ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ЛИСТ

від 14.12.2011 р. N 9143/7/20-4017

ДПСУ розглянула лист щодо непереведення підприємства на облік до СДПІ по роботі з великими платниками податків у м. Києві та повідомляє.

Відбір платників податків для включення до Реєстру ВПП на наступний календарний рік здійснюється на підставі оцінки сумарних обсягів доходів від усіх видів діяльності платника податків або сум сплачених до Держбюджету України податків за платежами, що контролюються органами ДПС, за друге півріччя попереднього року та перше півріччя поточного року, що передбачено пп. 2.1 п. 2 Порядку формування Реєстру великих платників податків, затвердженого наказом ДПАУ від 22.12.2010 р. N 986 та зареєстрованого в Мін'юсті України 28.12.2010 р. за N 1372/18667 (далі - Порядок). При цьому обсяги доходів від усіх видів діяльності розраховуються за даними податкової звітності з податку на прибуток, наданої платниками податків.

Підприємство внесено до Реєстру великих платників податків на 2012 рік, затвердженого наказом ДПАУ від 14.09.2011 р. N 4 (Наказ N 4), як таке, що відповідає критеріям, визначеним пп. 14.1.24 ст. 14 розділу I Податкового кодексу України (далі - ПКУ), та на підставі самостійно задекларованих платником податків обсягів доходів.

Відповідно до п. 64.7 ст. 64 ПКУ після отримання повідомлення про включення до Реєстру великих платників податків платник податків зобов'язаний стати на облік у спеціалізованому органі ДПС, що здійснює податкове супроводження великих платників податків. Щодо великих платників податків, які самостійно не стали на облік у спеціалізованому органі ДПС, центральний орган ДПС має право прийняти рішення про зміну основного місця обліку та переведення їх на облік у спеціалізовані чи інші органи державної податкової служби.

Проте, враховуючи, що реформування системи спеціалізованих органів ДПС потребує налагодження особливого обліку платежів від великих платників податків, запровадження електронної обробки податкової та фінансової звітності, вирішення технічних питань обміну інформацією контролюючими органами між собою та платниками податків, таке реформування здійснюватиметься поетапно та виважено.

Таким чином, врегулювання відповідних нормативно-правових аспектів та налагодження технологічних процесів обслуговування великих платників податків, податковий облік підприємства буде здійснюватись відповідно до Порядку обліку платників податків і зборів, затвердженого наказом ДПАУ від 22.12.2010 р. N 979, за попереднім місцем обліку.

 

Заступник Голови

С. Лекарь

 
 
Copyright © 2003-2018 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали