Шановні партнери! Всі ціни, інформація про наявність та терміни доставки документів актуальні.

 

 

Щодо надання роз'яснень деяких положень земельного законодавства

 

 Державним комітетом України із земельних ресурсів розглянуто звернення громадянина С-ка О. О. від 08.11.2010 (вх. N [...] від 11.11.2010) щодо надання роз'яснень деяких положень земельного законодавства та повідомляється наступне.

У зверненні зазначається, що рішенням П……ї сільської ради від 01.09.2010 гр. С-ку О. О. надано дозвіл на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки площею 0,4041 гектара по вул. М-на, [...] в с. П-ка Ч...о району за рахунок земель житлової та громадської забудови для будівництва і обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка), шляхом викупу.

Відповідно до частини першої статті 116 Земельного кодексу України (далі - Кодекс) громадяни набувають права власності та права користування земельними ділянками із земель державної або комунальної власності за рішенням органів виконавчої влади або органів місцевого самоврядування в межах їх повноважень, визначених цим Кодексом, або за результатами аукціону.

Згідно із частиною другою статті 116 цього Кодексу набуття права на землю громадянами здійснюється шляхом передачі земельних ділянок у власність або надання їх у користування.

Згідно із частиною третьою статті 124 Земельного кодексу України передача в оренду земельних ділянок, що перебувають у державній або комунальній власності, громадянам, визначеним частинами другою, третьою статті 134 цього Кодексу, здійснюється в порядку, встановленому статтею 123 цього Кодексу.

Пунктом "г" частини першої статті 121 Кодексу визначено, що громадяни України мають право на безоплатну передачу їм земельних ділянок із земель державної або комунальної власності для будівництва і обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка) у селах - не більше 0,25 гектара, в селищах - не більше 0,15 гектара, в містах - не більше 0,10 гектара.

Відповідно до абзацу п'ятнадцятого частини другої та частини третьої статті 134 Кодексу не підлягають продажу на конкурентних засадах (земельних торгах) земельні ділянки державної чи комунальної власності або права на них у разі передачі громадянам земельних ділянок для будівництва та обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка). Земельні торги не проводяться при наданні (передачі) земельних ділянок громадянам у випадках, передбачених статтями 34, 36 та 121 цього Кодексу.

Таким чином, надання в оренду земельних ділянок, що перебувають у державній чи комунальній власності, громадянам для будівництва та обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка) відбувається без проведення земельних торгів (аукціонів). Безоплатна передача земельних ділянок у власність громадянам для будівництва та обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка) відбувається також без проведення земельних торгів, але з урахуванням вимог пункту "г" частини першої статті 121 Кодексу.

Продаж земельних ділянок державної та комунальної власності громадянам здійснюється в порядку, встановленому статтею 128 Земельного кодексу України.

Одночасно звертаємо увагу на те, що лише Конституційний Суд України вирішує питання про відповідність законів та інших правових актів Конституції України і дає офіційне тлумачення Конституції України та законів України.

Лист від 29.11.2010 р. N 22070/23/С4753-10

Державний комітет України із земельних ресурсів

По матеріалах «НОРМАТИВ PRO»

 
 

 

 
Copyright © 2003-2019 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали