Щодо необхідності отримання ліцензії при здійсненні діяльності з надання послуг зі зберігання автотранспортних засобів

 

 Перелік видів господарської діяльності, що підлягають ліцензуванню встановлено статтями 2 та 9 Закону України "Про ліцензування певних видів господарської діяльності".

Згідно із пунктом 43 статті 9 цього Закону ліцензуванню підлягає надання послуг, пов'язаних з охороною державної та іншої власності, надання послуг з охорони громадян.

Відповідно до переліку органів ліцензування, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 14.11.2000 N 1698, органом ліцензування з зазначеного виду господарської діяльності визначено МВС.

Ліцензійні умови провадження господарської діяльності з надання послуг, пов'язаних з охороною державної та іншої власності, надання послуг з охорони громадян затверджено наказом Міністерства внутрішніх справ України від 01.12.2009 N 505, який зареєстровано в Міністерстві юстиції України 25.12.2009 за N 1248/17264.

Згідно пункту 1.3 зазначених Ліцензійних умов охорона майна - це діяльність суб'єктів охоронної діяльності з організації та практичного здійснення на підставі цивільно-правових договорів заходів, спрямованих на забезпечення схоронності, цілісності визначеного володільцем майна, належних йому будівель, споруд, іншого рухомого та нерухомого майна з метою відвернення та/або недопущення безпосередніх посягань на майно, припинення не санкціонованого володільцем доступу до нього для збереження його фізичного стану і забезпечення здійснення володільцем цього майна всіх належних йому повноважень щодо нього.

Суб'єкти охоронної діяльності - зареєстровані в установленому чинним законодавством України порядку юридичні особи незалежно від їх організаційно-правової форми та форми власності, які провадять господарську діяльність, крім органів державної влади та органів місцевого самоврядування, а також фізичні особи - підприємці, які отримали ліцензії на право здійснення господарської діяльності з надання послуг, пов'язаних з охороною державної та іншої власності, надання послуг з охорони громадян.

Діяльність зі зберігання транспортних засобів на автостоянках регламентується Правилами зберігання транспортних засобів на автостоянках, затвердженими постановою Кабінету Міністрів України від 22.01.96 N 115 "Про затвердження Правил зберігання транспортних засобів на автостоянках".

Ці Правила регламентують організацію та порядок надання послуг щодо зберігання транспортних засобів (автомобілів, автобусів, мотоциклів, моторолерів, мотоколясок, мопедів, причепів), що належать громадянам, а також транзитних транспортних засобів, що здійснюють міжнародні та міжміські перевезення, і поширюються на всі автостоянки (крім автостоянок - гаражних кооперативів), що охороняються, незалежно від форм власності, які є суб'єктами господарської діяльності, чи належать цим суб'єктам.

Враховуючи зазначене, суб'єкт господарювання при здійсненні діяльності з надання послуг зі зберігання автотранспортних засобів повинен керуватись вищезазначеними вимогами нормативно-правових актів.

Лист від 18.06.2010 р. N 7801

Державний комітет України з питань регуляторної політики та підприємництва

По матеріалах «НОРМАТИВ PRO»

 
 

 

 
Copyright © 2003-2019 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали