Щодо окремих питань оподаткування ПДВ операцій з поставки земельних ділянок та об'єктів, що розташовані на них

 

 При оподаткуванні операцій з поставки земельних ділянок ПДВ необхідно враховувати норми пп. 5.1.17 ст. 5 - (Закон про ПДВ), згідно з яким звільняються від оподаткування операції з поставки (продажу, передачі) земельних ділянок, земельних паїв, крім тих, що знаходяться під об'єктами нерухомого майна та включаються до їх вартості відповідно до законодавства (з урахуванням положень пп. 5.1.19 п. 5.1 ст. 5 Закону про ПДВ).

Таким чином, якщо здійснюється операція з поставки (продажу, передачі) земельної ділянки, що знаходиться під об'єктом нерухомості, як окремого об'єкта, то така операція з відчуження звільняється від оподаткування ПДВ (за умови відображення в обліку такої ділянки як окремого об'єкта).

У випадку, коли здійснюються операції з поставки (продажу, передачі) об'єкта нерухомості разом із землею, яка знаходиться під таким об'єктом та включається до його вартості (та підлягає амортизації), то такі операції підлягають оподаткуванню ПДВ на загальних підставах.

Операції з відчуження нерухомого об'єкта (основних фондів, інших матеріальних активів, незавершеного будівництва) оподатковуються ПДВ у загальновстановленому порядку.

Відповідно до пп. 7.4.1 ст. 7 Закону про ПДВ податковий кредит звітного періоду визначається виходячи із договірної (контрактної) вартості товарів (послуг), але не вище рівня звичайних цін, у разі якщо договірна ціна на такі товари (послуги) відрізняється більше ніж на 20 % від звичайної ціни на такі товари (послуги), та складається із сум податків, нарахованих (сплачених) платником податку за ставкою, встановленою п. 6.1 ст. 6 та ст. 8 цього Закону, протягом такого звітного періоду <...>.

Отже, у податковому періоді, коли буде здійснено продаж основних засобів, при спорудженні яких податковий кредит не відображався, ТОВ має право включити до складу податкового кредиту усі суми ПДВ, які сплачувались протягом періоду будівництва, починаючи з 2003 року, постачальникам товарів, робіт та послуг, що придбавались з метою створення основних фондів, які продаються.

При цьому право на включення сум ПДВ до складу податкового кредиту виникає лише за наявності документів відповідно до вимог Закону про ПДВ.

Лист від 31.12.2008 р. N 27561/7/16-1517-26 ( витяг)

Державна податкова адміністрація України

По матеріалах «НОРМАТИВ PRO»

 
 

 

 
Copyright © 2003-2018 document.UA. All rights reserved. При використанні матеріалів сайту наявність активного посилання на document.UA обов'язково. Законодавство-mirror:epicentre.com.ua
RSS канали