НАЦІОНАЛЬНА КОМІСІЯ, ЩО ЗДІЙСНЮЄ ДЕРЖАВНЕ РЕГУЛЮВАННЯ У СФЕРІ ЕНЕРГЕТИКИ

ЛИСТ

від 22.12.2011 р. N 35/10/47-11

 

Ліцензіатам з передачі електричної енергії місцевими (локальними) електромережами

Копія:

Ліцензіатам з постачання електричної енергії за нерегульованим тарифом

Щодо надання інформації

Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики, вкрай стурбована численними зверненнями постачальників електричної енергії за нерегульованим тарифом (далі - ПНТ) щодо зловживання деякими ліцензіатами з передачі електричної енергії місцевими (локальними) електромережами своїм монопольним становищем під час надання послуг з передачі електричної енергії, а саме, шляхом систематичного та без обгрунтовуючих пояснень затягування погодження або непогодження повідомлень на заявлений обсяг купівлі електричної енергії та довідок про стан розрахункового обліку у споживачів ПНТ, а також укладення договору на передачу електричної енергії місцевими (локальними) електромережами.

Слід зазначити, що відповідно до підпункту 3.8.1 постанови НКРЕ від 13.06.96 N 15 "Про затвердження Умов та Правил здійснення підприємницької діяльності з передачі електричної енергії місцевими (локальними) електромережами" ліцензіат не повинен без обгрунтованих причин не допускати чи обмежувати доступ до існуючих місцевих (локальних) електромереж споживачів чи інших суб'єктів підприємницької діяльності, які бажають передавати електричну енергію.

Також підпунктом 3.8.3 цих же Умов та Правил передбачено, що протягом 15 днів з моменту отримання заяви на підключення або на передачу електричної енергії ліцензіат повинен направити Заявнику проект відповідного договору, підписний зі своєї сторони.

В той же час, згідно з підпунктом 4 пункту 6.1 Примірного договору на передачу електричної енергії місцевими (локальними) електромережами між постачальником електричної енергії за нерегульованим тарифом та електропередавальною організацією, схваленого постановою НКРЕ від 19.10.2005 N 934, Компанія зобов'язується здійснювати прийом, розгляд та погодження всіх документів, необхідних ПНТ для здійснення закупівлі електричної енергії на ОРЕ та виробництва власної електроенергії, а саме за 6 робочих днів до 19 числа (включно) місяця, що передує розрахунковому - Повідомлення на заявлений обсяг купівлі електричної енергії ПНТ на ОРЕ, Повідомлення на заявлений обсяг власного виробництва електричної енергії та відповідних довідок. Повідомлення розглядаються, підписуються Компанією та передаються ПНТ (або повертаються ПНТ із зауваженнями) протягом трьох робочих днів, з моменту отримання повідомлень Компанією.

З огляду на зазначене та з метою прискорення врегулювання непорозумінь між ПНТ та ліцензіатами з передачі електричної енергії місцевими (локальними) електромережами просимо останніх у разі відмови у погодженні повідомлень на заявлений обсяг купівлі електричної енергії та довідок про стан розрахункового обліку у споживачів ПНТ, а також в укладенні договору на передачу електричної енергії місцевими (локальними) електромережами повідомляти про це НКРЕ з наданням обгрунтовуючих пояснень щодо причин такої відмови.

 

Голова Комісії

С. Тітенко

 
 
 
Copyright © 2003-2018 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали