НАЦІОНАЛЬНА КОМІСІЯ РЕГУЛЮВАННЯ ЕЛЕКТРОЕНЕРГЕТИКИ
УКРАЇНИ

ЛИСТ

від 05.12.2011 р. N 9163/11/17-11

69035, м. Запоріжжя,
пр. Леніна, 180-а
Комунальному підприємству "Облводоканал"
ВАТ "Запоріжжяобленерго"
Запорізькому ТП НКРЕ

Щодо надання роз'яснень

Національна комісія регулювання електроенергетики України (далі - НКРЕ) розглянула лист Комунального підприємства "Облводоканал" (далі - КП "Облводоканал") від 02.11.2011 N 08/1099 щодо надання роз'яснень та в межах своєї компетенції повідомляє.

Відповідно до положень глави 1.2 Правил улаштування електроустановок (далі - ПУЕ) відносно забезпечення надійності електропостачання струмоприймачі поділяються на наступні три категорії:

струмоприймачі I категорії - це струмоприймачі, перериви в електропостачанні яких можуть викликати: небезпеку для життя людей, значний збиток народному господарству, ушкодження дорогого основного обладнання, масовий брак продукції, розлад складного технологічного процесу, порушення функціонування особливо важливих елементів комунального господарства;

струмоприймачі II категорії - це струмоприймачі, перериви в електропостачанні яких призводять до масової недовідпущеної продукції, масових простоїв робітників, механізмів і промислового транспорту, порушення нормальної діяльності значної кількості міських і сільських жителів;

струмоприймачі III категорії - це всі інші струмоприймачі, що не підходять під визначення I і II категорій.

Для струмоприймачів II категорії при порушенні електропостачання від одного з джерел живлення допустимі перерви електропостачання на час, необхідний для включення резервного живлення діями чергового персоналу або виїзної оперативної бригади. Допускається живлення струмоприймачів II категорії по одній повітряній лінії (ПЛ), у тому числі з кабельною вставкою, якщо забезпечена можливість проведення аварійного ремонту цієї лінії за час не більше 1 доби.

При наявності централізованого резерву трансформаторів і можливості заміни трансформатора, що зазнав ушкодження, за час не більше 1 доби допускається живлення струмоприймачів II категорії від одного трансформатора.

Для струмоприймачів III категорії електропостачання може виконуватися від одного джерела живлення за умови, що перериви в електропостачанні, необхідні для ремонту або заміни ушкодженого елемента системи електропостачання, не перевищують 1 доби.

Згідно з пунктом 1 Положення про державний енергетичний нагляд за режимами споживання електричної і теплової енергії, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 07.08.96 N 929 (у редакції постанови Кабінету Міністрів України від 05.11.2008 N 970) (далі - Положення), державний енергетичний нагляд за технічним станом та організацією експлуатації електричних, теплових, тепловикористовувальних установок і мереж, режимами споживання електричної та теплової енергії суб'єктів електроенергетики, суб'єктів відносин у сфері теплопостачання і споживачів електричної енергії здійснює Державна інспекція з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної і теплової енергії (Держенергонагляд).

Крім того, відповідно до підпункту 15 пункту 4 Положення одним із завдань та функцій Держенергонагляду, зокрема, є здійснення в межах своєї компетенції нагляду за: відповідністю схем електропостачання (зовнішніх та внутрішніх) категорійності споживачів та їх струмоприймачів.

Таким чином, для вирішення питання щодо визначення категорії надійності електропостачання КП "Облводоканал" має право звернутися до Держенергонагляду у Дніпровському регіоні (69041, м. Запоріжжя, вул. Генераторна, 5).

 

Член НКРЕ

Ю. Андрійчук

 
 
 
Copyright © 2003-2018 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали