Додаткова копія: Щодо обов'язковості застосування РРО фізичною особою - підприємцем - платником єдиного податку другої групи, який здійснює розрахунки із споживачами виключно через систему еквайрінгу, якщо у 2018 році обсяг доходу такої особи перевищить 1,0 млн гривень, але буде становити не більше 1,5 млн гривень

ГОЛОВНЕ УПРАВЛІННЯ ДФС В ОДЕСЬКІЙ ОБЛАСТІ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ

від 20.11.2018 р. N 4888/ІПК/15-32-14-06-07

Головне управління ДФС в Одеській області, розглянувши в межах компетенції Ваш запит на отримання індивідуальної податкової консультації від <...> про надання письмової індивідуальної податкової консультації щодо роз'яснення застосування положень абзацу третього пункту 296.10 статті 296 Податкового кодексу України та п. 12 ст. 9 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" від 06 липня 1995 року N 265/95-ВР, а саме щодо обов'язковості застосування РРО фізичною особою - підприємцем - платником єдиного податку другої групи, який здійснює розрахунки із споживачами виключно через систему еквайрінгу, якщо у 2018 році обсяг доходу такої особи перевищить 1,0 млн. гривень, але буде становити не більше 1,5 млн. гривень, повідомляє наступне.

Відповідно до абзацу третього пункту 296.10 статті 296 Податкового кодексу України реєстратори розрахункових операцій не застосовуються платниками єдиного податку другої - четвертої груп (фізичні особи - підприємці) незалежно від обраного виду діяльності, обсяг доходу яких протягом календарного року не перевищує 1000000 гривень. У разі перевищення в календарному році обсягу доходу понад 1000000 гривень застосування реєстратора розрахункових операцій для такого платника єдиного податку є обов'язковим. Застосування реєстратора розрахункових операцій розпочинається з першого числа першого місяця кварталу, наступного за виникненням такого перевищення, та продовжується у всіх наступних податкових періодах протягом реєстрації суб'єкта господарювання як платника єдиного податку.

Пунктом 12 статті 9 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" від 06 липня 1995 року N 265/95-ВР (далі - Закон N 265) встановлено, що реєстратори розрахункових операцій не застосовуються, якщо в місці отримання товарів (надання послуг) операції з розрахунків у готівковій формі не здійснюються (оптова торгівля тощо).

Еквайрінг - це прийом банківських карт для оплати товарів та послуг. Його проводить банк - еквайєр, який встановлює на торгових чи сервісних підприємствах платіжні термінали. Банк - еквайєр проводить операції по платежам, тобто переводить кошти із рахунка у банку-емітенту (який видав платіжну картку) на рахунок торгового чи іншого підприємства. Основне обладнання - платіжний термінал еквайрінга - POS-термінал, який підтримує постійний зв'язок із банківською систему через Інтернет.

Відповідно до статті 3 Закону N 265 суб'єкти господарювання, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, а також операції з приймання готівки для подальшого її переказу, зобов'язані, зокрема:

• проводити розрахункові операції на повну суму покупки (надання послуги) через зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи реєстратори розрахункових операцій (далі - РРО) з роздрукуванням відповідних розрахункових документів, що підтверджують виконання розрахункових операцій, або у випадках, передбачених цим Законом, із застосуванням зареєстрованих у встановленому порядку розрахункових книжок.

Таким чином, враховуючи вищезазначене, фізична особа - підприємець - платник єдиного податку другої групи, який не здійснює реалізацію технічно складних побутових товарів, що підлягають гарантійному ремонту, але обсяг доходу якого перевищує 1 мільйон гривень, у разі здійснення розрахунків із споживачами виключно через систему еквайрінгу застосування РРО є обов'язковим.

Згідно з пунктом 52.2 статті 52 Кодексу індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.
 
 
Copyright © 2003-2019 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали