.

Згідно із пунктом 8 статті 9 Закону України "Про ліцензування певних видів господарської діяльності" ліцензуванню підлягає виготовлення виробів з дорогоцінних металів і дорогоцінного каміння, дорогоцінного каміння органогенного утворення, напівдорогоцінного каміння, торгівля виробами з дорогоцінних металів і дорогоцінного каміння, дорогоцінного каміння органогенного утворення, напівдорогоцінного каміння.

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 14.11.2000 N 1698 "Про затвердження переліку органів ліцензування" органом ліцензування із зазначеного виду господарської діяльності визначено Мінфін.

Ліцензійні умови провадження господарської діяльності з виготовлення виробів з дорогоцінних металів і дорогоцінного каміння, дорогоцінного каміння органогенного утворення, напівдорогоцінного каміння, торгівлі виробами з дорогоцінних металів і дорогоцінного каміння, дорогоцінного каміння органогенного утворення, напівдорогоцінного каміння затверджено наказом Державного комітету України з питань регуляторної політики та підприємництва, Міністерства фінансів України від 26.12.2000 N 82/350, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 16.01.2001 за N 25/5216.

Згідно абзацу третього пункту 1.5 зазначених Ліцензійних умов торгівля виробами з дорогоцінних металів і дорогоцінного каміння - це будь-які операції, що здійснюються за договорами купівлі-продажу, міни, поставки та іншими цивільно-правовими договорами, які передбачають передачу прав власності на товари, і включають у себе оптову, роздрібну, комісійну торгівлю, торгівлю прийнятими під заставу та скупленими у населення ювелірними та побутовими виробами з дорогоцінних металів і дорогоцінного каміння.

Тобто, суб'єкту господарювання для проведення будь-яких операцій, що здійснюються за договорами купівлі-продажу, міни, поставки та іншими цивільно-правовими договорами, які передбачають передачу прав власності на товари, і включають у себе оптову, роздрібну, комісійну торгівлю, торгівлю прийнятими під заставу та скупленими у населення ювелірними та побутовими виробами з дорогоцінних металів і дорогоцінного каміння необхідно отримати ліцензію, передбачену пунктом 8 статті 9 Закону України "Про ліцензування певних видів господарської діяльності".

Лист від 27.05.2009 р. N 6072

Державний комітет України з питань регуляторної політики та підприємництва

По матеріалах «НОРМАТИВ PRO»

 
 

 

 
Copyright © 2003-2018 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали