Шановні партнери! Вимушені повідомити, що в зв'язку зі зміною собівартості, з 1 березня будуть підвищені ціни на ДСТУ та ДБН


Додаткова копія: Щодо необхідності сплати авансового внеску органам місцевого самоврядування

ГОЛОВНЕ ТЕРИТОРІАЛЬНЕ УПРАВЛІННЯ ЮСТИЦІЇ У СУМСЬКІЙ ОБЛАСТІ

ЛИСТ

від 12.07.2018 р. N 8956/02-16

Щодо необхідності сплати авансового внеску органам місцевого самоврядування

Управлінням державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Сумській області отримано <...> лист щодо необхідності сплати авансового внеску органам місцевого самоврядування, за результатами розгляду якого повідомляємо наступне.

На даний час норми діючого законодавства не містять легального визначення терміну "державний орган".

Разом з цим, положеннями частини 1 статті 5 Конституції України передбачено, що носієм суверенітету і єдиним джерелом влади в Україні є народ. Народ здійснює владу безпосередньо і через органи державної влади та органи місцевого самоврядування.

У мотивувальній частині свого Рішення від 26.03.2002 р. у справі N 6-рп/2002 Конституційний Суд України зазначив, що місцеві ради є не органами державної влади, а представницькими органами місцевого самоврядування, через які здійснюється право територіальної громади самостійно вирішувати питання місцевого значення в межах Конституції і законів України.

У свою чергу, засади організації та діяльності, правового статусу і відповідальності органів місцевого самоврядування визначені Законом України "Про місцеве самоврядування".

Так, відповідно до абзацу 6 статті 1 вказаного Закону представницький орган місцевого самоврядування - виборний орган (рада), який складається з депутатів і відповідно до закону наділяється правом представляти інтереси територіальної громади і приймати від її імені рішення.

Виходячи з вищевикладеного, чинне законодавство розмежовує поняття "державний орган" та орган місцевого самоврядування.

Положеннями абзацу 8 частини 2 статті 26 Закону України "Про виконавче провадження" (Закон N 1404-VIII) передбачено перелік категорій стягувачів, які звільнені від сплати авансового внеску, до яких належать державні органи, інваліди війни, інваліди I та II груп, законні представники дітей-інвалідів і недієздатних інвалідів I та II груп, громадяни, віднесені до категорій 1 та 2 осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, у разі їх звернення до органів державної виконавчої служби. Звертаємо увагу, що даний перелік є вичерпним та розширеному тлумаченню не підлягає.

Враховуючи вищенаведені законодавчі норми, органи місцевого самоврядування не охоплюються поняттям "державний орган", відтак при пред'явленні виконавчих документів на виконання до органів державної виконавчої служби зобов'язані сплачувати авансовий внесок у встановленому законом розмірі.

 

Заступник начальника Головного
територіального управління юстиції
з питань державної виконавчої служби -
начальник Управління державної
виконавчої служби Головного
територіального управління юстиції
у Сумській області

Е. Молодцов
 
 
Copyright © 2003-2019 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали