НАЦІОНАЛЬНИЙ БАНК УКРАЇНИ

ЛИСТ

від 12.06.2012 р. N 29-113/5888-5905

Генеральний департамент грошово-кредитної політики

Керівникам банків України, уповноважених фінансових установ:
Приватному акціонерному товариству "Українська фінансова група",
Українському державному підприємству поштового зв'язку "Укрпошта",
ТОВ "Фінансова компанія "Вікторія",
ТОВ "Фінансова компанія "Абсолют Фінанс",
ТОВ "Фінансова установа "ГГЛА"


ТЕРМІНОВО!!!

З метою надання учасникам та гостям фінальної частини чемпіонату Європи 2012 року з футболу в Україні послуг з обміну іноземної валюти, рівень яких відповідав би європейському, Національний банк України звертає увагу керівників банків (фінансових установ) на необхідність забезпечення чіткого проведення валютно-обмінних операцій та якісного обслуговування клієнтів як у операційних касах, так і пунктах обміну іноземної валюти.

Зокрема, наголошуємо на такому.

Вимогами абзацу другого пункту 1.3 глави 1 Інструкції про порядок організації та здійснення валютно-обмінних операцій на території України, затвердженої постановою Правління Національного банку України від 12.12.2002 N 502, банкам (фінансовим установам) забороняється здійснювати копіювання сторінок документа, що посвідчує особу, під час купівлі у фізичних осіб - резидентів і нерезидентів готівкової іноземної валюти. Ця норма має чітко дотримуватися банками (фінансовими установами).

Водночас, звертаємо увагу на необхідності забезпечення дотримання вимог пункту 4 постанови Правління Національного банку України від 24.05.2012 N 207 "Про здійснення операцій з обміну готівкової іноземної валюти в період проведення фінальної частини чемпіонату Європи 2012 року з футболу в Україні" (Постанова N 207) в частині розміщення в операційних касах, пунктах обміну іноземної валюти в доступному для огляду клієнтами місці інформації іноземними мовами щодо можливості здійснення фізичними особами - нерезидентами зворотного обміну невикористаних готівкових гривень на іноземну валюту.

Зобов'язую керівників банків (фінансових установ) взяти під особистий контроль процедуру своєчасного забезпечення операційних кас та пунктів обміну іноземної валюти готівкою, особливо національної валюти, для безперешкодного проведення всіх операцій, які мають здійснюватися відповідно до нормативно-правових актів Національного банку України. В полі зору керівників мають бути також питання щодо своєчасної інкасації (перевезення) валютних цінностей.

Рекомендуємо продовжити робочий день структурних підрозділів, які здійснюють валютно-обмінні операції, розміщених у фан-зонах, на територіях прикордонних зон, аеропортів, вокзалів на період проведення ЄВРО-2012 (за можливості забезпечити їх цілодобову роботу).

Для удосконалення якості обслуговування клієнтів під час проведення валютно-обмінних операцій пропонуємо провести інструктаж касових працівників щодо коректного обслуговування клієнтів та рекомендуємо вишукати можливість залучити фахівців, які володіють іноземними мовами.

Зобов'язую керівників банків взяти під особистий контроль дотримання структурними підрозділами вимог нормативно-правових актів Національного банку України щодо проведення валютно-обмінних операцій.

 

Голова

С. Г. Арбузов

 
 
Copyright © 2003-2018 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали