Шановні партнери! Всі ціни, інформація про наявність та терміни доставки документів актуальні.


Додаткова копія: Щодо необхідності відкликати лист Мінсоцполітики від 21.11.2016 N 5907/0/10-16/06

МІНІСТЕРСТВО СОЦІАЛЬНОЇ ПОЛІТИКИ УКРАЇНИ

ЛИСТ

від 25.06.2019 р. N 37/0/23-19/133

Юридичним департаментом Мінсоцполітики розглянуто Ваші звернення від 24.05.2019 та 25.05.2019 і в межах компетенції повідомляється.

З Вашим проханням щодо необхідності відкликати, як такий, що не відповідає законодавству України, лист Мінсоцполітики від 21.11.2016 N 5907/0/10-16/06 (Лист N 5907/0/10-16/06), не можна погодитися, зважаючи на наступне.

Відповідно до частини першої статті 3 Кодексу законів про працю України (далі - КЗпП) законодавство про працю регулює трудові відносини працівників усіх підприємств, установ, організацій незалежно від форм власності, виду діяльності і галузевої належності, а також осіб, які працюють за трудовим договором з фізичними особами.

Згідно зі статтею 24 КЗпП працівник не може бути допущений до роботи без укладення трудового договору, оформленого наказом чи розпорядженням власника або уповноваженого ним органу, та повідомлення центрального органу виконавчої влади з питань забезпечення формування та реалізації державної політики з адміністрування єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування про прийняття працівника на роботу в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

Пунктом 2.4 Інструкції про порядок ведення трудових книжок працівників, затвердженої наказом Міністерства праці України, Міністерства юстиції України, Міністерства соціального захисту населення України від 29.07.93 р. N 58 (зі змінами), зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 17.08.93 р. за N 110) (далі - Інструкція), усі записи в трудовій книжці про прийняття на роботу, переведення на іншу постійну роботу або звільнення, а також про нагороди та заохочення вносяться власником або уповноваженим ним органом після видання наказу (розпорядження), але не пізніше тижневого строку, а в разі звільнення - у день звільнення і повинні точно відповідати тексту наказу (розпорядження).

Пунктом 2.15 Інструкції передбачено, що з кожним записом, що заноситься до трудової книжки на підставі наказу (розпорядження) про призначення на роботу, переведення і звільнення власник або уповноважений ним орган зобов'язаний ознайомити працівника під розписку в особистій картці, в якій має повторюватися відповідний запис з трудової книжки (вкладиша).

Частиною шостою статті 13 Закону України "Про нотаріат" передбачено, що з помічником нотаріуса укладається трудовий договір.

Частиною першою статті 16 Закону України "Про адвокатуру та адвокатську діяльність" (Закон N 5076-VI) встановлено, що помічники адвоката працюють на підставі трудового договору (контракту), укладеного з адвокатом, адвокатським бюро, адвокатським об'єднанням, з додержанням вимог цього Закону (Закон N 5076-VI) і законодавства про працю.

Дотримання вимог законодавства при укладенні цивільно-правових договорів не належить до компетенції Мінсоцполітики.

Під поняттям "позаштатні працівники", яке трудовим законодавством не визначено, вважаються працівники, які виконують роботу без зарахування їх до штатного складу підприємства, установи чи організації.

До позаштатних працівників належать переважно страхові агенти, артисти концертних організацій і кіностудій, викладачі вищих та середніх спеціальних навчальних закладів з погодинною оплатою праці тощо.

На таких працівників, відповідно до статті 48 КЗпП, ведуться трудові книжки за умови, якщо вони підлягають загальнообов'язковому державному соціальному страхуванню.

Щодо детального роз'яснення особливостей укладення договорів цивільно-правового характеру рекомендується звернутися до Міністерства юстиції України.

З інших питань, викладених у Ваших листах, рекомендується звернутися до Державної служби статистики України.

Одночасно повідомляємо, що листи Міністерства не є нормативно-правовими актами, за своєю природою вони носять інформаційний, рекомендаційний та необов'язковий характер.

 

Директор
Юридичного департаменту

О. Туліна
 
 
Copyright © 2003-2019 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали