Шановні партнери! Всі ціни, інформація про наявність та терміни доставки документів актуальні.

 

 

Щодо обчислення середньої заробітної плати для розрахунку виплат за загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням

 

 1. Постанова Кабінету Міністрів України від 18.07.2007 N 949 (далі - постанова N 949), якою внесено зміни до Порядку обчислення середньої заробітної плати (доходу) для розрахунку виплат за загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням (далі - Порядок), затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 26.09.2001 N 1266, набрала чинності з моменту її опублікування в газеті "Урядовий кур'єр" від 01.08.2007 N 136, тобто з 1 серпня 2007 року.

2. Зазначені зміни застосовуються для розрахунку страхових виплат, призначених за страховими випадками, які настали починаючи з 1 серпня поточного року, тобто з дати набрання чинності постановою N 949.

3. Відповідно до внесених постановою N 949 змін до пункту 6 Порядку при визначенні розрахункового періоду перед настанням страхових випадків у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності не повинна застосовуватись норма абзацу другого цього пункту. Тобто, якщо працівникові видано декілька листків непрацездатності, та між першим і другим листками не було робочих днів, а в заключному висновку першого листка непрацездатності зазначено, що працівник має стати до роботи (код - 1), наступний випадок захворювання вважається іншим страховим випадком і для обчислення середньої заробітної плати для розрахунку страхової виплати за другим листком непрацездатності береться новий розрахунковий період. Перші п'ять днів тимчасової непрацездатності за другим листком непрацездатності оплачуються за рахунок коштів роботодавця.

Якщо в заключному висновку першого листка непрацездатності зазначено, що працівник продовжує хворіти (код - 2), наступний листок непрацездатності вважається продовженням попереднього та оплачується за рахунок коштів Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності (далі - Фонд) і для обчислення середньої заробітної плати для розрахунку страхової виплати за другим листком непрацездатності береться той же розрахунковий період, як і для першого лікарняною листка.

Приклад 3 до пункту 6 Порядку відноситься до розрахунку розміру виплат за загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності.

4. Розрахунковим періодом, за який обчислюється середня заробітна плата застрахованої особи для оплати листка непрацездатності, є період роботи за останнім основним місцем роботи перед настанням страхового випадку, протягом якого застрахована особа працювала та сплачувала страхові внески або за неї сплачувались страхові внески. Таким періодом є останні 6 календарних місяців (з 1-го до 1-го числа), що передують місяцю, в якому настав страховий випадок.

Якщо застрахована особа працювала та сплачувала страхові внески або за неї сплачувалися страхові внески менш як 6 календарних місяців, середня заробітна плата обчислюється за фактично відпрацьовані календарні місяці (з першого до першого числа), в яких сплачено страхові внески.

Відповідно до абзацу другого частини першої статті 23 Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими народженням та похованням" (далі - Закон N 2240) страхувальники-роботодавці сплачують страхові внески до Фонду один раз на місяць у день, встановлений для одержання в установах банку коштів на оплату праці за відпрацьований період.

Таким чином, до розрахункового періоду включаються відпрацьовані працівником повні календарні місяці, за які в установленому законодавством порядку сплачено страхові внески.

Це ж стосується і суб'єктів підприємницької діяльності, які оплачують страхові внески у встановлені страховиком строки (ч. 2 ст. 23 Закону N 2240).

Усі виплати, з яких сплачено страхові внески під час обчислення середньої заробітної плати для розрахунку страхових виплат за загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими народженням та похованням, включаються в межах максимальної величини в тому місяці, в якому їх було нараховано.

Лист від 02.11.2007 р. N 623/020/99-07

Міністерство праці та соціальної політики України

По матеріалах «НОРМАТИВ PRO»

 
 

 

 
Copyright © 2003-2019 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали