АУДИТОРСЬКА ПАЛАТА УКРАЇНИ

ЛИСТ

від 19.06.2012 р. N 2-696

Щодо надання роз'яснень

У зв'язку з численними зверненнями, що надходять до Аудиторської палати України від аудиторів після прийняття Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про Перелік документів дозвільного характеру у сфері господарської діяльності" щодо вилучення з Переліку документів, які за своєю природою не є дозвільними" від 17.05.2012 р. N 4781-VI (Закон N 4781-VI), яким із Переліку документів дозвільного характеру у сфері господарської діяльності (Перелік N 3392-VI) виключено пункт 123 (Перелік N 3392-VI) "Сертифікат на право займатися аудиторською діяльністю", Аудиторська палата України інформує про таке.

Законом України "Про Перелік документів дозвільного характеру у сфері господарської діяльності" від 19.05.2011 р. N 3392-VI (Перелік N 3392-VI), який набрав чинності з 01.01.2012 р., документом дозвільного характеру було визнано сертифікат на право займатися аудиторською діяльністю (п. 123 Переліку документів дозвільного характеру у сфері господарської діяльності (Перелік N 3392-VI)).

Згідно статті 1 Закону України "Про дозвільну систему у сфері господарської діяльності" "документ дозвільного характеру - дозвіл, висновок, рішення, погодження, свідоцтво, інший документ, який дозвільний орган зобов'язаний видати суб'єкту господарювання у разі надання йому права на провадження певних дій щодо здійснення господарської діяльності або видів господарської діяльності та/або без наявності якого суб'єкт господарювання не може проваджувати певні дії щодо здійснення господарської діяльності або видів господарської діяльності".

Відповідно до положень Закону України "Про аудиторську діяльність" Аудиторська палата України не видає документ за назвою "сертифікат на право займатися аудиторською діяльністю", а видає такі документи:

- сертифікат аудитора (сертифікат аудитора банків);

- Свідоцтво про включення до Реєстру аудиторських фірм та аудиторів.

За своєю природою сертифікат аудитора не є документом дозвільного характеру, оскільки:

1) сертифікат аудитора - це документ, що визначає кваліфікаційну придатність фізичної особи на заняття аудиторською діяльністю на території України (ст. ст. 4, 10 Закону України "Про аудиторську діяльність");

2) сертифікат аудитора видається фізичній особі, а не суб'єкту господарювання;

3) сертифікат аудитора не дає аудитору права на провадження аудиторської діяльності, оскільки аудиторські фірми та аудитори, які зареєстровані як фізичні особи - підприємці, мають право на здійснення аудиторської діяльності лише після включення їх до Реєстру аудиторських фірм та аудиторів (ч. 4 ст. 11 Закону).

Після прийняття Закону України "Про Перелік документів дозвільного характеру у сфері господарської діяльності" (Перелік N 3392-VI) Аудиторська палата України неодноразово зверталась до Комітету Верховної Ради України з питань промислової і регуляторної політики та підприємництва та Міністерства економічного розвитку та торгівлі з проханням врахувати зазначені вище аргументи при підготовці проекту Закону "Про внесення змін до Закону України "Про Перелік документів дозвільного характеру у сфері господарської діяльності".

Таким чином, з Переліку документів дозвільного характеру у сфері господарської діяльності (Перелік N 3392-VI) виключено такий документ як "сертифікат на право займатися аудиторською діяльністю" за ініціативою Аудиторської палати України, оскільки останній за своєю природою не є дозвільними.

 

Голова
Аудиторської палати України

І. І. Нестеренко

 
 
Copyright © 2003-2018 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали