Щодо обладання об'єкта споживача в установленому порядку електроплитами та/або електроопалювальними установками

 

 Відповідно до пункту 1.1 Порядку застосування тарифів на електроенергію, що відпускається населенню і населеним пунктам (далі - Порядок), затвердженого постановою НКРЕ від 10.03.99 N 309 (із змінами та доповненнями), відпуск електроенергії населенню проводиться за тарифом 20,3 коп. за 1 кВт·год. (без ПДВ).

Відповідно до пункту 1.4 Порядку відпуск електроенергії населенню, яке проживає в житлових будинках (у тому числі в житлових будинках готельного типу та гуртожитках), обладнаних в установленому порядку кухонними електроплитами, електроопалювальними установками (у тому числі у сільській місцевості), проводиться за тарифом 15,6 коп. за 1 кВт·год. (без ПДВ).

Стосовно обладнання об'єкта споживача в установленому порядку електроплитами та/або електроопалювальними установками.

Статтею 1 Закону України "Про архітектурну діяльність" (далі - Закон) зазначено, що об'єкти архітектурної діяльності (об'єкти архітектури) - будинки і споруди житлово-цивільного, комунального, промислового та іншого призначення, їх комплекси, об'єкти благоустрою, садово-паркової та ландшафтної архітектури, монументального і монументально-декоративного мистецтва, території (частини територій) адміністративно-територіальних одиниць і населених пунктів.

Враховуючи вищенаведене, необхідно зазначити, що окрема квартира в багатоповерховому будинку не є об'єктом архітектури.

Крім того, положеннями статті 1 Закону встановлено, що проект - документація для будівництва об'єктів архітектури, що складається з креслень, графічних і текстових матеріалів, інженерних і кошторисних розрахунків, які визначають містобудівні, об'ємно-планувальні, архітектурні, конструктивні, технічні та технологічні рішення, вартісні показники конкретного об'єкта архітектури, та відповідає вимогам державних стандартів, будівельних норм і правил.

Статтею 4 Закону передбачено, що для створення об'єкта архітектури виконується комплекс робіт, який включає, зокрема, розроблення, погодження і затвердження проекту.

Статтею 5 Закону встановлено, що розроблення проектів об'єктів архітектури здійснюється на підставі вихідних даних на проектування, до яких належать:

- містобудівні умови і обмеження забудови відповідної земельної ділянки;

- технічні умови щодо інженерного забезпечення об'єкта архітектури;

- завдання на проектування об'єкта архітектури.

Надання завдання на проектування є обов'язком замовника (забудовника) і здійснюється в порядку виконання умов договору з розробником проекту (архітектором).

Таким чином, при створенні об'єкта архітектури (нове будівництво, реконструкція, реставрація, капітальний ремонт) кожний з них в обов'язковому порядку має бути забезпечений відповідною проектною документацією.

Отже, об'єкт архітектури вважається обладнаним у встановленому порядку кухонними електроплитами та/або електроопалювальними установками у разі, якщо проектною документацією такого будинку передбачено встановлення стаціонарних кухонних електроплит та/або електроопалювальних установок промислового виробництва (під проектною документацією слід розуміти проектні рішення щодо електричної частини об'єкта архітектури або виконані на підставі них технічні паспорти).

Аналогічно, на підставі проектної документації створюються об'єкти зовнішнього інженерного забезпечення об'єкта архітектури.

Відносини між громадянами (далі - споживачі електричної енергії) та енергопостачальниками регулюються Правилами користування електричною енергією для населення, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 26.07.99 N 1357 (далі - Правила).

Так, абзацом першим пункту 3 Правил передбачено, що споживання електричної енергії здійснюється на підставі договору про користування електричною енергією (далі - Договір) між споживачем і енергопостачальником, що розробляється енергопостачальником згідно з Типовим договором про користування електричною енергією.

Відповідно до пункту 4 Правил, у договорі обов'язково зазначається величина потужності, яка визначається виходячи з потужності наявних у споживача струмоприймачів. При цьому, загальна потужність не може бути вищою за потужність, передбачену технічними умовами чи технічними характеристиками електромережі споживача.

Споживач може внести пропозиції щодо зміни зазначеної у договорі величини електричної потужності. У разі відмови енергопостачальник надає споживачеві обгрунтовану письмову відповідь.

Положеннями пункту 42 Правил передбачено, що споживач електричної енергії зобов'язаний узгоджувати з енергопостачальником нові підключення та переобладнання внутрішньої електропроводки, здійснювані з метою збільшення споживання електричної потужності.

Таким чином, споживач електричної енергії може використовувати електричну енергію на власні потреби тільки в межах визначеної в договорі потужності.

У разі коли споживач електричної енергії як власник об'єкта архітектури встановлює стаціонарну електроплиту та/або електроопалювальну установку, а проектом будинку її установка не передбачалась, то він також має звернутись до відповідних організацій щодо внесення до проекту будинку змін щодо обладнання та використання електроплити, електроопалювальної установки.

У разі якщо ці зміни призведуть до необхідності збільшити потужність електроустановки, то відповідно до вимог Порядку надання вихідних даних для проектування об'єктів містобудування, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 20.05.2009 N 489 (далі - Порядок), споживач має отримати та виконати технічні умови на приєднання, після чого сторонами мають бути внесені зміни до Договору про користування електричною щодо приєднання до електромереж струмоприймачів та електроприладів, які дозволені до використання в межах дозволеної потужності, зокрема стаціонарні електроплити або електроустановки для опалення.

Лист від 17.08.2009 р. N 5491/09/17-09

Національна комісія регулювання електроенергетики України

По матеріалах «НОРМАТИВ PRO»

 
 

 

 
Copyright © 2003-2019 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали