ДЕРЖАВНА МИТНА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ЛИСТ

від 18.01.2012 р. N 11.1/1.2-16.3/464-ЕП

Начальнику Київської регіональної митниці, начальникам митниць, Департаменту митних інформаційних технологій та статистики

Щодо митного оформлення товарів, що не були у користуванні, та підлягають обов'язковiй сертифiкацiї

Згідно із Порядком митного оформлення товарів, що ввозяться на митну територію України та підлягають обов'язковій сертифікації в Україні (далі - Порядок), затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 14 травня 2008 р. N 446, із змінами і доповненнями, внесеними постановою Кабінету Міністрів України від 5 серпня 2009 р. N 815, митне оформлення з метою вільного обігу на митній території України зазначених в додатку 3 контрольованих товарів, що не були у користуванні та ввозяться суб'єктами господарювання, завершується за наявності в Єдиній автоматизованій інформаційній системі Держмитслужби інформації про те, що назва, тип, вид, марка та виробник товарів (незалежно від їх власника або одержувача) включені до Єдиного реєстру сертифікованої в Україні продукції.

Відповідно до Порядку здійснення митного контролю й митного оформлення товарів із застосуванням вантажної митної декларації, затвердженого наказом Держмитслужби від 20.04.2005 N 314, із змінами і доповненнями, для здійснення митного контролю й митного оформлення товарів декларант подає до підрозділу митного оформлення ВМД, заповнену згідно з обраним митним режимом, її електронну копію і документи, які зокрема відповідно до законодавчих актів видаються державними органами для здійснення митного контролю та митного оформлення товарів і транспортних засобів, що переміщуються через митний кордон України.

Враховуючи вимоги постанови Кабінету Міністрів України від 05.08.2009 N 815 "Про внесення змін до Порядку митного оформлення товарів, що ввозяться на митну територію України та підлягають обов'язковій сертифікації в Україні", для здійснення митного оформлення з метою вільного обігу товарів, зазначених в додатку 3 Порядку, що не були у користуванні, та ввозяться суб'єктами господарювання, паперовий примірник сертифіката відповідності (свідоцтва про визнання відповідності) не подається.

При цьому реквізити сертифіката відповідності (свідоцтва про визнання відповідності) незалежно від того кому він виданий, наводяться у ВМД згідно з Інструкцією про порядок заповнення вантажної митної декларації, затвердженою наказом Держмитслужби від 09.07.97 N 307.

При здійсненні митного оформлення таких товарів посадовими особами підрозділу митного органу перевіряється:

наявність даних про сертифікат відповідності (свідоцтво про визнання відповідності) на товар в гр. 44 поданої ВМД; наявність та відповідність інформації в Єдиній автоматизованій інформаційній системі Держмитслужби (назва, тип, вид, марка та виробник товарів (незалежно від їх власника або одержувача) включені до Єдиного реєстру сертифікованої в Україні продукції з урахуванням строку дії такого сертифіката відповідності (свідоцтва про визнання відповідності).

Звертаю увагу начальників митниць на забезпечення неухильного виконання посадовими особами підрозділів митного оформлення вимог постанови Кабінету Міністрів України від 05.08.2009 N 815 "Про внесення змін до Порядку митного оформлення товарів, що ввозяться на митну територію України та підлягають обов'язковій сертифікації в Україні" в частині невимагання при митному оформленні товарів паперових примірників сертифіката відповідності (свідоцтва про визнання відповідності).

 

Т. в. о. Голови Служби

О. М. Дороховський

 
 
 
Copyright © 2003-2018 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали