ДЕРЖАВНА МИТНА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ЛИСТ

від 10.05.2012 р. N 11.1/3-16.3/5318-ЕП

Начальнику Київської регіональної митниці, начальникам митниць


Щодо митного оформлення товарів на підставі декларації про відповідність

За результатами аналізу митного оформлення товарів, які підпадають під дію технічних регламентів, з'ясовано, що митними органами не в повній мірі забезпечується дотримання вимог законодавства з питань підтвердження відповідності та митного законодавства.

Так, згідно із статтею 32 Закону України "Про стандарти, технічні регламенти та процедури оцінки відповідності" декларації відповідності мають бути відповідним чином зареєстровані.

При цьому, якщо відповідним технічним регламентом визначено, що результатом проведення оцінки відповідності є складання виробником або постачальником декларації про відповідність, у такому технічному регламенті наводиться форма такої декларації.

У формах декларацій про відповідність передбачено проставлення підпису уповноваженої особи, яка заявляє про підтвердження відповідності продукції даному технічному регламенту.

Разом з тим, документи, які були зазначені в графі 44 вантажних митних декларацій (Наказ N 246) під кодом "5112" - декларація про відповідність та подані разом з вантажними митними деклараціями, таким вимогам не відповідали:

<...>

Вищезазначене свідчить про недостатній рівень професійних знань особового складу митниць, які здійснюють митний контроль та митне оформлення товарів, та не забезпечення дотримання вимог законодавства з питань підтвердження відповідності та митного законодавства.

З огляду на вищезазначене, начальникам митниць вжити заходів щодо безумовного виконання посадовими особами підрозділів митного оформлення вимог Закону України "Про стандарти, технічні регламенти та процедури оцінки відповідності", технічних регламентів, затверджених відповідними постановами Кабінету Міністрів України, Інструкції про порядок заповнення вантажної митної декларації, затвердженої наказом Держмитслужби від 09.07.97 N 307, та недопущення таких випадків у подальшому.

 

Директор Департаменту,
член колегії Держмитслужби

А. Є. Гутник

 
 
Copyright © 2003-2018 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали