НАЦІОНАЛЬНА КОМІСІЯ РЕГУЛЮВАННЯ ЕЛЕКТРОЕНЕРГЕТИКИ УКРАЇНИ

ЛИСТ

від 21.12.2011 р. N 9523/24/17-11

Митрополиту Київському і всієї України
Предстоятелю Української Православної Церкви Володимиру
01015, місто Київ, вулиця Лаврська, 15, корпус 70-а

Щодо надання інформації

Ваше Блаженство!

Національна комісія регулювання електроенергетики України (далі - НКРЕ) розглянула Ваше звернення від 19.10.2011 N 1136, надіслане листом Секретаріату Кабінету Міністрів України від 01.12.2011 N 56871/1/1-11 щодо ціни на природний газ та тарифів у сфері теплопостачання для потреб релігійних організацій, та повідомляє.

Пунктом 1 постанови Кабінету Міністрів України від 17 жовтня 2011 р. N 1199 "Про тарифи на теплову енергію, послуги з централізованого опалення і постачання гарячої води, послуги з централізованого водопостачання та водовідведення для потреб релігійних організацій та ціни на природний газ, що використовується для виробництва та надання релігійним організаціям послуг з опалення і постачання гарячої води" (Постанова N 1199) установлено, що:

- теплова енергія та послуги з централізованого опалення і постачання гарячої води та послуги з централізованого водопостачання та водовідведення для потреб релігійних організацій (крім обсягів, що використовуються для виробничо-комерційної діяльності) оплачуються ними за тарифами, встановленими для населення;

- природний газ для суб'єктів господарювання, які виробляють теплову енергію, у тому числі блочних (модульних) котелень, установлених на дахові та прибудованих (з урахуванням обсягу природного газу, що використовується для виробництва та надання релігійним організаціям послуг з опалення і постачання гарячої води (крім обсягів, що використовуються для виробничо-комерційної діяльності), за умови ведення такими суб'єктами окремого приладового та бухгалтерського обліку тепла і гарячої води), відпускається за встановленою Національною комісією регулювання електроенергетики для таких суб'єктів господарювання ціною на природний газ, що використовується для виробництва та надання населенню послуг з опалення та гарячого водопостачання.

Постановою НКРЕ від 29.07.2010 N 943 "Про затвердження ціни на природний газ для суб'єктів господарювання, які виробляють теплову енергію, що використовується для виробництва та надання релігійним організаціям послуг з опалення та гарячого водопостачання" затверджено ціну на природний газ для суб'єктів господарювання, які виробляють теплову енергію, у тому числі блочних (модульних) котелень, установлених на дахові та прибудованих (виходячи з обсягу природного газу, що використовується для виробництва та надання релігійним організаціям послуг з опалення та гарячого водопостачання, за умови ведення такими суб'єктами окремого приладового та бухгалтерського обліку тепла і гарячої води), з урахуванням податку на додану вартість, збору до затвердженого тарифу на природний газ у вигляді цільової надбавки, тарифів на його транспортування, розподіл та постачання за регульованим тарифом на рівні 1309,20 грн за 1000 м3.

Таким чином, ціна на природний газ, визначена постановою НКРЕ від 29.07.2010 N 943, застосовується для:

- суб'єктів господарювання, які виробляють теплову енергію, у тому числі блочних (модульних) котелень, установлених на дахові та прибудованих (виходячи з обсягу природного газу, що використовується для виробництва та надання релігійним організаціям послуг з опалення та гарячого водопостачання);

- релігійних організацій, які мають свої власні котельні, які виробляють теплову енергію для власних потреб (крім обсягів, що використовуються для виробничо-комерційної діяльності).

Одночасно повідомляємо, що положеннями постанови Кабінету Міністрів України від 03.09.2009 N 989 "Про ціни на природний газ для потреб релігійних організацій" установлено:

- "природний газ (крім обсягів, що використовувалися для виробничо-комерційної діяльності) відпускається релігійним організаціям за роздрібними цінами, диференційованими залежно від річних обсягів споживання, які затверджені Національною комісією регулювання електроенергетики для населення;

- за надані послуги з газопостачання (крім обсягів, що використовувалися для виробничо-комерційної діяльності) релігійні організації здійснюють розрахунок за роздрібними цінами відповідно до показань лічильників газу;

- у поточному році для релігійних організацій роздрібні ціни застосовуються залежно від річного обсягу використання природного газу в минулому році (крім обсягів, що використовувалися для виробничо-комерційної діяльності);

- у разі підключення до газорозподільної мережі нового об'єкта релігійної організації у поточному році застосовуються роздрібні ціни, диференційовані залежно від річного обсягу споживання, який не перевищує 2500 куб. метрів;

- газопостачальні підприємства проводять щороку станом на 1 січня перерахунок вартості природного газу (окремо за кожною релігійною організацією) залежно від обсягу фактичного використання природного газу та роздрібних цін на нього у минулому році".

На виконання пункту 1 вищезазначеної постанови Кабінету Міністрів України НКРЕ постановою від 29.07.2010 N 944 затверджені ціни на природний газ для потреб релігійних організацій (крім обсягів, що використовуються для виробничо-комерційної діяльності) на рівні роздрібних цін на природний газ, що використовується для потреб населення, а саме:

- за умови, що обсяг споживання природного газу не перевищує 2500 м3 на рік:

за наявності газових лічильників - 725,40 грн. за 1000 м3;

за відсутності газових лічильників - 798,0 грн. за 1000 м3;

- за умови, що обсяг споживання природного газу не перевищує 6000 м3 на рік:

за наявності газових лічильників - 1098,0 грн. за 1000 м3;

за відсутності газових лічильників - 1207,80 грн. за 1000 м3;

- за умови, що обсяг споживання природного газу не перевищує 12000 м3 на рік:

за наявності газових лічильників - 2248,20 грн. за 1000 м3;

за відсутності газових лічильників - 2473,20 грн. за 1000 м3;

- за умови, що обсяг споживання природного газу перевищує 12000 м3 на рік:

за наявності газових лічильників - 2685,60 грн. за 1000 м3;

за відсутності газових лічильників - 2954,10 грн. за 1000 м3.

Таким чином, релігійні організації сплачують за використаний природний газ (крім обсягів, що використовуються для виробничо-комерційної діяльності) за цінами, диференційованими залежно від річних обсягів споживання, на рівні роздрібних цін на природний газ, що використовується для потреб населення, які на сьогодні залишаються незмінними.

При цьому слід зазначити, що відпуск природного газу на обсяги, що використовуються для виробничо-комерційної діяльності релігійних організацій здійснюється за ціною на природний газ для промислових споживачів та інших суб'єктів господарювання, затвердженою відповідними постановами НКРЕ.

Стосовно тарифів на електроенергію повідомляємо, що Указом Президента України від 22.06.94 N 322/94 "Про надання пільг релігійним організаціям" встановлено, що стягнення з релігійних організацій плати за електричну енергію, що відпускається їм на комунально-побутові потреби, здійснюється за тарифами, передбаченими для міського населення.

З 1 лютого було введено блочні тарифи для населення:

для I блоку - за обсяг електричної енергії, спожитої до 150 кВт·год. на місяць (250 кВт·год. для населення з електроплитами та/або електроопалювальними установками) тарифи не було підвищено;

для II блоку - за обсяг електричної енергії, спожитої понад 150 кВт·год. на місяць (250 кВт·год. для населення з електроплитами та/або електроопалювальними установками) тарифи було підвищено на 30 %.

З 1 квітня 2011 року тарифи на електричну енергію для населення було підвищено для обох блоків ще на 15 %.

Таким чином, на сьогодні відповідно до постанови НКРЕ від 17.03.2011 N 343 "Про зміну тарифів на електричну енергію, що відпускається населенню і населеним пунктам, та затвердження Змін до Порядку застосування тарифів на електроенергію, що відпускається населенню і населеним пунктам" (Постанова N 343), яка зареєстрована в Міністерстві юстиції України 21 березня 2011 р. за N 378/19116, відпуск електричної енергії на комунально-побутові потреби релігійним організаціям, які створені і функціонують відповідно до Закону, в т. ч. на потреби опалення і гарячого водопостачання, проводиться за тарифом 36,48 коп. за 1 кВт·год. (з ПДВ).

З повагою,

 

Голова ліквідаційної комісії

С. Тітенко

 
 
 
Copyright © 2003-2018 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали