МІНІСТЕРСТВО ЕКОНОМІЧНОГО РОЗВИТКУ І ТОРГІВЛІ УКРАЇНИ

ЛИСТ

від 13.12.2011 р. N 3712-25/318

Товарним біржам (за списком)

Щодо надання рекомендацій

З метою належного виконання товарними біржами вимог Закону України "Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, або фінансуванню тероризму" (далі - Закон) та на підставі отриманої від Держфінмоніторингу інформації стосовно національного огляду щодо діяльності неприбуткового сектору з метою ідентифікації, попередження та боротьби з можливим неправомірним використанням цього сектору в цілях тероризму, яка була узагальнена за результатами засідання Ради з питань дослідження методів та тенденцій у відмиванні доходів, одержаних злочинним шляхом, і фінансуванні тероризму (підпункт 2.1 пункту 2 протокольного рішення), Мінекономрозвитку повідомляє.

Відповідно до пункту 3 частини четвертої статті 6 Закону стосовно благодійних та неприбуткових організацій суб'єкт первинного фінансового моніторингу зобов'язаний вживати заходів для обмеження ризику їх використання з метою легалізації (відмивання) доходів, одержаних злочинним шляхом, або фінансування тероризму на підставі рекомендацій відповідного суб'єкта державного фінансового моніторингу.

Згідно з Законом товарні біржі є суб'єктами первинного фінансового моніторингу (пункт 3 частини другої статті 5), державне регулювання і нагляд за якими в цій сфері здійснює Мінекономрозвитку (пункт 7 частини першої статті 14).

На підставі викладеного надаємо рекомендації щодо фінансових операцій, які здійснюються за допомогою товарних бірж (у визначенні пункту 4 частини першої статті 1 Закону) та учасниками яких (у визначенні пункту 18 частини першої статті 1 Закону) є благодійні та/або неприбуткові організації (у визначенні пункту 34 частини першої статті 1 Закону).

З метою недопущення бути залученими до фінансового тероризму товарним біржам, як суб'єктам первинного фінансового моніторингу, слід звертати особливу увагу на джерела набуття благодійними та/або неприбутковим організаціями, які є учасниками фінансової операції, майна.

Підставою для виникнення підозр можуть бути факти звернення до таких неприбуткових організацій осіб або проведення фінансових операцій такими організаціями з особами, які зазначені у:

- переліку осіб, пов'язаних із здійсненням терористичної діяльності, або стосовно яких застосовано міжнародні санкції (за даними офіційного сайту Держфінмоніторингу);

- переліку осіб, пов'язаних із здійсненням терористичної діяльності (згідно з даними офіційного сайту ООН):

- інших відкритих джерел інформації щодо осіб, пов'язаних із здійсненням терористичної діяльності.

 

Директор департаменту
фінансової політики Міністерства
економічного розвитку і торгівлі України

С. В. Чекашкін

 
 
 
Copyright © 2003-2018 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали