ДЕРЖАВНА МИТНА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ЛИСТ

від 04.05.2012 р. N 11.1/2-16.1/5105-ЕП

Керівникам митних органів


Щодо митного оформлення товарів на умовах угод про вільну торгівлю з країнами СНД

У зв'язку зі зверненнями суб'єктів зовнішньоекономічної діяльності щодо можливості декларування окремими партіями товару, що був ввезений на митну територію України у складі партії товару, зазначеної в оригіналі сертифіката про походження товару форми СТ-1, і розміщеної під митним контролем на митних ліцензійних складах, інформуємо про наступне.

Згідно з пунктом 6.1 Правил визначення країни походження товарів, затверджених Угодою від 20.11.2009 (далі - Правила), для підтвердження країни походження товару в конкретній державі - учасниці Угоди для цілей надання режиму вільної торгівлі необхідне надання митним органам оригіналу сертифіката форми СТ-1.

У разі декларування товарів розміщених під митним контролем на митних ліцензійних складах за одним сертифікатом форми СТ-1, окремими партіями, з метою здійснення митного оформлення таких товарів на умовах вільної торгівлі, при декларуванні першої партії товарів разом з оригіналом сертифіката форми СТ-1 декларант може подати митному органу додаткову копію цього документа, завірену в установленому порядку.

Після завершення митного оформлення такої першої партії товарів з кількості товарів, визначеної сертифікатом, на умовах вільної торгівлі:

зазначена копія сертифіката, завірена підписом і відбитком особистої номерної печатки посадової особи підрозділу митного оформлення митного органу, яка завершила митне оформлення, зберігається разом з ВМД (Наказ N 246) та іншими документами, які були підставою для митного оформлення;

посадовою особою підрозділу митного оформлення митного органу, яка завершила митне оформлення, на зворотному боці оригіналу сертифіката зазначаються засвідчені її особистим підписом та особистою номерною печаткою відомості про дату митного оформлення, номер ВМД (Наказ N 246), найменування товарів, зазначених у графі 31 ВМД, їх кількість (в одиницях виміру, визначених у графі 10 сертифіката) та залишок кількості товару;

оригінал з вчиненими в ньому записами зберігається в окремій справі суб'єкта зовнішньоекономічної діяльності у підрозділі митного оформлення митного органу.

При митному оформленні наступних партій товару, на який видано сертифікат про походження товару форми СТ-1:

повторне подання оригіналу сертифіката форми СТ-1, який зберігається в окремій справі суб'єкта зовнішньоекономічної діяльності у підрозділі митного оформлення митного органу, не вимагається, а відомості про сертифікат зазначаються у встановленому порядку в графі 44 ВМД (Наказ N 246);

на зворотному боці оригіналу сертифіката посадовою особою митного органу у вищезазначеному порядку зазначаються відомості про оформлені на підставі цього сертифіката товари.

Після завершення митного оформлення товарів, на які виданий сертифікат, оригінал сертифіката зберігається разом з ВМД (Наказ N 246) та іншими документами, які були підставою для митного оформлення останньої партії товару за цим сертифікатом.

 

Перший заступник
Голови Служби

О. М. Дороховський

 
 
Copyright © 2003-2018 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали