ДЕРЖАВНА МИТНА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ЛИСТ

від 12.01.2012 р. N 20/1-11/0264-ЕП

Начальникам регіональної митниці, митниць

Надсилаємо для врахування та використання в роботі інформаційно-аналітичний бюлетень "Реалізація положень Закону України про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо гуманізації відповідальності за правопорушення у сфері господарської діяльності".

Додаток: d01_0264.doc

 

Начальник Департаменту

О. І. Попівняк

 

Додаток

Інформаційно-аналітичний бюлетень
"Реалізація положень Закону України про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо гуманізації відповідальності за правопорушення у сфері господарської діяльності"

Порядок
реалізації митними органами Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо гуманізації відповідальності за правопорушення у сфері господарської діяльності" (Закон N 4025-VI)

1. Загальні положення

1.1. Порядок реалізації митними органами Закону України від 15.11.2011 N 4025-VI "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо гуманізації відповідальності за правопорушення у сфері господарської діяльності" (Закон N 4025-VI) визначає послідовність дій митних органів під час проведення дізнання в кримінальних справах про контрабанду, порушених за ознаками статті 201 Кримінального кодексу України (далі - КК України), та провадження в справах про порушення митних правил, заведених за ознаками статей 351 - 353 Митного кодексу України (далі - МК України).

1.2. Порядок розроблений відповідно до Конституції України, Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо гуманізації відповідальності за правопорушення у сфері господарської діяльності" (Закон N 4025-VI), КК України, Кримінально-процесуального кодексу України (далі - КПК України), Кодексу України про адміністративні правопорушення (далі - КУпАП), МК України.

2. Дії митних органів під час проведення дізнання в кримінальних справах про контрабанду

2.1. Відповідно до статті 5 КК України кваліфікація діяння як контрабанда товарів за матеріалами перевірок, розпочатих до набрання чинності Законом України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо гуманізації відповідальності за правопорушення у сфері господарської діяльності" (Закон N 4025-VI) (далі - Закон), а також за матеріалами справ про порушення митних правил, які знаходяться в провадженні митних органів не припускається.

2.2. Кримінальні справи про контрабанду товарів, які на момент набрання чинності Законом (Закон N 4025-VI) знаходяться в провадженні митних органів, підлягають закриттю з урахуванням вимог КПК України, про що виноситься мотивована постанова.

2.3. У випадках виявлення фактів переміщення поза митним контролем або з приховуванням від митного контролю культурних цінностей, отруйних, сильнодіючих, вибухових речовин, радіоактивних матеріалів, зброї та боєприпасів (крім гладкоствольної мисливської зброї та бойових припасів до неї), а також спеціальних технічних засобів негласного отримання інформації, митний орган встановлює наявність ознак злочину, передбаченого статтею 201 КК України.

За наявності підстав митний орган виносить постанову про порушення кримінальної справи, а за їх відсутності - постанову про відмову в порушенні кримінальної справи.

У разі, якщо переміщення через митний кордон України поза митним контролем або з приховуванням від митного контролю зазначених вище предметів вчинено за попередньою змовою групою осіб або особою, раніше судимою за злочин, передбачений статтею 201 КК України, або службовою особою з використанням службового становища, такі дії слід кваліфікувати за частиною другою статті 201 КК України.

3. Дії митних органів під час провадження в справах про порушення митних правил

3.1. У разі надходження до митних органів направлених органами слідства та/або прокуратури матеріалів з кримінальних справ про контрабанду товарів або закритих кримінальних справ про контрабанду товарів, митними органами у строк, передбачений частиною другою статті 328 МК України, у випадках, передбачених статтею 364 МК України, вживаються заходи щодо складання протоколу про порушення митних правил з дотриманням вимог частини третьої статті 10 МК України та/або направлення матеріалів до суду.

Вилучені товари приймаються митними органами на підставі Актів прийняття-передання, в яких обов'язково зазначається найменування, кількість, індивідуальні ознаки (за наявності) цих предметів.

3.2. У разі виявлення митними органами ознак правопорушень, передбачених статтями 351, 352, 353 МК України, предметами в яких є товари, не залежно від їх вартості, у відповідності до вимог статті 363 МК України складається протокол про порушення митних правил з використанням форми, установленої наказом Держмитслужби України N 261 від 21.04.2003 "Про затвердження форм процесуальних документів у справах про порушення митних правил".

3.3. У разі встановлення факту повторного вчинення правопорушень, передбачених статтями 351 або 352 МК України, складається протокол про порушення митних правил, що передбачене частинами другими статті 351 або 352 МК України.

Провадження у справах про порушення митних правил має бути здійснено з урахуванням вимог Методичних рекомендацій щодо провадження у справах про порушення митних правил, затверджених наказом Держмитслужби України від 30.12.2004 N 936.

3.4. Товари, що є безпосередніми предметами порушення митних правил, товари із спеціально виготовленими сховищами (тайниками), що використовувалися для приховування безпосередніх предметів порушення митних правил від митного контролю, транспортні засоби, що використовувалися для переміщення безпосередніх предметів порушення митних правил через митний кордон України, а також документи, необхідні для розгляду справи про порушення митних правил, вилучаються.

3.5. У разі, якщо за результатами розгляду справ про порушення митних правил, заведених за статтями 351 або 352 МК України після набрання чинності Законом (Закон N 4025-VI), судами будуть прийняті рішення, згідно з якими частково застосовано стягнення (у вигляді штрафу без конфіскації або конфіскації без штрафу) або провадження у справі закрито (на підставі статей 22, 247 КУпАП), митними органами відповідно до Порядку контролю під час провадження у справах про порушення митних правил та дізнання у кримінальних справах про контрабанду, затвердженого наказом Держмитслужби України від 21.03.2008 N 255, вживаються заходи щодо ініціювання перегляду постанови суду через органи прокуратури.

3.6. З метою забезпечення виконання постанови суду (судді) про накладення адміністративного стягнення в справах про порушення митних правил підрозділ по боротьбі з контрабандою митного органу забезпечує своєчасне надсилання копії такої постанови до відповідного органу державної виконавчої служби.

 
 
 
Copyright © 2003-2018 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали