ДЕРЖАВНА МИТНА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ЛИСТ

від 30.12.2011 р. N 11.1/2-12.2/17605-ЕП

Київській регіональній митниці

Щодо надання роз'яснень

Держмитслужбою України опрацьовано лист Київської регіональної митниці від 02.12.2011 N 40/7-23/16252-ЕП щодо застосування норм пункту 206.3 статті 206 Податкового кодексу України (далі - Кодекс) у разі порушення строку ввезення в Україну продуктів переробки товарів, що вивозились за її межі з метою ремонту в митному режимі переробки за межами митної території України.

Повідомляємо, що відповідно до підпункту 206.2.6 пункту 206.2 статті 206 Кодексу операції з ввезення на митну територію України продуктів переробки товарів, що вивозилися за її межі з метою ремонту в митному режимі переробки за межами митної території України, не підлягають оподаткуванню податком на додану вартість.

При цьому, пунктом 206.3 статті 206 та підпунктом 213.3.3 пункту 213.3 статті 213 Кодексу встановлено, що у разі порушення умов митних режимів, під час розміщення в які надано повне або часткове умовне звільнення від оподаткування, особа, відповідальна за дотримання режиму, зобов'язана сплатити суму податкового зобов'язання по ПДВ та акцизному податку, на яку було надане умовне звільнення.

Таким чином, обов'язок сплатити суму податкового зобов'язання виникає виключно у випадках порушення умов митних режимів, під час розміщення в які надано повне або часткове умовне звільнення від оподаткування.

Виходячи з підпунктів 206.2.1 - 206.2.6 статті 206 Кодексу, умовне звільнення від оподаткування застосовується у разі ввезення товарів на митну територію України у митних режимах:

- митного складу;

- знищення або руйнування;

- магазину безмитної торгівлі;

- тимчасового ввезення (вивезення);

- переробки на митній території України.

Відтак, під час розміщення відповідних товарів у митний режим переробки за межами митної території України умовне звільнення від оподаткування не надавалось.

Враховуючи викладене, вважаємо, що при ввезенні в Україну із порушенням строку продуктів переробки товарів, що вивозились з метою ремонту, обов'язок щодо сплати суми податкового зобов'язання по ПДВ та акцизному податку не виникає і продукти переробки не підлягають оподаткуванню зазначеними податками.

 

Перший заступник
Голови Служби

О. М. Дороховський

 
 
 
Copyright © 2003-2018 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали