Щодо нарахування внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування на суми одноразової грошової допомоги при звільненні зі служби

 

 Згідно статті 100 Закону України "Про Державний бюджет України на 2007 рік" у 2007 році особи офіцерського складу, прапорщики і мічмани, військовослужбовці надстрокової служби та військової служби за контрактом, особи рядового і начальницького складу підлягають загальнообов'язковому державному пенсійному страхуванню і є застрахованими особами.

Страхувальниками (платниками страхових внесків до Пенсійного фонду) є військові частини, підприємства, установи, організації та органи, які виплачують грошове забезпечення для зазначених осіб.

Об'єктом оподаткування для зазначених страхувальників є фактичні витрати на грошове забезпечення, а для застрахованих осіб - сукупний оподатковуваний дохід.

Відповідно до статті 9 Закону України "Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей" до складу грошового забезпечення входять посадовий оклад, оклад за військовим званням, щомісячні додаткові види грошового забезпечення (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, винагороди, які мають постійний характер, премія), а також одноразові додаткові види грошового забезпечення.

Враховуючи зазначене, суми одноразової грошової допомоги при звільненні зі служби відносяться до грошового забезпечення.

Отже, на суми одноразової грошової допомоги при звільненні зі служби, які виплачуються застрахованим особам, страхові внески нараховуються (33,2 %) та утримуються (0,5 %; 2 %) на загальних підставах.

У разі, якщо суми одноразової грошової допомоги при звільненні зі служби нараховуються особам, які не є застрахованими, тобто звільнені зі служби у період до 01.01.2007 року (до набрання чинності Закону України "Про Державний бюджет України на 2007 рік"), то на суми такої грошової допомоги страхові внески у розмірах 33,2 % та 0,5 %, 2 % не нараховуються.

Лист від 23.10.2007 р. N 16862/03-30

Пенсійний фонд України

По матеріалах «НОРМАТИВ PRO»

 
 

 

 
Copyright © 2003-2018 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали