НАЦІОНАЛЬНА КОМІСІЯ РЕГУЛЮВАННЯ ЕЛЕКТРОЕНЕРГЕТИКИ УКРАЇНИ

ЛИСТ

від 15.11.2011 р. N 8596/11/17-11

Всеукраїнському журналу "Все про охорону праці"

Щодо надання роз'яснень

Національна комісія регулювання електроенергетики України (далі - НКРЕ) розглянула лист Всеукраїнського журналу "Все про охорону праці" від 08.11.2011 N 67 щодо надання роз'яснень та в межах своєї компетенції повідомляє.

<...> відповідно до положень пункту 11 Положення про державний енергетичний нагляд за режимами споживання електричної і теплової енергії, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 07.08.96 N 929 (із змінами) (далі - Положення-1), Держенергонагляд має право, зокрема, надавати (надсилати) суб'єктам електроенергетики, суб'єктам відносин у сфері теплопостачання і споживачам електричної енергії обов'язкові для виконання приписи, розпорядження та інші розпорядчі документи щодо усунення порушень законодавства у сфері виробництва, постачання та споживання енергії.

Завданнями та функціями Держенергонагляду, зокрема, є здійснення в межах своєї компетенції нагляду за застосуванням енергопостачальниками заходів з обмеження та/або припинення постачання енергії споживачам у разі виявлення порушень ними вимог нормативних документів щодо користування енергією, а також споживачам, які не оплатили вартість використаної енергії (положення пункту 4 Положення-1).

При цьому згідно з положеннями пункту 5 Положення про Державний комітет з промислової безпеки, охорони праці та гірничого нагляду, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України 23.11.2006 N 1640 (із змінами) (далі - Положення-2), Держгірпромнагляд має право, зокрема, видавати в установленому порядку роботодавцям, керівникам та іншим посадовим особам юридичних та фізичних осіб, які відповідно до законодавства використовують найману працю, міністерствам та іншим центральним органам виконавчої влади, Раді міністрів Автономної Республіки Крим, місцевим держадміністраціям та органам місцевого самоврядування обов'язкові для виконання приписи (розпорядження) про усунення порушень і недоліків у сфері промислової безпеки, охорони праці, геологічного вивчення, використання, охорони надр та безпечної експлуатації об'єктів підвищеної небезпеки.

При цьому необхідно зауважити, що Положенням-2 не передбачено повноважень Держгірпромнагляду щодо надання електропередавальним організаціям (постачальниками електричної енергії) обов'язкових для виконання приписів щодо припинення передачі (постачання) електричної енергії, крім випадків виявлення порушень і недоліків у сфері промислової безпеки безпосередньо на об'єктах електропередавальних організацій.

 

Член НКРЕ

Ю. Андрійчук

 
 
 
Copyright © 2003-2018 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали