Додаткова копія: Щодо можливості списання кредиторської заборгованості, строк позовної давності якої минув, установ та організацій, які знаходяться на тимчасово окупованій території та/або на території проведення антитерористичної операції

ДЕРЖАВНА КАЗНАЧЕЙСЬКА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ЛИСТ

від 29.12.2018 р. N 16-08-06/22111

Державна казначейська служба України розглянула лист <...> та в межах компетенції повідомляє.

Механізм списання кредиторської заборгованості, строк позовної давності якої минув, визначено в розділі IV "Бухгалтерський облік зобов'язань" Порядку бухгалтерського обліку окремих активів та зобов'язань бюджетних установ, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 02.04.2014 N 372 (Порядок N 372), зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 16.04.2014 за N 426/25203 (далі - Порядок N 372).

Кредиторська заборгованість, строк позовної давності якої минув, за загальним та спеціальним фондами відповідного бюджету (крім власних надходжень бюджетних установ) списується установами щокварталу.

Комісія, призначена розпорядчим документом керівника установи, проводить інвентаризацію розрахунків з метою визначення кредиторської заборгованості, строк позовної давності якої минув.

Головні розпорядники коштів, центральні органи виконавчої влади проводять списання кредиторської заборгованості, строк позовної давності якої минув, на підставі розпорядчого документа керівника установи (пункт 4.3 розділу IV Порядку N 372 (Порядок N 372)).

Порядок проведення інвентаризації дебіторської та кредиторської заборгованостей визначено пунктом 7 розділу III "Порядок інвентаризації активів та зобов'язань" Положення про інвентаризацію активів та зобов'язань, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 02.09.2014 N 879 (Положення N 879), зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 30.10.2014 за N 1365/26142 (далі - Положення).

Підприємства, що знаходяться на тимчасово окупованій території та/або на території проведення антитерористичної операції (або їх структурні підрозділи (відокремлене майно) перебувають на зазначених територіях), проводять інвентаризацію у випадках, обов'язкових для їх проведення, тоді, коли стане можливим забезпечити безпечний та безперешкодний доступ уповноважених осіб до активів, первинних документів і регістрів бухгалтерського обліку, в яких відображені зобов'язання та власний капітал цих підприємств.

Зазначені підприємства зобов'язані провести інвентаризацію станом на 1 число місяця, що настає за місяцем, у якому зникли перешкоди доступу до активів, первинних документів і регістрів бухгалтерського обліку, та відобразити результати інвентаризації в бухгалтерському обліку відповідного звітного періоду (п. 8 р. I Положення (Положення N 879)).

Враховуючи вищезазначене, списання кредиторської заборгованості, строк позовної давності якої минув, установ та організацій, які знаходяться на тимчасово окупованій території та/або на території проведення антитерористичної операції, можливе тільки у разі внесення змін у законодавчі та нормативно-правові акти.

 

Перший заступник Голови

В. Дуда
 
 
Copyright © 2003-2019 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали