Шановні партнери! Всі ціни, інформація про наявність та терміни доставки документів актуальні.


Додаткова копія: Щодо оцінювання держслужбовців та ознайомлення з його результатами

НАЦІОНАЛЬНЕ АГЕНТСТВО УКРАЇНИ З ПИТАНЬ ДЕРЖАВНОЇ СЛУЖБИ

ЛИСТ

від 13.02.2019 р. N 782/07.02-19

Щодо оцінювання держслужбовців та ознайомлення з його результатами

Національне агентство України з питань державної служби в межах повноважень розглянуло <...> звернення <...>.

Відповідно до пункту 11 Типового порядку проведення оцінювання результатів службової діяльності державних службовців, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 23 серпня 2017 року N 640 (Постанова N 640) (далі - Типовий порядок), визначення завдань і ключових показників для державного службовця проводиться у грудні року, що передує звітному, або протягом десяти робочих днів після призначення (переведення) на посаду.

Постановою Кабінету Міністрів України від 14 березня 2018 року N 185 (Постанова N 185) Типовий порядок викладено у новій редакції та змінено форму завдань і ключових показників результативності, ефективності та якості службової діяльності (далі - ключові показники).

Статтею 58 Конституції України встановлено, що нормативно-правові акти не мають зворотної дії в часі, крім випадків, коли вони пом'якшують або скасовують відповідальність особи.

У Рішенні Конституційного Суду України від 9 лютого 1999 року N 1-рп/99 (справа про зворотну дію в часі законів та інших нормативно-правових актів) зазначено, що дію нормативно-правового акта в часі треба розуміти так, що вона починається з моменту набрання цим актом чинності і припиняється з втратою ним чинності, тобто до події, факту застосовується той закон або інший нормативно-правовий акт, під час дії якого вони настали або мали місце.

Зважаючи на викладене, зміна форми завдань і ключових показників (додатки 1 - 2 (Постанова N 640), 6 до Типового порядку (Постанова N 640)) не могла бути підставою для перегляду завдань і ключових показників, визначених у грудні 2017 року відповідно до встановленої на той час форми. Такі завдання і ключові показники мали бути виконані у встановленому порядку.

Водночас, згідно з пунктами 17 (Постанова N 640) та 30 Типового порядку (Постанова N 640) завдання і ключові показники можуть переглядатись щокварталу у випадку внесення змін до документів, на підставі яких ці завдання і ключові показники були визначені. Тому завдання і ключові показники, переглянуті після прийняття згаданої постанови, мають бути визначені за формою, що міститься у додатку 6 до Типового порядку (Постанова N 640), в редакції, затвердженій згаданою постановою.

Крім того, положення нової редакції Типового порядку (Постанова N 640) не змінили підхід до визначення завдань і ключових показників, які визначаються з урахуванням стратегічних документів державного та/або регіонального рівня, річного плану роботи державного органу, завдань, функцій та обов'язків, визначених у положенні про державний орган, положенні про відповідний структурний підрозділ, посадовій інструкції.

Відповідно до частин третьої та четвертої пункту 33 Типового порядку (Постанова N 640) безпосередній керівник ознайомлює відповідного державного службовця з результатами оцінювання у порядку, визначеному Законом України "Про державну службу", після цього передає службі управління персоналом висновок щодо результатів оцінювання службової діяльності державного службовця, який займає посаду державної служби категорії "Б" або "В", з підписом керівника структурного підрозділу та відміткою про ознайомлення відповідного державного службовця.

У разі неможливості ознайомлення державного службовця з результатами оцінювання у зв'язку з його відсутністю безпосередній керівник передає службі управління персоналом висновок щодо результатів оцінювання службової діяльності державного службовця, який займає посаду державної служби категорії "Б" або "В", для ознайомлення такого державного службовця у строк, визначений законом.

Отже, у зазначеному випадку для дотримання термінів ознайомлення з результатами оцінювання, встановлених частиною четвертою статті 44 Закону України "Про державну службу", службам управління персоналом державного органу рекомендується здійснити таке ознайомлення державного службовця у інший спосіб, зокрема, шляхом надсилання копії згаданого висновку за місцем його проживання.

Окремо повідомляємо, що листи міністерств, інших центральних органів виконавчої влади мають лише роз'яснювальний (інформаційний) характер і не встановлюють правових норм.

 

Голова

К. Ващенко
 
 
Copyright © 2003-2019 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали