Шановні партнери! Всі ціни, інформація про наявність та терміни доставки документів актуальні.


Додаткова копія: Щодо оформлення операцій з видачі коштів з каси підприємства до господарської одиниці, яка надає послугу з кредитування громадян, та їх повернення у кінці робочої зміни та друку контрольної стрічки РРО

ДЕРЖАВНА ФІСКАЛЬНА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ

від 07.05.2019 р. N 2014/6/99-99-14-05-01-15/ІПК

Державна фіскальна служба України розглянула лист [...] щодо надання податкової консультації та в порядку статті 52 Податкового кодексу України (далі - Кодекс) повідомляє.

Щодо оформлення операцій з видачі коштів з каси підприємства до господарської одиниці, яка надає послугу з кредитування громадян, та їх повернення у кінці робочої зміни (питання 1)

Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні, затверджене постановою Правління Національного банку України від 29.12.2017 N 148 (Положення N 148), розроблено відповідно до Закону України "Про Національний банк України" (далі - Положення N 148) і визначає порядок ведення касових операцій у національній валюті України юридичними особами (крім банків) та їх відокремленими підрозділами незалежно від організаційно-правової форми та форми власності (далі - підприємства), органами державної влади та органами місцевого самоврядування під час здійснення ними діяльності з виробництва, реалізації, придбання товарів чи іншої господарської діяльності (далі - установи), фізичними особами, які здійснюють підприємницьку діяльність (далі - фізичні особи - підприємці) (далі разом у текс), фізичними особами.

Відповідно до п. 11 розділу II Положення N 148 (Положення N 148), готівка, що надходить до кас, оприбутковується у день одержання готівки в повній сумі.

Оприбуткуванням готівки в касах установ/підприємств та їх відокремлених підрозділів, які проводять готівкові розрахунки із застосуванням РРО та з оформленням їх касовими ордерами і веденням касової книги, є здійснення обліку готівки у повній сумі її фактичних надходжень у касовій книзі на підставі прибуткових касових ордерів.

Пунктом 26 розділу III Положення N 148 (Положення N 148) визначено, що видача готівки з кас проводиться за видатковими касовими ордерами або видатковими відомостями.

Враховуючи зазначене, на початок робочої зміни представник підприємства, що здійснює операції з видачі кредитів громадянам, отримує у касі готівку у сумі, необхідній для здійснення такої діяльності, на підставі видаткового касового ордера, а у разі отримання декількома працівниками (наприклад на декілька господарських одиниць) така видача може бути проведена за видатковою відомістю за загальним видатковим ордером.

Повернення готівки до каси проводиться від кожного працівника (касира) окремо по касових ордерах.

Щодо друку контрольної стрічки РРО (питання 2)

Відповідно до п. 10 ст. 3 Закону України від 06 липня 1995 року N 265/95-ВР "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг", суб'єкти господарювання, які здійснюють розрахункові операції у готівковій або безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, а також операції з приймання готівки для подальшого її переказу, зобов'язані друкувати або створювати в електронній формі на РРО (за виключенням автоматів з продажу товарів (послуг) контрольні стрічки і забезпечувати їх зберігання протягом трьох років.

Враховуючи вищевказане, суб'єкт господарювання зобов'язаний друкувати або створювати в електронній формі на РРО контрольні стрічки і забезпечувати їх зберігання протягом трьох років. Тобто контрольна стрічка має бути збережена протягом трьох років у роздрукованому вигляді або створеному в електронній формі на РРО за бажанням суб'єкта господарювання.

Згідно з пунктом 52.2 статті 52 Кодексу індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.
 
 
Copyright © 2003-2019 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали