ДЕРЖАВНА ІНСПЕКЦІЯ УКРАЇНИ З ПИТАНЬ ЗАХИСТУ ПРАВ СПОЖИВАЧІВ

ЛИСТ

від 27.06.2012 р. N 3686-3-7/8

Керівникам інспекцій з питань захисту прав споживачів


Щодо надання роз'яснення

До Держспоживінспекції України надійшов лист Держспоживінспекції у Львівській області від 05.06.2012 N 1432 щодо надання роз'яснення з приводу застосування норм Кодексу України про адміністративні правопорушення (далі - КУпАП). З питань, поставлених у вказаному листі, Держспоживінспекція України надає територіальним органам наступні роз'яснення.

Відповідно до статті 2444 КУпАП органи виконавчої влади у справах захисту прав споживачів розглядають справи про адміністративні правопорушення, передбачені статтею 167 КУпАП, лише стосовно правопорушень під час реалізації продукції промисловими підприємствами громадянам-споживачам (крім правопорушень щодо лікарських засобів та порушень санітарно-гігієнічних і санітарно-протиепідемічних правил і норм).

Стаття 155 КУпАП передбачає відповідальність за порушення правил торгівлі і надання послуг працівниками торгівлі, громадського харчування та сфери послуг, громадянами, які займаються підприємницькою діяльністю.

Таким чином, при виявленні правопорушень під час реалізації продукції громадянам-споживачам, що не відповідає вимогам нормативних документів за результатами лабораторних досліджень, до посадових осіб промислового підприємства, громадян - власників промислового підприємства або уповноважених ними осіб застосовується стаття 167 КУпАП.

В інших випадках, при виявленні невідповідності продукції вимогам нормативних документів, за результатами лабораторних досліджень можливе застосування статті 155 КУпАП у разі, якщо відповідними нормативно-правовими актами (правилами торгівлі, виконання робіт і надання послуг) передбачена вимога щодо відповідності продукції нормативним документам.

Крім того, звертаємо увагу, що Законом України від 15.11.2011 N 4025 "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо гуманізації відповідальності за правопорушення у сфері господарської діяльності" (Закон N 4025-VI) статтю 168 КУпАП виключено.

 

В. о. Голови

О. П. Соколова

 
 
Copyright © 2003-2018 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали